Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Lukoboss

Dějová linka s N. Rapace film neuvěřitelně kazí a dělá s něj zase a opět americkej bullshit, kterej podle mě do takovýho mafioso-snímku prostě nepatří. C. Farrell se tady mimicky ani slovně moc nenadřel, ale cestu za pomstou si razí dobře a drží si tak úroveň, na kterou jsou diváci zvyklí. Závěrečná akce se stylovým otevřením vchodových dveří je povedená, za to by se kdejakej akční hrdina nemusel vůbec stydět! ()

Zemi11

VZKAZ pro všechny tvůrce českých titulek: Už mě pěkně sejete. Další film, kterej jste totálně vymjdali! Titulky by měli dělat buď lidi, kteří umí anglicky, nebo by se za to amatérům měly sekat ruce! Stěží jsem pochopil všechny detaily. A nemám náladu hledat inteligentní titulky a dívat se na film znovu... Nu, nicméně pokud jsem správně vytušil, jde o zhrzeného otce, který se vrátí pod falešnou identitou pomstít vraždu své rodiny. Tak jako ok, proti tomuhle tisíckrát ohranému scénáři nemám ani to nejmenší. Poctivé dvě hvězdičky. Jen mi vadil Tomáš Plekanec v hlavní roli se svým pokerfacem. Liam Neeson by slušel víc. Terrence Howard jako záporák taky krok vedle. Proč nezkusili Eda Harrise nebo Samuela L. Jacksona? ()

sedm.1

No to mi pěkně padla čelist. Právě pro tyto okamžiky miluju filmy! Okamžiky, kdy se pustím do filmu, o kterém vím úplný prd, nic od něj neočekávám a po dvou hodinách se pak musím proplesknout, abych se z toho fantastického zážitku probral. Pomsta mrtvého muže na mě zapůsobil prostě jako blesk z čistého nebe a když to trochu přeženu, poměrně dost ve mně evokoval vzpomínky na jiný výborný film, Drive. Samozřejmě to jsou dva zcela odlišné snímky, především co se stylu týče, neboť zatímco Drive byl takový skoro až artově pojatý biják, Pomsta mrtvého muže je čistokrevně komerčním, přímočarým tahem na bránu, přesto si jsou ale oba tyto snímky skutečně podobné v jistých, ovšem docela podstatných ohledech, a to v hodně výrazné, zádumčivé atmosféře a především i neotřelým pojetím tzv. love story. Pomsta mrtvého muže mě ale oslovila přeci jen ještě o něco víc, neboť jde o dost temnější počin, což mi vyhovovalo, má i krapet propracovanější postavy, z hereckého hlediska to je pak sice mezi ústředními „mstiteli“ na remízu, ovšem z ženského souboje vychází jako vítězka s naprostým přehledem Noomi Rapace, ale ze všeho nejvíc mě tu dostala zápletka, která byla jednoduše gigantická. Jednoduchoučká, přímočará, nenáročná, a přesto plná působivého napětí, nečekaných zvratů a opravdu fungujících emocí, což potvrzuje to, že už hodně dlouho jsem tak nefandil filmovým postavám, jako právě zde. Tenhle film je zkrátka takový nenápadný zázrak, pro mě to je ale především strhující klenot, který mě vážně dostal do filmového nebe . Prostě hodně nadprůměrná kvalita, kterou musím jen DOPORUČIT!!!!! ()

herr_carter

týýýý voleeee, tak to bych vážně nečekal po divném, nudném a vlažném úvodním dění, kdy je divák zmatený jak Goro před Tokiem. Že se to všechno zvrhne v takový přímočarý, avšak dopředu důsledně promyšlený a s grácií odvyprávěný příběh plný touhy po pomstě, bych nečekal ani v tom nejpozitivnějším snu - pro mě je tohle zatím asi nejlepší film pro Colina Farrella - tím myslím především to, že se mi sem do role mstitele své vyvražděné rodiny hodil opravdu jako prdel do kastrolu, Naomi Rapace potvrdila už poněkolikáté, že se pro podivínské vedlejší role narodila, paráda pane Oplev, kde jste se vzal??.........................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Forsberg11

Maďar Colin Farrell, Francúzska Noomi Rapace a skutočný Dán Niels Arden Oplev za kamerou. Vzyšiel z toho pomerne svižný a zábavný krimi revenge thriller s množstvom prestreliek a drsných chlapíkov. Colinovi ten jeho vážny, pomstichtivý výraz verím a Noomi verím jej krásu aj keď sa vyzážisti snažili... Ja som sa bavil slušne a nemám väčšie námietky. Ako odľachčenie na večer ideálne. 70 %!! ()

DavidS.

