Nejrychlejší Matěj na světě

(študentský film)
  • angličtina The Fastest Matthew in the World (neoficiálny názov)

Matěj stále něco nestíhá. Ráno ani nestihne pořádně odejít z domu a už je zpět, protože něco zapomněl. Slíbí několika lidem, že k nim určitě přijde. Má to jeden háček. U všech by měl být zároveň. (Snorlax)

Tom_Lachtan

A hele, ona to nakonec nebyla reklama na paštiku, ale dosti dobrá, lehce střelená komedie! Hlavní představitel mě skoro celou dobu solidně bavil a rozhodně to nebylo jeho pruhovanejma ponožkama. Co trošku nechápu je přímá pohádkovost, přeci jenom by tomuhle slušel spíš nádech ještě větší absurdity , navíc je obsazení ska (nebo jakéže) kapely a večírek, nebo co to bylo, podle mě v pohádce docela nevhodné, ale pokud by někdo příště přidal na plyn, zvýšil kadenci a zároveň to celé pojal vážněji, tak budu rád, když se ku mě dostane výsledek. ()

Vančura

Mohl bych zde napsat podobný komentář jako k autorově předchozímu krátkému filmu Pravidelný odlet - i zde mi vadila hodně roztřesená kamera a Pavlíčkovo nepřesvědčivé herectví, byť oceňuji jeho nasazení (scény typu "pád do vody" nebo "rozhled ze skály" naznačují, že si tvůrce při natáčení asi "užil" i nějaký ten adrenalin). Naopak mě vyloženě nadchly zvolené lokace a výskyt hudební skupiny Volant, jejíž hudba film skvěle doplňuje. Samotný závěr s olbřímím houpacím koněm potom hodnotím jako sympaticky vtipný bizar, který se mi vcelku líbil. Celkově si myslím, že to není špatný kraťas, ale působilo to na mě bohužel dost amatérsky, a nepřišlo mi to ani tak vtipné, jak jsem původně čekal (výtka samozřejmě zcela subjektivní). Mimochodem Alžběta Tučková v roli Matějovy přítelkyně se mi hodně líbila, stejně jako označení filmu (v úvodních titulcích) jako "bakalářská pohádka" a závěrečné "vyhoupáno s láskou". ()

Snorlax

Koukám, že na FAMU můžou studovat ti, kteří udělají talentové zkoušky, nebo ti, kteří si to zaplatí. Tomáš Pavlíček bude zřejmě z hodně bohaté rodiny. ()

Don82

Tragikomická mozaika lidského bytí chudáka Matěje. Ve filmu účinkují i národní umělci ze skupiny Volant. Pokud taky někam pořád spěcháte, tak lze tento krátký snímek rozhodně doporučit. ()