Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Airon

Navrhnete väzenie tak aby nebolo možné z neho utiecť ,zrazu sa stávate jeho súčasťou a idem Vám o krk. Akční film z väzenského prostredia kde hlavný hrdina Sylvester Stallone je expert na väzenskú infraštruktúru. Nakoniec sa chytá do vlastnej pasce.No a do toho mu prichádza na pomoc ako spoluväzeň Arnold Schwarzenegger. Mikael Håfström režisér vytiahol maximum čo sa dalo a fanúšika akčných filmov určite nesklamal.Dej výborne graduje a spolu s výbornými hláškami sa ani chvíľku nenudíte. Hodnotenie: 80% ()

Teen.AGE.r

Velmi slibný začátek vystřídal (velmi rychle) děsně přeplácaný a naprosto nereálný konec. Jen tak pár příkladů... Celá akce s nýty - zařízení na rozpoznání polohy, vyrobeno z různých součástek (kde je sehnali?) a hlavně... brýle ve vězení? Atd atd... Stalloneho nemám rád, Schwarzenegger (velmi dobře digitálně vypeelingovaný) ušel, záporák byl také snesitelný. Film celkově hodnotím jako podprůměr. Škoda. 3* ...60% ()

Lucka07

Když bych měla srovnat "Plán útěku" s "Útěkem z Alcatrazu", natočeným před 34 lety, tak Alcatraz u mě boduje rozhodně více. ()

v0jt1s3k

Nehledě na to, jak jednoduchý příběh to má, jak provařené postavy se v něm pohybují a jaké vypomáhání si se ve filmu objevuje - moc bavilo. Být tam někdo jiný v hlavních rolích, tak je to mrtvý film, ale Arnieho a Slyovo pomrkávání a hlášky jak z učebnice, to prostě funguje na sto procent. A Cavielez jako zlý ředitel - třešnička na dortu. Jen se divím, že Sam Neill vzal tak malou roli. Ale toto všechno dává do kupy výborný relax, který si za čas moc rád dám znovu :) ()

cyberMythius

Prijemne setkani dvou legend. Neni nutne nijak zapojovat mozek, do nejake genialni "utekovky" to ma hodne daleko a cim vic se blizi konec, tim vic absurdni to je. Ale - jako popcornak pro fanousky techhle dvou dedku? Idealni kousek. 3/5 ()

ghoston

Není to špatný film, vlastně to má tempo. Ano je to přímočaré, a nějáké zvláštní peripetie taky nečekejte. Docela jim to spolu šlo. Škoda, že neměli lepší scénář, abych si to víc užil. Takový náznak, jak to mohlo vypadat, kdyby scénář psal někdo s IQ nad 90 byla Arnoldova "lekce němčiny", ta mě fakt pobavila a hlavně docela dobře to Arnie zahrál. Není to promarněný čas, ale je to zabitý čas. ()

Big Daddy

Bál jsem se propadáku, ale už jen za hlavní hrdiny, na kterých jsem vyrůstal, jsem rád, že tomu tak není. Koncept snímku toho moc nového pod sluncem nepřináší, ale určité zajímavé nápady nalezneme, jako například umístění věznice. Po pravdě je, ale to hlavní, proč si snad všichni diváci tento počin najdou, vidět dvě již stárnoucí akční ikony konečně spolupracovat na jednom filmovém pásu. Také tvůrci moc dobře vědí o co v jejich filmu jde a snaží se to prodat. Nejde tedy o propracovaný scénář, ale o "drsné" hlášky a pohledy, zabrané náležitým nájezdem kamery apod...Musím, ale vyzdvihnout i překvapivě dobře zvládnutou Arnieho solo scénu v němčině. ()

zekon

Moc pěkná 80 v novodobém kabátě. Konečně se potkali v celé stopáži Arnie se Slyem a sedělo to. Film šlape a má napětí, oba "dědci" si to užívají a vtipkují. Narážky a pak proslov v němčině od Arnieho :) Samozřejmě si nemohl odpustit vzít do pracek kulomet a vysmažit ve finále bandu záporáků, to tam prostě muselo být. Pro odkojence skvosty těchto ikon je ten film asi skvělá nostalgie :) Škoda že to je asi první a poslední kousek kde se potkali. ()

