Vidím tě ve slovech, která nevidím

(študentský film)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2013, 32 min

Portrét? Skica? Kdo v tomhle filmu vlastně odzrcadluje koho a co odzrcadluje co? Do čeho všeho se promítá básnířka, experimentální spisovatelka a fenomenální překladatelka Bohumila Grögerová a co se promítá do ní? Snímek je hravým a důvěrným tázáním po tom, co je to filmový portrét - a co všechno jím můžeme a nemůžeme zachytit. Film o slovech, struktuře psaných i natáčených textů a vnitřním pohybu, který nevyjde na povrch. (MFDF Ji.hlava)

MrMysterious

Slečna režisérka nenormálne nabúrava celú atmosféru svojim infantilným smiechom a správaním, bez nej možno aj o hviezdičku či dve viac ()

Jezinka.Jezinka

Jak zachytit experimentálního básníka, jak udělat filmový obraz konkrétní poezie, jak představit svět člověka, který svůj svět prakticky nevidí. Bohumila Grögerová, básnířka, spisovatelka, překladatelka; dlouhodobá umělecká i životní partnerka Josefa Hiršala, opomíjená zájmem veřejnosti, neviditelná ve slovech, která můžeme vidět. BYL JE BUDE. ()

Slarque

Asi bych ocenil práci s písmeny, slovy, textem a jejich vizualizací, ale věčný pubertální smích slečny režisérky mě čím dál víc otravoval... ()