Karlos

• Česko Karlos

Karlosa Terminátora Vémolu pozná v Česku a na Slovensku takmer každý. Zápasník a kontroverzná hviezda bulváru, ale aj otec dvoch detí a partner slovenskej playmate Lely Ceterovej. Vo svojom luxusnom sídle za Prahou má vedľa vírivky klietku s aligátorom a v obývačke akvárium so žralokmi. Objavuje sa na titulných stránkach časopisov aj v najznámejších talkšou. Predtým, ako sa stal slávnym, to bol obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý sa bil na ulici. Po škole odletel do Londýna. Tam pracoval ako vyhadzovač nočnom klube, z ktorého vyhodil niekoľkých zápasníkov MMA. Ich tréner mu ponúkol, aby to skúsil profesionálne. O pár týždňov neskôr Karlos rozdrvil celú anglickú špičku MMA a ako prvý Čech v histórii sa dostal do americkej UFC, v ktorej zápasil aj Conor McGregor. Film je príbehom o ceste chudobného chlapca z Moravy až do vypredanej O2 Arény. (Bontonfilm SK)

ForGump

Z mého pohledu velmi nezvládnutý dokument plný bizarního materiálu, se kterým si nedovedl poradit ani Samir ani Šafránek. Ta účast Barletty je pro mě dvojnásob zklamání. Citím v tom hrozný zmatek. Člověk se nedozví vůbec nic, jen že Rittig je Vémolův adoptivní otec, Karel Gott jeho Bůh a ženy s plastikami vnad jeho múzy. Jako ta možnost, že by to bylo hlubší je lákavá, ale o to tady nikdo nestál. Že to duní a je to sestříhaný cool z toho nedělá dobrý dokument. 20% ()

filmfanouch

Karlos Vémola nejednou přišel, viděl a někdy k tomu i vyhrál. Povedlo se mu to v jeho dokumentu? Vlastně moc ne. Na to je jeho dokument i přes zdánlivou snahu příliš neupřímný, nevyhnutelně krapet strojený a díky povaze titulního Karlose jednoduše afektovaný. Michal Samir, Šimon Šafránek a především střihač Šimon Hájek zvládají filmu dodat řemeslné kvality, kdy tak Karlos neurazí jako zaměnitelný medailonek o významném zápasníkovi. Pro svou cílovku se jedná o jasnou trefu do černého, zbytek snad ani nemá důvod kino navštívit. Vzhledem k faktu, že dle statistik v zájmu MMA pomalu dohání i takový hokej se nejspíš tvůrci návštěvnosti obávat nemusí a to i přes fakt, že to celé možná v jistých očích může nabídnout další nemilý pohled na naší společnost. Karlos sice v rámci svého dokumentu prohrál, přesto nejde o brutální knockout, kdy by došlo na lámání končetin nebo krvavé oči. Jde spíše o takovou porážku na body, kdy se rozhodně nejedná o naprostou katastrofu a pro mnohé vlastně v jistém ohledu až o milé překvapení. Nejde o film, který by trpěl tím, že je vyloženě špatný. Jde spíše o film, který se zabývá tak tvrdým oříškem jako je Karlos Vémola, že je následně nevyhnutelně obtížné tento ořech rozlousknout.... ()

jmek

Jsem fanoušek bojových sportů a Karla respektuju za to co udělal pro český MMA. Občas mě sere těma kecama a neřadí se mezi mé úplně top fightery, ale dávám 5* už jen z principu. Občas si na ČSFD připadám jak na facebook diskuzi novinek nebo tn.cz.  Kluci je asi na čase otevřít další lahváč a jít psát Fialovi jakej je to kokot. ()

Marigold

Český Tiger King? You wish. Karlos z tohohle zmateného a povrchního dokuportrétu vychází vlastně jako nudný patron, jehož sportovní přínos se omezuje na nic neříkající sestřihy a slovní proklamace, “že toho u nás hodně pro MMA udělal” a osobnost na sled banálních historek o muži, co chtěl bílý dům a krásnou dívku. Vrchol režijní invence je voiceover existenciální GPS a pár montáží, které by možná uživily sítě Oktagonu, ale ne celovečerní formát. Attila byl sice blboučký dokument, ale měl aspoň nějakou primitivní energii a strukturu. Karlose tak knockoutuje v prvním. Nic nového. ()

BadassX odpad!

Napsali mi tu, že slovo kurva, je příliš. No dobře. Tak oprava; Pýcha národa českého, české intelektuální obrody a symbol nalezení identity - idiot Karlos a jeho Lela inteligentního, roztomilého a neumělého vzhledu, jsou zajisté vhodným námětem na dokumentární film. * snad ti to POMOkládo takhle vyhovuje. Na překlad do maďarštiny použij Google ()