BaseDallas

Veľmi podarený akčák, s typicky siláckym Slyom a veľmi sympatickým Arniem. James Caviezel dal záporáka geniálne, pripomenul mi Seana Beana z filmu Equilibrium, celkovo malo väzenie tak trochu sci-fi look. A sklenené krabice mi pripomenuli ďaľšiu vec - seriál OZ. Odkukané? Nevadí! Film je napínavý, a dvojica bujakov vám to vynahradí. Vadila mi len jedna vec: Na konci, keď sa Caviezel "griluje", druhý záber na jeho padajúce horiace telo z boxu vyznie veľmi počítačovo- lacno. Inak nemám výhrad, rozhodne nadpriemerná zábava. ()

jerdnok

Výborný film, Arnie a Sly jsou prostě excelentní. Fakt před nimi smekám, v jejich letech... A klasická scéna s kulometem utrženým z vrtulníku neměla taky chybu. ()

Poga

Ne, to som teda nečakal. Sklamanie, a celkom veľké. Myslel som si, že má čaká príjemné béčko a la 80.roky, kde budú buddies hláškovať a rezať všetko naokolo. Bohužiaľ, scenár je tupý, plný chýb, akcia pomalá a nezáživná. Jedna hviezda za nápad s umiestnením väzenia a druhá za to, že sa vôbec Arnie a Sly stretli. Viac si to nezaslúži. 35% ()

TadashiCZ

Je to skvělé. Jasně, je to postavené na hlavu, plán funguje dost na náhodě a některá odhalení vás nutí si ťukat na čelo. Ale když drží Schwarzenegger v ruce kulomet, stojí to za to. I plánování geniálního útěku bylo supr, jeho realizace už ne tak extra. ()

zurivymlok

Je škoda, že celý útěk nakonec není žádný promyšlený plán. Rozpoutá se rvačka a hlavní hrdinové utečou, přičemž velkou část cesty si vlastně prostřílí. Ale jinak jo.... docela to jde. ()

Unrealik

Fajn akce, Stallone je stále ve formě. Schwarzenegger je výraznější více až ke konci, ale to nevadí. Někdy se na film podívám znovu. Jo a místy mi vadily podivnosti (aneb že venku ve vězení nebyly strážné věže na eliminaci vnějších rizik, naopak tam byla spooousta dozorců, kteří si obětavě chodili v řadách pro smrt). ()

camomilla

Sly a Arnie konecne na stara kolena spolu! Ac nejsem fanynka akcnaku s temito svalovci, muselo jit o velkou vec, kdyz kyvli na scenar. Ale asi si chteli jen pokecat, protoze tenhle film je bohuzel promarnena sance. Zacatek vypada zajimave, ale druha pulka je uz jen o plochem rozdavani ran a kulek. Cely pribeh mi navic rozbiji nesmysly a nedomyslenosti. Proc by sakra nekdo stavel tak drahe vezeni? Kdyz se mi nekdo nehodi, proste ho zabiju. A jestli se mi muze casem hodit, necham si postavit vlastni nedobytny sklep stokrat levnejsi. A proc, kdyz uz je v tom vezeni, ho druzit s ostatnimi a tim zvysovat moznost uteku? Pekne ho nechat v pruhedne kukani na samotce a je to. Sem tam ho nechat pokecat s nekym v druhe kukani, at z nej neni uplny asocial. V otazkach bych mohla pokracovat jeste dal (proc nemaj cipy?...) Skoda, chlapi.. tak snad jste aspon dobre pokecali EDIT: Tak jsem se nachomejtla zase k tomuhle filmu a musim rict, ze jsem si ho uzila. Jo, ty nesmysly jsou tam furt. Ale zkratka ty jsou ted posledni dobou v kazdem filmu. A clovek, kdyz si to chce uzit, nemuze nad tim premyslet. Nebo by nemohl koukat uz na nic. Zvysuji na 4 hvezdy :-) ()

vodnarik

Film z väzenského prostredia, na ktorom je dobré to, že sa nepreháňa až tak často a okato ako v jemu podobných kúskoch. Páčilo sa mi tiež obsadenie (hlavne Arnie, Jimi a Sam) a v neposlednom rade zopár hlášok, ktoré naozaj pobavili. Zaujímavá bola veta o lekároch, ktorí predpisujú lieky, o ktorých veľa nevedia proti chorobám, o ktorých vedia ešte menej, a to pacientom, ktorých nepoznajú vôbec. Lepšie béčko, ktoré sa dobre hodí na filmový večer s priateľmi. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)