Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď stratíte nádej a nikdy ste neverili v Boha, treba sa uchýliť k nemeckým filozofom. Tentoraz sa za Xavierom (Romain Duris) pozrieme do New Yorku. Medzi ním a Wendy (Kelly Reilly) to po desiatich rokoch manželstva prestalo iskriť. Obaja sa chýlia k štyridsiatke, spolu majú dve krásne deti, Toma a Miu, ked' mu Wendy jedného dňa oznámi, že spoznala niekoho iného a sťahuje sa do New Yorku. Aby sa Xavier mohol vídať s deťmi, rozhodne sa vycestovať tiež. Útočisko a pomoc mu poskytne kamarátka, lesbička Isabelle (Cécile De France). No a po tom, čo mu jedného dňa zavolá Martine (Audrey Tautou), ktorá ide do N.Y. z pracovných dôvodov, sa nová kniha s názvom "Chinese Puzzle" o tom, aký je život komplikovaný, začína písať... (sochoking)

(viac)

Videá (5)

Trailer 3

Recenzie (11)

poz3n 

všetky recenzie používateľa

Klapischova trilogie zdaleka nedosahuje kvalit Linklaterovo schopností pojmenovávat přesně a správně životní okamžiky, nicméně pokud tohle trio filmů vezmeme o samotě, stojí si velmi dobře. Klapischův pohled na krize v různých životních obdobích je o hodně optimističtější a tím pádem i pro diváka méně náročný. K postavám si divák chca nechca vytvoří vztah a jejich vývoj nedokáže pozorovat bez emocí, takže v zásadě dostáváme ideální kombinaci pro sobotní večer. Nenáročné avšak emotivní. Tím ale nechci Xaviera a spol nijak shazovat. Často i oni trefí do černého a donutí mě k nějakému tomu zamyšlení. Krásný konec. 7/10 ()

julie_mie 

všetky recenzie používateľa

Casse-tête chinois - Čínský hlavolam se mi od Klapische líbí snad nejvíce. V l'Auberge espagnole (španělská hospůdka) byl hlavní protagonista ještě mladým mužem, který se baví ve Španělsku na Erasmu, v Pupées russes (Matrjošky) začal žít životem partnerta a otce, jenže ouha, v Casse-tête chinois už má být Xavier zralý čtyřicátník, jenže pořád mu nejde do hlavy, jak si život uspořádat tak, aby byl takový, jaký by se od něj v tomto věku očekával. Výborná komedie se skvělými (opět) hláškami a zvraty. Jsem zvědavá, jestli se překladatelé budou s některými oříšky zalamovat, aby to mělo tu šťávu jako v originále. ()

Reklama

dr.Orlok 

všetky recenzie používateľa

Cédric Klapisch jako francouzský Richard Linklater uzavírá svou trilogii geografických idiomů (Španělská vesnice, Ruské panenky a nyní Čínská skládačka) ve které v průběhu let sledoval své hrdiny. Podobně jako on alibisticky používá hlavního hrdinu-spisovatele, aby reflektoval předchozí filmy/knihy, a také každý díl zasazuje do nového prostředí. Zatímco Linklater se sevřeněji soustředí na ustřední romantický pár, Klapisch se rozbíhá do těkajících epizodek, přičemž nikdy neztratí optimistický tón vyprávění. Chytře a hravě zde odkazuje na první díl trilogie (rozhovory s filozofy, lesbické balící gesto a zejména spojení dějových linií do nečekané návštevy bytu). ()

nunka 

všetky recenzie používateľa

Je možné mať ideálneho partnera, poskladaného do dokonalého a vyhovujúceho celku? Vytvoreného z malých čiastočiek ako puzzle tvoriace jednotný obraz. Je bežné, ak sa po 10 rokoch manželstva dvaja ľudia v páre zmenia. A zmenia sa tak, že si prestanú vyhovovať, každý môže mať svoju cestu, ktorú s partnerom nevie zosúladiť. A príde nový vzťah, nový partner a život ide ďalej a komplikuje sa, niekedy je až nepochopiteľne prekombinovaný a poprepájaný. Či je film komédiou alebo drámou, ťažko povedať. Odráža v mnohom súčasnú realitu vzťahov, rozpadnutých rodín a partnerov hľadajúcich šťastie. Snaživý je prístup režiséra ponúknuť aktuálnu tému, aj prevedenie filmu pôsobí nenásilne, s postavami sa dá ľahko sympatizovať, mne osobne chýba hlbší prístup, hlbšia psychológia, čo sa však nevylučuje s tým, že sa mi film celkom páčil. ()

cingi.t 

všetky recenzie používateľa

"Keď stratíte nádej a nikdy ste neverili v Boha, treba sa uchýliť k nemeckým filozofom." Keď začnete pozerať tento film, každou minútou strácate nádej, že to bude lepšie. Nebude. Tento film sa proste nevie rozhodnúť, čím bude. Komédia?Dráma?Romantický?Psychologický? Nakoniec je to z každého trocha a z nič poriadne. Tak si to spočítame: smutný príbeh rozvodu + psychologické žvásty o láske doplnené filozofickými vsuvkami + jedna vtipná scéna + gýčový a hlúpy záver = Case- tete chinois. Neviem či to bol sám herec alebo jeho postava ale Xavierovi (Romain Duris) by som dala dve zauchá, tak ma rozčuľoval celý film, aj keď nebyť tejto emócie z filmu, nemala by som žiadnu. Nudila som sa. 2* ()

Galéria (51)

Zaujímavosti (1)

  • Filmovalo sa v americkom New Yorku, francúzskom Paríži a Číne. Prvá klapka klapla padla 11. septembra 2012. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama