Ve stínu lebek

(TV film)
  • USA In the Shadow of the Skulls (festivalový názov)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2011, 26 min

Ještě jsou na světě místa, kde nefunguje mobilní telefon. A jsou i taková, kde si vás domorodci dají k obědu. Nebezpečná expedice do tajemných pralesů Papui - Nové Guinei s cestovatelem Petrem Jahodou. (oficiálny text distribútora)

agassi68

Hutný, zaujímavý nenaťahovaný dokument o živote cestovateľa Jahodu a jeho láske - papuáncoch. Za necelú polhodinu som sa dozvedel viac ako z niektorých dvojhodinových nezáživných pokusoch, hlavne nemeckej či španielskej produkcie. A to nehovorím o množstve hodín zemepisu strávených pri tabuli. Myslím, že sa smelo môže porovnávať s Barabášom. ()

rekkky

Z počátku zvláštní podání, ale postupem času docela přesvědčivý materiál, který má svou hodnotu a velmi pěkně podává problematiku cestování do charakteristických míst. ()

Alvin

No mají se tam pěkně tihle Papuánci, úplná idylka jako v dobách neolitu. Jenom by mě zajímalo co se jim honí hlavou, když je tu a tam navštíví nějaký pan Jahoda se satelitním telefonem, dvěma GPS a partou dalších výletníků. Možná kdyby se ho dokázali zeptat, proč za nimi jezdí, dočkali by se lapidární odpovědi "protože mě to baví a můžu si to dovolit". Ale dost filozofování, pokud to budu hodnotit po stránce dokumentární, tak je to docela průměr. ()

ESW

Pan Jahoda vypadá jako standardizovaný cestovatel, ale doma se ukáže, ze je jenom Mlcoch creep bez rodiny. Co na to Eliska Bučková? ()