V překladu "Vlčí děti Ame a Yuki". Film je o rodičovské lásce a celkem pokrývá děj třinácti let. Příběh začíná u devatenáctileté Hany, která na vysoké škole potká a zamiluje se do "vlčího muže". Jejich láska je vzájemná a vede až ke svatbě, po které se jim postupně narodí dvě děti, holčička Yuki a chlapeček Ame. Všechno je v pořádku a nikdo nemá o existenci "vlčích dětí" ani ponětí. Když ale Hanin manžel nečekaně zemře, rozhodne se Hana přestěhovat se na venkov, daleko od města, a tam vychovávat své děti. (Moiraine)

Vardara

Moc hezké, akorát i dost smutné. Musím uznat, že to, co na diváka mělo nejspíš působit pozitivně, mně přišlo smutné. Prostě jsem celou tu dobu litovala Hanu – neustále byla stavěna před zásadní rozhodnutí a vždy se s tím musela s úsměvem vypořádat, no jo, asi fakt láska až za hrob. ()

RUJA

Od romantické love story, k rodičovským povinnostem a dospívání... Nečekaně hluboký a procítěný příběh o mateřské lásce a hledání vlastní identity. ()

kikkyo

Tento film som videla pomerne davno..a neviem preco som dostala notkavu potrebu pozret si ho znova. Pribeh oceni najma mama (vlcich deti :)), je jasne ze kazdy rodic chce pre svoje deti to najlepsie. Prerod dvoch surodencov bol priam fascinujuci, neuveritelne prirodzeny a velmi emotivny... ()

Puxina

Sice znám skvělou tvorbu pana Mamoru Hosoda, ale k tomuhle filmu mě dostala hudba z youtube, které nešlo odolat. Pan Masakacu Takagi tady odvedl úžasnou práci Mother's Song a Maternity Sky. Od té doby jsem tenhle film potřeboval nutně vidět a jsem rád, že se mi to podařilo. Je to skvělá pohádka o náročné výchově "vlčích dětí" a jejich následnému zapojení či nezapojení do společnosti. Otázkou jest, jak by se příběh vyvíjel, kdyby jejich otec stále žil, ale takhle to bylo asi zajímavější, ikdyž krutější. ()