Dovolenkáři

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Sightseers (viac)

Tridsaťštyriročná Tina (Alice Lowe) je zamilovaná a hoci jej známosť s Chrisom (Steve Oram) trvá sotva tri mesiace, rozhodne sa s ním podniknúť výpravu karavanom po anglických múzeách, kultúrnych pamiatkach, kopcoch, jaskyniach a kempoch. Avšak udalosti sa sprisahajú proti nim a plánovaná dovolenka naberie trochu iný spád. (sochoking)

Cannonball

Anglická komédia ako ju mám rád. Korenie tomu dodávajú surové vraždy, výborný koniec a neposlednom rade dobrá réžia. Veľmi poctivé 4 hviezdičky. ()

Rodriguess

Od zaciatku sa to nieslo vo velmi dobrej atmosfere a skvele som sa bavil ale posupne dej upadal. Hudobne to bolo skvele zladene, celkovo mam z toho dobry dojem. ()

santosz

Bezcitná komedie s dekadentní atmosférou, s hlavními hrdiny stavějícími sami sebe mimo veškeré zákony, aniž by se nad tím příliš pozastavovali. Naprosto geniální větu, která vystihuje celý film, zde v komentářích použil uživatel marvan: „Tahle úžasně zlomyslná demystifikace prostého člověka je něco, čeho se právě naší plebejské kultuře bolestně nedostává.“ Film praktický na jedno shlédnuti, přesto natolik originální, a s velmi dobře zvolenou hlavní hereckou dvojci, že čtyřhvězdičkové hodnocení je zasloužené. ()

carnacv

Lepší, než většina road movie. Vlastně to zachraňují zvrhlosti obou postav, vtipnost, a jemné téma k zamyšlení. Jinak v tom nic zvláštního nehledat. ()

D||X

Namlsán Kill listem jsem byl nucen dát režisérovi šanci a podívat se na jeho následující snímek... Rukopis byl znát, ale nebyl jsem uchvácen jako u Kill listu. Mírně nadprůměrný film. Taková "Wheatlyho jednohubka". 3* ()

qwentin

Tak v tomhle kousku pro mě nefunguje absolutně nic. Nesympatičtí herci, nepoutavý příběh, neabsurdní absurdno...ani krásná krajina to nezachrání. ()

Richie4422

Wheatley na vrchole. Príbeh o príliš bizarnom páre snažiacom sa vtlačiť svoju surealitu do skutočného sveta. Síce gore je naozaj pekný, nie je ho tu požehnane, naopak, je veľmi úderný vytvárajúci trhlinu do očakávaní divákov. Navyše ide o veľmi zábavný počin a i napriek Tininej a Chrisovej vražednej povahe sa nedalo robiť nič iné, než im fandiť. Sympaťáci. Koniec úchvatný. ()

ToughCookie

British english mám rád, takže takmer čokoľvek z UK môžem. Po dvoch vraždách som hľadal ešte stále komédiu, ale po tretej som sa (horko) pobavil. Zaujímavá bizarná komédia zo zamračeného UK. ()

Googooplexer

Nečakal som čo prišlo. Takí normálni anglickí zabijáci si to šúrujú hlavanehlava po anglických kempoch, krajine, pamiatkach a náhodných pocestných. Lebky a kosti praskajú, rovnako ako rozpačité úsmevy divákov. Nechcel by som túto dvojicu stretnúť ani v lese, ani v múzeu ceruziek a už vôbec nie v horách na nejakom útese či moste. Mickey a Mallory Knox spotrebovali tony munície na to, na čo Chrisovi a Tine stačil zdravý sedliacky rozum, dve ruky a karavan. Aké jednoduché. Už balím batoh... Škoda, že po skončení sa film úplne stratí, akoby ste ho nikdy nevideli. Lebo veď je úplne obyčajný a jednoduchý. ()

hujerita

Zaujímavo natočený film. Bonnie a Clyde v novom vydaní. Ale hlavne keď sa stretne neukojená stará panna z dosť pošahaným týpkom. Pesnička Power of Love získala úplne iný rozmer aký ste doteraz čakali. A na záver len dodám : Nikdy never žene. ()