Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa Wallis3 k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2011) (S01)

Jo, tak tohle by šlo a moc! NAPĚTÍ, nečekané zvraty a zase napětí. Při konverzacích se Sagou Norén, policie Malmö, se budete i smát! Najde se i pár úsměvných okamžiků, jako např, když Martin prozradí, že je po vasektomii, pak ještě dostane nakopáno do gulisek, je sešit, aby si na závěr v následujícím díle, a dalo by se říct, že díly na sebe navazují v rozmezí pár hodin, nebo max dne, si vesele zašuká s tou protivnou vdovou. To je chlapák! Nebo to zazdění oběti ke konci mi taky moc nesedělo. Kdy nám bylo ukázáno, jak postavit a omítnout zeď a namalovat zeď,  která okamžitě vyschne, v rekordním čase. Ale jinak, jak říkám, NAPĚTÍ a s tím seriál pracovat umí! ()

Season 2 (2013) (S02)

Druhá série mě našponovala jak strunu od začátku do konce a za mě vydařenější než ta první. Tady nevíte nic od začátku do konce, což vám drásá nervy a ještě při tom prožíváte mnohdy smutné příběhy postav. Za mě super a hurá na třetí sérii, která to, doufám, bude umět taky tak. V neposlední řadě taky proto, že se na to snad tvůrci nevyserou a rozřešení této řady nám ještě ukážou! ()

Season 3 (2015) (S03)

Ač jsem čekal něco jinýho, o to větší bylo překvapení a vůbec ne zklamání. Saga Norén, policie Malmö je magor (ale vůbec ne ve zlým smyslu slova), a tady dostává tak neskutečně na prdel ze všech stran a hroutí se jí její niterní svět, že s ní prostě MUSÍTE soucítit. No a k tomu další napínavá série, která je prostě temná, není co vytknout. Je to svý, je to originální a ví, jak to zaujmout. ()

Season 4 (2018) (S04)

Přemýšlel jsem nad čtyřma hvězdama a to z trucu, že vlastně nebyl dořešený případ z druhé série. Ale pak jsem si říkal, že tím třeba mělo být ukázáno, že ne vše Saga Norén, policie Malmö a její tým vyřeší. A v neposlední řadě ve mě ještě pořád doutná dušička, že se ještě na most mezi Švédskem a Dánskem podíváme. I když tomu konec moc nenasvědčoval. Poslední série nám opět přinesla akt pomsty, brnkala dobře na psychiku, napětí už k tomuhle skvělému seriálu prostě patří. Saga svou intuicí zachránila ne jeden život, navrátila alespoň část rodiny, aby v závěru... No, měj se krásně Sago Norén (už ne policie Malmö) ať už tě tvé ošklivě zelené Porsche zaveze kamkoli! ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)