Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

meatball

Až po shlédnutí jsem si zjistil, kdo režíroval. Nekompromisní revenge jízda s perfektním obsazením, scénářem a hudbou. Oplev tuhle příležitost využil na sto procent a Helgelandův Payback (oba) má po letech vynikajícího nástupce. ()

paradoxman

Zvláštní. Nějak jsem nebyl schopen stotožnit se s ani jednouj postavou. Škoda, zajímavě zpracovaný klasický námět o pomstě a jejím (ne)naplnění. ()

mararati

Nic v tomto filmu mě nenadchlo ani na vteřinu. Dost ponuré, hořké a bezradostné, ale ani originální. Kvalitou zpracování asi nadprůměr, ale když nejste posedlý Colinem ani Noomi, tak to dle mého názoru nestojí za zhlédnutí. Je to temné, ale není to noir; je to napínavé, ale není to ani thriller ani detektivka; je to hořké, ale není to drama. Co je to? ()

Dexter666

Kvalitná remeselčina. Matne som si pamätal trailer, ktorý zavádza až strach. O to lepšie pre mňa. Tento kus môžem vrelo odporučiť. Rapace je skvelá... ohyzda aj bez jaziev ale to vyžarovanie je famózne a nadovšetko. ()

Flamik

♪ Zaz - Eblouie par la nuit. Naplánovaná pomsta, do který vleze slečna z protilehlého paneláku a hlavní hrdina se, jak už to bývá, do ní zamiluje. Poslední scéna ukazuje, že náš hrdina není pouze chytrým mládencem, ale potykal si i s Bondem a tak mu nedělá problém prostřílet se přes několik lidí ke své unesené milé. Teďka sem to přehnal. Dělalo mu to docela problém, ale tak nějakej ten granát to vyřešil. To bylo vcelku navíc, jinak sem se bavil. ()

david666

Solidní kousek, který trošku sráží závěrečná přehnaná přestřelka. Do té doby ale film funguje a přináší napínavou podívanou se skvělými herci. ()

Hookins86

Takovýhle filmů není nikdy dost a kord když tam hrajou dobrý herci, co jsou jak stvořený pro tyhle role. Dávám 4, ale je to převlečená mínus 5... ()

ludovit14

Dead Man Down je veľmi slušný thriller s výbornými hereckými výkonmi Beatrice (Noomi Rapace) a Victora,,Láslo’’ (Colin Farrell).Čo sa týka réžie N. A. Opleva som spokojný-kedže si myslím,že s toho scenára vyťažil maximum čo sa dalo.Je to síce jednoduchý príbeh,ale veľmi sa mi páčia filmy,ktoré začínajú hneď od 30 sekundy-A prakticky,až do konca dialógy majú svoje opoctatnenie pričom vôbec nenudia(Oplev nás veľmi dobre oboznámil s charaktermi postáv).Napriek tomu by to chcelo práve scenár doladiť-ALE najviac mi tu vadilo obsadenie BOSSA Hoyta (Terrence Howard),ktorý mi tu vôbec nezapasoval a doslova mi vadil.Ale celkový dojem s filmu bol príjemný-užíval som si hlavné postavy,kedže sú to moji obľúbený herci.HOD:77%.S odstupom času sa určite,ešte k tomuto filmu vrátim.PS:páčil sa mi aj romantický koniec,kedže Noomi a Colinovi to vo filme,,SEKLO'' ()

fritol34

Asi nejlepší na tomhle filmu je vztah. který mezi sebou mají Victor a Beatrice, ten zbytek byl pro mě navíc. Hodně dobrá věc 85/100 ()

MUNRO

Tak to byl nářez!Z mého pohledu jeden z nejlepších akčních filmů v posledních letech.Colin Farrell jako maďarský přistěhovalec vykonávající pomstu za vraždu své manželky a dcery.Niels Arden Oplev roztáčí děj na plné obrátky od úplného začátku a nenechá ani na okamžik vydechnout.Tedy snad až na chvilky,kdy se pomalu rozvíjí romantičtější linka mezi Farrellem a famózní Noomi Rapace.A i zde člověk neví,co bude následovat,vzhledem k tomu,že i sama Noomi alias Beatrice,bojuje se svýmy démony a rovněž touží po pomstě..Mně tenhle film naprosto uchvátil,stejně jako brilantní herecké výkony ústřední dvojice. ()

retrix

No že by to byla nějaká bombovka, to mně ani nepřipadá. Děj či scénář je snad 100 x otřepaný a stále používaný, budiž nic nového či převratného a to je asi největší slabina filmu. ()

bezprezdivky

Rádoby existenciální drama, ale ve své podstatě navoněná nuda. Colin Farrell se narodil pro jiné role (a taky už by aspoň jednou mohl změnit účes a úpravu fousů) a Noomi Rapace je vrcholně nesympatická osoba. Něco je asi špatně, když je divákovi ukradený, jak dopadne dvojice hlavních hrdinů ......... ()

Lill

Skoda toho privlastku romanticky. Bez postavy Noomi Rapace by se to paradne obeslo. Mam takovy pocit, ze ta jeji postava tam byla pridana, aby to bylo gender correct. (Nic proti Noomi ve svedske trilogii, tam ztvarnila Liz skvele :) Mozna jsem jen neobjektivni, protoze si v akcnim flmu vystacim jen Colinem. ()

blekekeke

Je to takové pomalé táhlé čekání na finále, i když ono ani to čekání se sousedkou není co by tam bylo na víc, ale finále je finále ... To přejelo celý zbytek trochu zmateného děje ... i když pomsta je to do detailů dokonalá ... ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)