Max Lewinsky (James McAvoy) je posadnutý honbou za nepolapiteľným zlodejom Jacobom Sternwoodom (Mark Strong), ktorého prenasleduje v londýnskom podsvetí. Keď nechce čakať na posily a zasiahne sám, ťažko postrelený podľahne presile. So zranením, ktoré má trvalé následky, stratí všetky ilúzie o svojej práci a ovládne ho pocit zmaru. Po rokoch zachytia na letisku tvár postreleného mladíka Ruana (Elyes Gabel), ktorý sa zaplietol do nevydarenej lúpeže. Ruan je Jacobovým synom a pred zatknutím urobí chybu, keď otca kontaktuje. Max získa novú horúcu stopu a Jacoba prenasleduje aj napriek vôli nadriadených. Jacob sa chce pomstiť strelcovi, ktorý zranil jeho syna, a nastaví pascu. Max ju odhalí, ale na miesto zúčtovania príde až po prestrelke a jeden z jeho kolegov umiera. Do prípadu zasiahne aj Maxova kolegyňa a láska Sarah, ktorá pátra po zabijakovi napojenom na Jacobovho syna. Je to však ťažšia úloha, než dokáže zvládnuť. A Max čoskoro zistí, že v svojom úhlavnom nepriateľovi sa možno zmýlil. Spoločne s ním odhalí rozsiahle sprisahanie, ktoré ohrozí životy ich oboch. (TV JOJ)

andy60

Čekal jsem trochu víc. Na obale je to prezentováno jako dech beroucí akční film. Ano, film to je, to souhlasí, ale dech beroucí určitě není a té akce tam zase tolik není. Spíše je to maskováno častými střihy a modrými filtry, které mně celkem vadily. A ani děj není z těch, který by mě přikoval k obrazovce a nepustil. Slabší dvě hvězdy. ()

FFF21

Začátek byl super v tom, že člověk rovnou vpadne do děje, který už je rozběhlý a my jen přihlížíme a hledáme, co se tam vlastně děje. To je ale fajn. Co fajn ale není, že v polovině filmu začne člověk přemýšlet, co tím vším chtěl básník říci. A přestože jsem se na tenhle film těšil, vlastně jsem zmatený z celého scénáře. Proč? Jak? Co? ()