V mene nebies

• Česko Ve jménu nebes (viac)
Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, 2022, 8 h 1 min (Minutáž: 63–90 min)

Tvorcovia:

Dustin Lance Black

Predloha:

Jon Krakauer (kniha)

Hudba:

Jeff Ament

Andrew Garfield, Daisy Edgar-Jones, Christopher Heyerdahl, Sam Worthington, Wyatt Russell, Taylor St. Pierre, Scott Michael Campbell (viac)

V mene nebies je originálny limitovaný seriál inšpirovaný kriminálnym románom, ktorý na základe skutočných udalostí napísal Jon Krakauer. V príbehu sa sledujú udalosti z predmestia Salt Lake Valley v Utahu, ktoré v roku 1984 viedli k vražde Brendy Wright Laffertyovej a jej malej dcéry. V priebehu vyšetrovania detektíva Jeba Pyrea vychádzajú najavo tajomstvá rodiny Laffertyovej, ako aj skryté pravdy o pôvode mormonského náboženstva či kruté následky tejto neoblomnej viery. To, čo detektív Pyre, ktorý je zarytým mormonom, odhalí, vedie k spochybneniu jeho vlastnej viery. (Disney+)

Recenzie používateľa Winderyx k tomuto seriálu (7)

V mene nebies (2022)

Určitě prvně doporučuji se na tenhle počin podívat. Není to nic světoborného , ale v tuto chvíli kdy z určité dílny se natáčí série které se provozují na stejné brdo je tento počin dosti obstojný. A hlavně musím opět poukázat jak Andrew je herec kterej je skvělej, ale stále si myslím, že polovičku filmu kde účinkoval i kdyby tam hrál kdokoliv tak by z toho mráčku nezapršelo lépe. Tady on Andrew neboli Detectiv Pyre na začátku velmi silně věřící samozřejmě jelikož seriál je celkem i dávno v minulosti kdy se právě víra vedla i jiným směrem a znikali i z normální víry větší různé kulty, které samozřejmě takhle zpátky víme, že byly čiré zlo a se samotnou vírou to společné nemělo nic. Ale přesně u detektiva Pyre jde vidět co to dokázalo udělat z prostého člověka kterého vesměs znalo a milovala celá vesnička prostě příkladnej občan. Druhý skvělý počin byl jeho parťák Bill Taba spíše takový opak v té době samozřejmě jako indián celkem i odsuzovaný dozvíme se jenom, že něco po...l a proto byl převelen do téhle vesnice uprostřed ničeho. A hned to bude z ostra nalézá spolu s detektivem Pyrem ženu s dítětem obě zřejmě až brutálně zabity. Proč zřejmě pač za celou sérii nevidíme detailně oběti samozřejmě dítě chápu, že není ukázáno, ale zrovna Brendu ukázat mohli. Asi největší nějaký mínus to bude pro někoho kdo by čekal nějaká neskutečné překvapení kdo , že to byl ten vrah apod. Už po třech čtyřech epizodách vám dojde, že to bude jeden ze dvou bratrů Ron a nebo Dan. Dan taky pochvala skvěle zpracovaný tomu to i člověk věřil na to, že Ron je celkem známější herec tam jsem to zas tak moc necítil. A proto nějak i člověk věděl kdo ve finále zasadil smrtící rány. Takže překvapení tady nečekejte seriál samozřejmě má i úryvky ještě z většího minulosti z doby mormonu které se celkem často vyobrazují jako stejné situace ze současné chvilky v seriálu. Zkráceně si prostě Lafferty velmi věřící družstvo všechno synové , a hlavně Dan usmyslí proč by měli poslouchat stát platit daně když na jejich straně je bůh a vlastně oni jsou ta pravá ruka Boha. Narostou si samozřejmě vousy a začne to malými problémy jako , že nezaplatí daně potom si Dan usmyslí, že vlastně Bůh chce po něm a po každém správném křesťanovi aby vyprodukoval co nejvíce dětí a tudíž mít nekonečno žen a i to je mu málo prej musí mít i styk se svojí vlastní dcerou. Celá série je vlastně o pátrání kdy jak jsem psal kdo byl vrah je prakticky mezi dvouma Ronem a Danem. Kdy nakonec niťky skončí tak , že se bratři neudrží a Ron chce Dana zabít tam, ale zakročí detektiv Pyre a Dan tohle využije jako další božský zázrak pač díky tomu, že je pravá ruka boha to přežil. Počin to je dobrý pěkně to i na konci řekl Bill Bill totiž pěkně řekl a myslel, že lidi vnímají boha jako někoho kdo jim uleví vždycky dovolí všechno a snad ještě přihodí nějakou buchtu a sporťáka k tomu. ()

Právoplatné miesto (2022) (E02)

