Bernie LaPlante je stále jednou rukou v cizí kapse a jednou nohou ve vězení. Manželka a syn jej opustili a ani v práci není bez problému. Když je jedné bouřlivé noci okolnostmi víceméně přinucen zachránit cestující z havarovaného letadla, raději se z místa neštěstí vytratí. Životní zkušenost mu velí zbytečně na sebe neupozorňovat. Televizní reportérka Gale Gayleyová chce získat prvotřídní reportáž zjištěním totožnosti neznámého zachránce. Je vypsána odměna jeden milion dolarů. Bernie však svoji šanci zmešká. Ocitne se ve vězení a jeho roli převezme bezdomovec John Bubber, jemuž Bernie celou záchrannou akci vylíčil. Zdrcený LaPlante ve vězení sleduje Bubberovu hvězdnou kariéru. Nejvíc mu vadí, že John získal odměnu. Po propuštění se zkouší o peníze přihlásit, ale nikdo jeho historce nevěří. Je "proti jeho charakteru", jak mu řekne jeho přítel. Nicméně i Gale začíná mít jisté pochybnosti o pravosti oslavovaného hrdiny. V dramatickém závěru dojde ke konfrontaci skutečného i fiktivního zachránce na římse luxusního hotelu. Bernie celou ožehavou situaci vyřeší s nečekanou noblesou. Obraz hrdiny je zachován a jen profesionálka Gale pojednou neví, kterému z mužů věnovat svou přízeň. (oficiálny text distribútora)

ariari

na Ameriku v tých časoch veľmi slušne natočený námet... v hodnotení vidím medzery, tento sa patrí posunúť na hranicu aspoň tých 80%. budem menej hodnotiť, viac vnímať. ()

zigy

Občas přijde vtipná hláška od Hoffmanna, občas se člověk zamyslí nad manipulací médii, a občas zavládne nuda. Nic objevného, nic převratného na poli dramatu, a na čistou komedii docela slabé. Takže film je to sice koukatelný, ale nic víc....a Garcia jako bezdomovec? to jsem nečekal.... ()

blekekeke

A tak to v životě chodí. Na hrdinu je totiž potřeba xycht. Takže i když trochu přehnaně, ale v podstatě zřetelně natočení výjev života všedních dní obyčejných lidí ... no nic, pohlídej mi boty :o) ()

tomino28

Hero je příjemně ukecaný film o vlivu médií a také o tom, že všechno je relativní a závislé na úhlu pohledu. V podstatě se moc není čeho chytit, děj je až na jednu klíčovou scénu nedůležitý, a film je tak postavený převážně na ústředním "hrdinovi" Dustinu Hoffmanovi. Nutno zmínit, že právě jeho zásluhou se dá při troše snahy u snímku obstojně bavit. ()

Naghavi

Místy zábavné, místy přehnaně americké, Hoffman tradičně skvělý, ale García ho slušně zastiňuje, Geena Davis je tady krásná, líbila se mi kdysi dávno v "Dlouhém polibku" ()

LOVE VOLE

Zpravodajská média mají ohromnou sílu, tady dobře ukázáno, co vše může být takypravda. Dobrý film s dobrým hereckým obsazením. ()

Svadbos

Film je zreteľne inšpirovaný snímkom Billyho Wildera "Ace In The Hole". Miestami je film zábavný, častejšie je však cynický a pesimistický. Ale ináč chytrý a odvážny. ()

lvi_psouk

Jak jeden malý člověk zachránil pár lidí a jak jedna malá novinářka tomu malýmu člověku svou umanutostí, tupostí, hloupostí, senzacechtivostí dokázala dokonale pokazit část života. ()

Logicomix

Tento příběh antihrdiny Dustina Hoffmana je příkladem poznání, které jsme učinili již sledováním Macha a Šebestové. Totiž, že v každém je něco dobrého. Nejen v chlebníku, ale i v polozlodějíčkovi, který se hlavně nechce zaplést s konáním jakéhokoli dobra. Největší klad filmu je obsazení. Ze začátku jsem si sice říkal, že Andy Garcia je na bezdomovce trochu moc hezký, ale i jeho výběr dává nakonec vzhledem k příběhu dokonalý smysl. Příběh sám není nijak podvratný a od začátku víte, jak to skončí. Je to prostě chleba s máslem, kde chleba je dobrý, máslo poctivé a soli tak akorát. Ale nečekejte nic překvapivého. ()