Pomsta chutná nejlépe za studena a za pomoci králičí pracky, jenže to, co předvádí mlčenlivý maďarský inženýr, je pouze hra na efekt a scénáristická blahovůle naprosto vzdálená logice i realitě...Noomi jsem ještě neodpustil Promethea a její daší nesympatická etuda neherectví dokazuje, že oprávněně...Howardovo záporácké obsazení zcela mimo...A nebudu nekritický jen proto, že na režisérské židli seděl Dán, co měl štěstí s jednou adaptací... ()

Spike23

Vůbec nechápu, co se poslední dobou děje, ale 3 takhle dobré filmy po sobě (Stoker, Place Beyond Pines a Dead Man Down) jsem neviděl ani nepamatuji. Revenge thriller v hlavní roli s mým nejoblíbenějším hercem, nevím, co může být lepšího. Kromě úvodního zděšení, když jsem zahlédl WWE logo, několika málo slabých míst ve scénáři, ze kterého se na můj vkus stala bohužel ke konci celkem nečekaná pohádka, což mi taky jako jediné brání v přidání té jedné hvězdy do závěrečného hodnocení, musím uznat, že Dead Man Down se bude bezpochyby řadit mezi nejlepší thrillery roku. ()

korndaddy

Bavilo, a to hodně. Dvojice Noomi (mimochodem skvělá) a Collin zafungovala a z Dead Man Down mohl bejt solidní krimi jízda, kterou sem na poli moderních snímků postrádal. Trocha tý romantiky, akce a napětí a všechno tak pěkně vyvážené, aniž by cokoli převažovalo. Trocha mi vadil předčasný střih u některých scén, které tím pádem ztratilu všechnu svojí pointu a jakékoliv vyvrcholení. Ale i to by se dalo přežít. Co mě zklamalo nejvíc, byl samozřejmě přehnaný konec, jenž dokázal solidně rozjetý snímek potopit a všechnu mojí radost ze snímku pohřbít. Tak pane Oplev. Snad příště. ()

jondoe

Pozriet sa na to dalo, ale vzhladom na herecke a reziserske obsadenie som predca len ocakaval viac. Nebyt nich asi by to dopadlo o dost horsie. Linka z motivom postavy ktoru hra Noomi Rapace mi prisla dost nelogicka. Herci to vsak vytahuju do lepsieho priemeru. Ked dojde na akciu je velmi zrucne natocena a snaziva kamera dostatocne ziva. Mohol to byt jeden z najlepsich akcnych filmov roku ak by bol scenar o nieco lepsi. ()

klukluka odpad!

whats the fuck???? že to vzal Colin, to bych ještě pochopil, ale že se k tomu snížila Noomi...? total shit! příklad? zabiják po akci, při které zabil X lidí: "ty jsi mě sledovala?" exzaměstnankyně salonu krásy: "nebylo to poprvé." nemohl jsem se nesmát :-) děs a hrůza ()

Chipsonator

Příběh o pomstě, ve kterém se tentokrát mstí Colin Farrell a nutno říct že si svou roli dává s prstem v nose. Bohužel co si to už nedává s prstem v nose je zpracování (není vyloženě špatné, ale průměrné). Má to sice poměrně dobrou atmosféru, najde si to místo pro nějaké to romančo a akční scény jsou solidní. Jenže, bohužel, film mi tak docela nesedl, za srdíčko nechytil a občas jsem dokonce musel bojoval s ospalostí, jelikož ve filmu se najde celkem dost nezáživných míst. Navíc tu snad není moment kdy by jste si řekli WoW!, nebo kdy vám vyrašila husina na zádech. Jó a kdyby se ubralo 10-20 minut ze stopáže, tak by to rozhodně nebylo naškodu. Navíc nebýt podařeného akčního finále a dobrých hereckých výkonů, šel bych s hodnocením ještě trochu níž. 60% ()

Nassau

I never thought about it before. Revenge. But... when I saw you kill that man in your apartment... I knew I had my answer. Příjemné překvapení v čele s hodně slušivou atmosférou a drsňákem Colinem Farrellem. Nic co by bořilo hranice žánru, ale 2 hoďky uběhly jako voda a výsledek stál za to, takže 3 zasloužené zářezy. (70%) ()

KoRner

Nič som od toho nečakal a nakoniec som zostal spokojný. Začalo sa to síce ako pomalá krimi dráma, ale následnou dávkou romantiky a streľby to v mojich očiach dosť stúplo. A najmä to malo výborných hercov, ktorým roly presne sadli. ()

Loki_Six

"It wasn't meant to be this way, you know? We make our plans, sure. But life... life is what happens to you along the way. You know, first I didn't want this. I didn't want to connect. I didn't want to get involved. But she kept on with me, you know. This is what life is. This is why we're here. To connect. To... to build. We're here to build something. And then we had Theo. And then I understood that... you know, she was right. We're not meant to be alone. You know what she said to me? She said that even the most damaged heart can be mended. Even the most damaged heart." ()

Hanys_

Ne zrovna obyčejný akčňák o ne zrovna obyčejné pomstě, ve kterém sice chvílemi skřípe scénář, ale ne zas tak moc, abych u toho měl tendence plácnout se do čela. Doufám že Cooper v brzké době zakopne o pořádný hollywoodský trhák - zasloužil by si to. 6.5/10 ()

MareT.

Je az nemozne jak akcni film muze nudit tak, ze ho chcete vypnout a zakopat na zahrade! Protahovana romanticka linie nicim nezaujme protoze je predvidatelna a akcni sceny se zmuzou na povidani,sem tam strileni a ve finale strelime auto do baraku a budeme tomu rikat cool finale! Neberu! ()

HArna

Upřímně lituju peněz co jsem za DVD dal.Není to žádnej propadák,ale přece jenom jsem čekal víc.Farrell čumí jakoby mu spadli hračky do kanálu,někdy je tam zkrátka až moc emocí.Jinak...nepříjde mě to autentické.Na druhou stranu to Farrell táhne v podstatě sám,myslel jsem že se role Rapace bude hrát dobře,ale nebylo tomu tak.Nevím kde se stala chyba,třeba je jen ve mě. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)