Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa vyfuk k tomuto seriálu (3)

Most (2011)

1. a 2. série: Jednoznačně jde skoro až o experiment. Jde o celosvětově známý seriál, který má kameru na úrovni amatéra a střih někdy překvapí tím, že je vlastně odfláknutý. Ale to ani tak nehraje takovou roli v porovnání toho, že jde o originálně a dobře zpracovaný příběh ve stylu kriminálky, která umí překvapit. Postavy, které vám jsou sympatické i tím jak jsou odlišné, sledujete jejich osudy a jejich vývoj, který vás baví, jelikož je napínavý a i humorný místy. První série v tomto jede plně a dokáže překvapit silným a nečekaným zvratem a i neméně silným a emočně vyvráceným finále. Poté to vše jede v kolejích polo-teroristického útoku, který sice zní zajímavě, ale mne nedokázal tolik zaujmout, jak by měl a nebo při nejmenším mohl. To nic neměnilo na tom, že jsem si druhou sérii stejně užil tak, aby mi to vyhovovalo a těšil se na to, co přinese třetí série. 3. série: Třetí série Mostu měla být tak nějak silnější a lepší obecně. Já kupodivu jsem se u ní bohužel snad nudil více než u prvních dvou. Ale už i při té druhé byl cítit menší odklon, který byl mimo, ale dokázal navázat na úspěch první série samotné. Třetí série tak nějak přizvala novou postavu, která prostě byla nová, takže divná, ale láska k ní postupem času a trochou nadhledu zahoří raz dva. Taky se vlastně vrátila určitým způsobem ta myšlenka a věc okolo "mostu" samotného, což jsem ocenil. Příběh sám o sobě pro mne ne nijak záživný. Řeší se případ, jsou tam nějaké vrcholy i pády, ale spíše to už působí kýčovitě a ohraně. Jsme dosazeni před spousty vztahových karambolů a obecně špatných zážitků. To vše dokáže i docela zajímavě a epicky vyvrcholit koncem série samotné. Plus k tomu i teda případ, který se ukáže mít opět v celku mind blowing a skvělou pointu. Ale na předposlední díl už je trochu pozdě. To vše se nese ve vizi toho, kdy Most je stále důstojný seriál, ale to kouzlo první série už je dávno pryč. To však neznamená, že by šlo o strašnou věc. Nicméně nic to nemění na tom, že mi chybí Martin. 4. série: Čtvrtá série se nesla v duchu odchodu. Ale i přesto v celku epického. Nebylo to jen nějaké lehké odbytí postav a příběhu. I když si to spousta lidí asi vlastně myslí. Je zde nastolen případ, který se zdá být zajímavý a v celku dostává i rysy samotné knižní Nesbøvky. Sice to začíná trochu zhurta, ale vše se rozjede a v dobré obrátí. Můžete být opět ztracení, ale myslím si, že je jednoduché se zas najít, a co více, začít příběh obdivovat. Jede to i lehce na osobnější notu, což i konečně skvěle funguje, jelikož se s některými znáte od první sezóny, a jelikož i mladší postavy jsou sympatické, tak to funguje i u nich. Najdete zde zvraty, super zápletku, vyvrcholení, tak nějak všechno, co za to stálo. Most zde bude relativně chybět a titulní píseň sama o sobě taky. Jediné, co mne vyloženě nasralo bylo, že Saga neuzavřela svůj příběh s Martinem, kterého jsme vlastně od druhé série ani nikoho s ním spojeného neviděli. Což mne naštvalo asi nejvíce ze všeho, jelikož šlo o velmi sympatickou postavu, která si epizodní roli a vyvrcholení všeho jednoznačně zasloužila. () (menej) (viac)

Season 3 (2015) (S03)

Třetí série Mostu měla být tak nějak silnější a lepší obecně. Já kupodivu jsem se u ní bohužel snad nudil více než u prvních dvou. Ale už i při té druhé byl cítit menší odklon, který byl mimo, ale dokázal navázat na úspěch první série samotné. Třetí série tak nějak přizvala novou postavu, která prostě byla nová, takže divná, ale láska k ní postupem času a trochou nadhledu zahoří raz dva. Taky se vlastně vrátila určitým způsobem ta myšlenka a věc okolo "mostu" samotného, což jsem ocenil. Příběh sám o sobě pro mne ne nijak záživný. Řeší se případ, jsou tam nějaké vrcholy i pády, ale spíše to už působí kýčovitě a ohraně. Jsme dosazeni před spousty vztahových karambolů a obecně špatných zážitků. To vše dokáže i docela zajímavě a epicky vyvrcholit koncem série samotné. Plus k tomu i teda případ, který se ukáže mít opět v celku mind blowing a skvělou pointu. Ale na předposlední díl už je trochu pozdě. To vše se nese ve vizi toho, kdy Most je stále důstojný seriál, ale to kouzlo první série už je dávno pryč. To však neznamená, že by šlo o strašnou věc. Nicméně nic to nemění na tom, že mi chybí Martin. ()

Season 4 (2018) (S04)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)