Od Cadilllaců až po automaty na Coca Colu, hledá Rick všemožné nejvýhodnější koupě nepoužívaných a zapomenutých předmětů, aby je se svými talentovanými kolegy z "Rick's Restorations" proměnil v půvabné a cenné starožitnosti. Při práci nám Rick - nadšený historik a rozený vypravěč - poskytne detailní pohled do historie předmětů, které renovuje. Americké restaurování s nezapomenutelnými postavami, jako je Rickův syn Tyler a jeho bratr Dale, mapuje nejen příběhy starožitností, ale i barvitý život rodiny a přátel, kteří je restaurují. (oficiálny text distribútora)

Jean_Calid

Dobrý seriál, ve kterém se objevují docela zajímavé věci a který není stavěný na tom, že se tam 10 minut ze 30min dílu někdo s někým hádá, kdo má větší ego, což se bohužel u amerických pořadů stává velmi často. Jinak musím souhlasit s Big Bearem, že některé restaurování mě dost děsí. Zničí patinu, historický text nahradí novým textem na vybroušeném a přelakovaném povrchu a pak tvrdí, že je to stále starožitnost i když je tam třeba polovina věcí předělaných ()

oje

Další pořad z rodiny History Channel, kde světlo světa spatřují zaprášené věci dní minulých, tentokrát ale ze samé podstaty pořadu bez příchuti hazardu, poker-face smlouvání o každý dolar a vzrušení z vidiny horentních zisků bez hrábnutí prackou, které jeho bráškům ze zastavárny nebo dvojici starožitníků v dodávce dávají trochu navrch. Kontrast lesku a omšelosti restaurovaných objektů pak celý formát nezachrání, rodinné handrkování mezi zdmi dílny pak už vůbec ne a z pořadu zbývá jen ryze odpočinková záležitost na druhé koleji. ()

Mol

Viděl jsem teda jen jeden díl, ale příjdou mi jako naprostí nazdárkové a amatéři. Chlapík myslím, že se jmenoval Tom donesl sto let starou hračku parniválce. Ti dva blbečkové aby to rozdělali do toho začali mlátit kladivem a majzlem. Rozbili tam samozřejmě součástky, který museli nahradit novejma. Nejsem odborník, ale myslím, že ta věc musela ztratit na hodnotě. Když to rozebrali tak to nastříkali barvou a smontovali a chtěli za to na naše 50.000. Fakt uplně dementní. Americký seriály na všechno. Vždycky když jsem u kámoše tak na tyhle seriály čumíme, protože nic lepšího v tv není, ale přijde mi, že za chvíli bude seriál o borcovi co prodává zmrzlinu nebo čistí lidem v metru boty. ()

mover

Kdo má rád Mistry zastavárny, rád zajde "o dům dál" do dílny Ricka Dalea. Bez něj by to ostatně nemělo šťávu. Občas se tu objeví i slavní "zastavárníci" a jiné postavy, člověk přičuchne ke klasickým auťákům a dalším vzácným kouskům. Stejně tak doporučuju i Counting Cars obdobné provenience. Negativum je, že až často se restaurátoři nějak nechají unést a historický exponát za každou cenu překopou; co bylo černé, musí být bílé, použít jiné materiály než se dochovaly; z veteránu udělat tuzing atd. ()

dmk

Vadí mi jak občas neřeknou kolik rekondtrukce stála. Mohly by také podrobněji popisovat použité techniky při rekonstruování, protože takhle to jsou jen Pawn stars bez smlouvání, vtipu a obsáhlé škály starožitností, které se omezují jen na minimální počet starožitností a čas zaplňují rekonstrukcemi jejichž poučnost a zajímavost jsou na velmi nízké úrovni. ()

• Rick Dale jako dílenský vůz používá Ford F 1 pickup truck z roku 1951. (sator)
  • V úvodu každého dílu lze spatřit tranzistorové rádio Philco model NT-900BKG z roku 1965. Kořeny značky Philco sahají do roku 1892, kdy byla ve Filadelfii založena společnost Heilos Electric Company, jejímž prvním výrobkem se stala akumulátorová baterie. Firma existovala i v roce 2022. (sator)
  • Excentrický sběratel Lonnie, který se objevuje čas od času napříč celým seriálem, je Lonnie Lee Hammargren (*25. 12. 1937) – americký politik, neurochirurg a 31. guvernér státu Nevada. Svůj život strávil sbíráním kuriozit a vystavoval tisíce předmětů ve třech přilehlých domech v rezidenční čtvrti Las Vegas. Jejich nákupem utratil na 10 milionů amerických dolarů. (sator)