Virový faktor

• Hongkong Ni zhan (viac)

Agent pro mezinárodní bezpečnostní záležitosti Jon vykonává nebezpečnou misi. Má eskortovat za hranice zločinného vědce. Cestou se jeden z členů jeho týmu projeví jako zrádce a střelí Jona do hlavy, aby mohl vědce unést. Když se Jon probere v nemocnici, lékař mu sdělí, že má v mozku kulku, která ho během několika týdnů úplně paralyzuje. Jon se vrátí do Pekingu, aby viděl svou matku, která Jonovi prozradí, že má v Malajsku bratra. Vychoval ho jeho otec, hazardní hráč. Jon letí do Malajska, aby svého bratra Yeunga našel. V letadle uzavře spojenectví s Dr. Kanem, který mu slíbí zjistit něco o možnostech jeho ošetření. Když ale dorazí na místo, Yeung se pokusí doktora unést a bere s sebou za rukojmí Jona, který se proti únosu pokusí zasáhnout. Oba se brzy dohodnou, že jsou bratři a rozhodnou se spolupracovat v zájmu zadržení zločinců skrývajících se za únosy, přičemž zároveň mohou svět zbavit infekce považované dávno za překonanou. (Film+)

LukeSharp

Dvě hodiny akce bez jediného hluchého místa. Po předešlé prochlastané noci jsem potřeboval čumět na něco u čeho neusnu a tady se opravdu furt něco děje. Co na tom, že koncept kdy jeden brácha někam jde a ten druhý ho pak najde a spolu pak mlátí a střílí všude kolem sebe aby pak ten ''zlý'' zase někam běžel ,jede pořád dokola. Navíc když už tam někdo o něčem mluvil tak zbabrané titulky, se kterýma si někdo nedal skoro žádnou práci ve mě vyvolávaly křečovitý smích (možná to byly ty zbytky vodky). Prostě a jednoduše jsem se bavil !! ()

vieriX

Bohužel pouze jen průměr akce sice je celkem dost, ale není ji moc kopy a chvaty jak bych čekal od hlavních představitelů. Stopáž je taky celkem dlouhá, kdyby se zkrátila od 20 minut bylo by to lepši. Příběh nepatří mezi originální není dost jasné komu o co ve filmu jde. ()

intro

Dante Lam odvedl mistrovskou práci ! Jik zin je jeden z nejlepších akčních filmů co jsem v poslední době viděl. Celou dobu se něco děje a Vy se rozhodně nudit nebudete. Tohle musím doporučit. ()

Pepi74

TAk střílení, auta, střílení, balast, auta, honička, střílení... Ten film jsem vůbec nepochopil a netušil oč tam vlastně je. Možná, že je to i tím, že přecejen asijské herce moc nerozeznávám. A i tak opravdu zbytečné rodinné vsuvky. TAkže za tři za ty honičky. ()

Raziel811

Film jsem viděl v době vydání a pamatuji si, že jsem byl nadšený, ale bohužel jako většina HK produkce, zub času byl silnější a z dnešního pohledu je snímek místy až trapný. Jediný důvod, proč se dnes na tento kousek dívat je Nicholas Tse a Andy On. Jinak je to místy tak hloupé, že to nejde ani nevnímat a jen si užívat akci. Zkrátka Korejci stále vládnou a vládnout nejspíše i budou, když se podívám na současnou Čínskou produkci. ()

tomik1976

Je to můj první film,ke kterému jsem si dělal titulky.Film má místama neobyčejně rychlý drive,který je střídán romantickými momenty mezi dvěma bratry,otcem a jejich matkou.Ty by mohly být méně palčivé,aby zbytečně nekazily rozpolcenost filmu.Akční scény hlavně na otevřené scéně jsou natočeny mistrovsky,ikdyž jsou to hodně vykrádačky z US bijáků.Vím,že už to není taková poctivá akční zábava,jak dříve,ale život jde dál a každý zkouší,co se mu hodí do krámu.Obecně mám radši filmy Tsui Harka a Johna Woo,ikdyž Dante Lam má taky skvělé filmečky(např.The beast Stalker).Pokud mám hodnotit obecně,tak je to zatím nejlepší akční film roku 2012.Zatím! ()

ofanvex

Hloupý, nedotažený, chaotický. Asi půl filmu by to bylo možná na dvě hvězdy, pak už to ale bylo čím dál hloupější. Nemám rád momenty, kdy si člověk pokládá otázku... kterou část jsem prospal, že to nechápu? Konec úplně debilní - ano vím, mírně to omlouvá fakt, že je to čínský... ale i tak je to sračka. ()