V mene nebies

• Česko Ve jménu nebes (viac)
Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, 2022, 8 h 1 min (Minutáž: 63–90 min)

Tvorcovia:

Dustin Lance Black

Predloha:

Jon Krakauer (kniha)

Hudba:

Jeff Ament

Andrew Garfield, Daisy Edgar-Jones, Christopher Heyerdahl, Sam Worthington, Wyatt Russell, Taylor St. Pierre, Scott Michael Campbell (viac)

V mene nebies je originálny limitovaný seriál inšpirovaný kriminálnym románom, ktorý na základe skutočných udalostí napísal Jon Krakauer. V príbehu sa sledujú udalosti z predmestia Salt Lake Valley v Utahu, ktoré v roku 1984 viedli k vražde Brendy Wright Laffertyovej a jej malej dcéry. V priebehu vyšetrovania detektíva Jeba Pyrea vychádzajú najavo tajomstvá rodiny Laffertyovej, ako aj skryté pravdy o pôvode mormonského náboženstva či kruté následky tejto neoblomnej viery. To, čo detektív Pyre, ktorý je zarytým mormonom, odhalí, vedie k spochybneniu jeho vlastnej viery. (Disney+)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (7)

Keď Boh znamenal lásku (2022) (E01)

Neprávem polozapomenutá minisérie, kterou jsem se rozhodl dohnat na Disney+, než mi za týden vyprší. A byla obrovská chyba, že jsem nezakusil už mnohem dřív, protože opravdu málokdy se stane, že by vás tak zaháčkoval už úvodní díl seriálu. Obsazení skvělé, nebudu lhát, že jsem tady hlavně kvůli fejkové Dakotě Johnson, která v mých očích už válcuje svou známější dvojnici. ()

Právoplatné miesto (2022) (E02)

Trochu jsem se celého toho případu kolem mnou nenáviděného náboženského fanatismu obával, ale právě na něm stojí veškeré temno a tajemno, co tvoří tuhle minisérii tak poutavou záležitostí ke sledování. ()

Vzdajte sa (2022) (E03)

Přestože to teďko není na plnou palbu jako v prvních dvou částech, to vyšetřování mi extrémně baví a dneska nabíhám na dokoukání celé minisérie, než mi zítra vyprší předplatné na Disney+. ()

Cirkev a štát (2022) (E04)

Je drsné, že kdykoli chce racionálně smýšlející člověk zpochybnit sebemenší aspekt silně fundamentalistického náboženství, stane se okamžitě nepřítelem číslo 1 celé zfanatizované komunity. Jak já jsem rád, že žiju v ateistické části světa. ()

Jeden mocný a silný (2022) (E05)

Hnus, že náboženský fanatismus dokáže skutečně ubližovat. A pak mě ještě někdo přesvědčujte, že víra člověka jedině očišťuje. ()

Odhalenie (2022) (E06)

Všichni hrají skvěle, ale drajv z prvních epizod prostě vyprchal. Už jen čekáte, kdo to teda udělal a jak to celé skončí. ()

Krvavé vykúpenie (2022) (E07)

Nevýhodou minisérií je nutnost tvůrců potřebu odvyprávět celý příběh narvat do co nejdelší stopáže a hodina a půl na díl je fakt dost. Andrew Garfield byl skvělý, Daisy Edgar Jones má skvěle našlápnuto, ale jsem rád, že už se to celé uzavřelo. ()