No co musím doopravdy napsat, že Andrew je herec výbornej jenom vesměs vícekrát si myslím ,že si vybral dementní projekty a nebo bohužel dementně nudného bez pointy spidermana. Tady mu to zatím sedne a rád bych ho viděl ve vícero detektivkách. I jeho parťák se mi zatím velmi líbí pač v té době takové ty ne moc naoko sympatie co oba dva k sobě mají jsou krásné. První díl všechno otevíral takže recenze by nebyla ani moc o čem psát. Bohužel u serialu takovyhle se to velmi těžko hodnotí , že bych hned šupnul 4 až 5 hvězd mi přijde trošku mimo mísu poněvadž nevím jak tohle to dospěje do konce a ani to na 4 hvězdy zatím není. Tohle to mi vadí u spoustu serialu bylo to i u TRUE detektiva kde by snad i stačilo něco kolem 3-5 epizod a ne to natahovat natahovat natahovat pointless dialogy withoutbrain. Někdo to i psal , že já knížku nečetl, ale , že knížka zatím vede pač tady se to natahuje. Dočkali jsme se , ale i tak nových odpovědí, ale zároveň i pár nových neznámých. Bohužel pokud to nebude jako TRUE Detektiv a v posledních dvou epizodách se neobjeví pachatel. Tak jsou asi nějak už teď jasné minimálně tři scénáře. Ale potenciál to má baví mě to jenom je to opět zbytečně natahované a jsou prostě dialogy naprosto zbytečné, ale jak jsem již psal není to první ani poslední příklad. Uvidíme co přinese další epizoda ()

Vzdajte sa (2022) (E03)

No když už si řekne člověk no konečně akce nějaká tak to vlastně skončí po 15 minutách tak, že tam cápek vlastně ležel a jen vyřvával krávoviny a pistolí tam mířil jeho kluk. Celkově seriál působí dojmem , že víte co chce vám ukázat čím vás chce zaujmout , ale právě to končí jenom u toho , že víte , že něco takového zamýšlel , ale stopne u 50% z toho. Samozřejmě se dozvídáme , že zřejmě jejich otec celé té jejich famílie v čele nestojí a vůbec bych se nedivil kdyby se našla v příštích epizodách jeho tělesné ostatky. Taky stále čekám kdy se z té mrtvé manželky naprosto překvapivě stane ku....a která beztak svedla více z bratru.  Předpokládá se tedy , že v čele po téhle epizodě je bratr Dan kde Wyatt tuhle postavu zatím hraje skvěle, ale znova chyba není v něm, ale chtělo by to ještě trošku více přiostřit působí to někdy až divadelně nudně.  Těch střihů do minulosti by se mohli vyhnout úplně smysl to samozřejmě dává, ale působí to jako by andrew tedy Pyre působil nějakou nemocí. Uvidíme snad se to rozjede zatím to baví , ale jak píšu snad se to více rozjede , ale přeci jenom teprve 3 díl ()

Cirkev a štát (2022) (E04)

No pěkně se to stupňuje , že od všech těch synů člověk neví co dále čekat a , že nějak jedou za stejnej provaz ač to někdy vypadá jako opak. Hlavní role Pyre pěkně stále působí kdy musí myslet na hraně zda nýt na straně zákona a té správné osoby a nebo být na straně víry ač to tedy vypadá, že půjde tím prvním směrem. Velmi se mi to líbilo snad to bude stále pokračovat jak to pokračuje co novej díl tím lepší díl. ()

Jeden mocný a silný (2022) (E05)

No prakticky by stačilo kouknout na posledních 15 dejme tomu 20 minut pač těch předešlých 40 minut je opravdu o ničem dost mě to i zklamalo nic nového jsme se za tu dobu nedozvěděli. A byly tam věci co i tak nějak víme co Ron vlastně dělal jak se vlastně vnímá on i jeho druhý bratr. Ale opět 40 minut prvních bylo zbytečných , ale za tu 15 minutovku aspoň no uvidíme 2 díly poslední snad to nenechají všechno na poslední díl , ale aspoň na poslední dva díly ()

Odhalenie (2022) (E06)

Ale jo pěkně se to zaokrouhluje na poslední epizodu. Ne všecko je nějak vysvětleno a uvidíme zda bude nějaké nečekaný závěr. Moc nejde co hodnotit , ale jak jsem psal jednoduše nás to připravuje na finále. Až samozřejmě na tu homo scénku kdy nevím, ale opět to bylo zbytečně něco navíc. Možná bych hodnotil i méně , ale naštěstí do téhle epizody jsem šel s tím, že se zas tak moc nestane a nechají to na finále. ()

Krvavé vykúpenie (2022) (E07)

No zkráceně recenzi téhle epizody pač to bude lepší v shrnutí celé série. To co zbylo se celkem rychle sesypalo z karet a detektiv Bill to pěkně shrnul i pro detektiva Pyre a celkově to i podtrhlo to co je jiným směrem stále častější a to, že si lidi pod slovem víra představují daleko více mnohdy až nadlidského a to vede k zaslepenosti. Škoda jenom, že třebas neukázali ještě po pár měsících jak to dopadlo dále. Ale dalo se to pěkná epizoda na závěr. ()