V dalším pokračování cestovatelské série Moto cestou necestou se vydáme s Pavlem Liškou, Honzou Révaiem a Egonem Kulhánkem do Jižní Ameriky. Tentokrát ale nepůjde o čistě pánskou jízdu. Do skupiny otřelých cestovatelů přibude energická blondýna Hanka Ptáčková. Díky svým zkušenostem z provozování motocestovky ve Španělské Malaze bude nejen ozdobou výpravy, ale zároveň zdatnou motorkářkou a jazykově vyzbrojenou tlumočnicí. (TV Prima)

710.cz

Ta blondýnka je fakt skvělá, takovej trochu potulnej filozof, guru a misionář, která hraje dementa, aby se a/ blbci cejtili chytřejc a nebo b/ aby blbci měli pravdu, že vyprávěj blbý vtipy o blondýnkách. No a Egon....? Beze slov. ()

only_serials

Škoda jen úmorně nesnesitelně otravnýho Kulhánka. Předpokládám že jedinej důvod proč tenhle člověk cestuje je jen ten aby to mohl kazit všem ostatním. Zbytek byl v pohodě. ()

bobstock

Nevim, občas hezkej obrázek z motorky či auta, ale moc tam nefunguje ta chemie mezi cestovateli. Jak se ta skupina na chvilu rozdělila, tak to bylo krásně vidět. Posmutnělý Pavel bez Honzy a Hanči, protože s Egonem o samotě to nějak nejde. Je to cítit celou dobu a kazí to dojem cestovatelského seroše. Holt, co vám příroda dala na rozumu, tak vám ubrala jinde. Zato koukám Hanka je nej baba do pohody i nepohody, všechno s nadhledem i přes problémy s opravou strojů, jediná top mechanička a k tomu jediná umí španělsky. Jinak týpek na dvěstěpadině, to je PAN cestovatel, nějaký bé-em-wé po 150km rozsypaný.. :) ()

Tezuka

Pro tyhle cesty napříč kontinenty mám strašnou slabost. Honza Révai s Lišákem se rozhodli projet na motorkách ze Santiaga de Chile až do sousední Bolívie a zpět do Chile skrz Peru. Při tom je ještě doplnila zkušená motorkářka a hlavně jediná členka výpravy, která uměla zdatně španělsky a pan Egon Kulhánek, který se mi do tohoto konceptu vůbec nezamlouval, jelikož výpravu často brzdil a omezoval. Za sebe jsem byl hrozně nadšen z toho co kluci natočili. Úplně mi to zase změnilo vnímání světa. Projeli celou řadu nádherných přírodních divů světa počínajíc pouští Atacama, náhorní plošinou Altiplano i Andami. V mojí oblíbené Bolívii zase navštívili úchvatně zbarvenou Lagunu Colorado a Lagunu Verde, dále největší a nejúchvatnější solnou pláň světa Salar de Uyuni, na které i přenocovali ve stanu; hornické město Potosí, nejvýše položené hlavní město světa La Paz a z La Pazu projeli po nejnebezpečnější silnici světa známé jako Camino de la muerte (oficiáně Camino a Los Yungas) do Coroica a odtud se vydali k největšímu jezeru Jižní Ameriky a nejvýše položenému jezeru s pravidelnou komerční lodní dopravou na světě, známému jako Titicaca, které leží na hranici Bolívie a Peru. Po tom všem se vydali zpět do Chile skrz Peru, projeli městy Arica, Antofagasta a Iquique kde to všechno skončilo. I když mě občas Lišák lezl na nervy a plácal mnoho geografických nepravd i nesmyslů, tak jsem si opravdu užil záběry a tu neuvěřitelnou energii, kterou jste do toho vložili. Těším se až si pustím sérii Kavkaz a uvidím krásy Gruzie :)) ()