Jedinou náplní života Amana Jukitera bylo psát si deník do svého mobilního telefonu a povídat si se svými imaginárními kamarády v imaginárním světě. Kamarád, Bůh imaginárního světa, Deus Ex Machina, vymyslel novou hru, která Jukitera nenechá stranou ani v reálném světě. Nejprve se mu v mobilu začnou objevovat zápisky jeho vlastní budoucnosti, čehož vykutáleně využívá a hned poté se dozvídá, že není sám. Je dalších jedenáct a všichni jsou součástí hry na život a na smrt! Zabij je všechny a staň se novým Bohem! (Zíza)

Kontractor

Chlapec bez přátel a bez života má jedinou zálibu a to je jeho telefon do něhož si zapisuje po časových intervalech, co viděl. Avšak jednoho dne se vše změní k horšimu, když bez uvědomnění vstoupí jako číslo jedna do hry na boha či na smrt, 12 účasníků, každý má v telefonu specifický kalendář, jenž mu předpovídá určité časové události a s nimi musí naložit tak, aby se uchránil před těmi, kdo jej chtějí odstranit. Budocnost se dá změnit, proto je potřeba si vše připravit, aby neexistovala možnost přežití. Pro mně zatím nejzajímavější anime sezony i když se bojím, aby neskonšilo jako Deadman wonderland, které mělo výborný rozjezd a tvrdý pád. Hlavní hrdina je jako Ganto, stejně tupý, nicméně ostatní chary jsou zajímavé. Doufám v pořádný mindfuck.. Re: Serial strasne upadl a ztratil sve kouzlo z prvnich dilu..snizuju na 3 a muze byt rad. ()

Janko_Vlyrd

NÁŘEZ! Všetká poklona pánom Sakae Esuno a Naoto Hosoda. Toto anime ma dostalo, aj ked ešte nebolo odvysielané komplet, videl som len prvých 12 epizód, neviem sa dočkat ďaľsích epizód. Toto je proste nieco také, čo tu dlho nebolo, ba... aj keď bolo, nepametám sa kedy. Čo epizóda, to nepredvídateľné situácie a udalosti, ktoré Vás ženú vpred a idú tempom ako buldozér na húsenkovej dráhe, ktorý valcuje všetko čo jej stojí v ceste. Dokonalá animácia spojená s úžasnou terrorovou hudbou, výborne napísané postavy, ich psychológia a atmosféra robia z tohto anime klenot na ktorý sa len tak ľahko nezabudne a evidentne poznačí väčšinu ostatných manga/anime tvorcov a fanúšikov žanru. Potlesk! PS: Dovolím si pripomenúť ešte jednu drobnosť - Prvé anime, pri ktorom som sa v niektorých momentoch FAKT bál a mráz mi behal po chrbte. Totiž toto anime nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. OST za 5*. ()

Five By Five

Množstvo nečakaných zvratov, niekoľko dobrých nápadov, no iba jediný dôvod, prečo to vydržať sledovať a tým je naozaj zaujímavá psychopatka motajúca sa okolo "hlavného hrdinu" (neskutočne otravného a naivného bojka)... Grafika postáv je slabšia, veľmi sa mi však páčil opening v prvej polovici - hoci akoby z oka vypadol tomu zo seriálu Maria Holic... Spojenie textových správ opisujúcich budúcnosť a peknej bláznivky (schizofreničky) so záľubou vyvražďovať svoje okolie považujem za fantastické, lenže prečo to museli spraviť práve prostredníctvom akéhosi znudeného boha a jeho smiešnej pomocníčky - jednou vetou: Nápad dobrý, prevedenie zlé... ()

massdonfel

Tak jsem se nakonec rozhodl na tento kousek dodívat. Ale jako souhlasím stím co jsem si myslel předtím, nápad je to sice dobrej, ale nevýrazné a nablbé postavy tomu hodně ubírají..Naprosto rozumím proč je to takovej "hit".. ona ta Yuno je fakt magor. ale to nevyváží, že hlavní postava je snad nehorší hlavní postavou, kterou jsem viděl.. i Sookie z trueblood byla lepší :D a to je už co říct. Jedná se o "hru" o život a ty postavy často dělají jako by o nic nešlo ..dal bych možná 6/10 kdyby ten konec nebyl tak ***** :D ()

Moiraine

Základní myšlenka se mi líbila, ale radši než kvapem pádící stroj na zabíjení bych něco psychologičtějšího. Bylo by zajímavé sledovat, jakým způsobem jednotlivé postavy pracují s unikátními vlastnostmi svých deníků. Jak se snaží najít slabiny svých protihráčů. Takhle hlavní hrdina nemá ani čas pozastavit se nad tou hromadou mrtvol, co se kolem něj kupí. Teda ne že by měl mentální nebo emocionální kapacitu se nad něčím pozastavovat. Ono celkově to s těma postava byla mizérie. Asi nejsympatičtější byla ta teroristka (což samo o sobě o ledasčem vypovídá). ()

Ondr0n

Mirai Nikki je dokonalým zástupcem anime jakožto žánru v dobrém i zlém. Celé to je jako horská dráha, jedna scéna je na 5* a druhá na "odpad!". Jinými slovy Mirai Nikki bravurně pracuje se zajímavým konceptem deníků budoucnosti a hry o život, děj je poměrně zajímavý a hlavně plný zvratů (ale místy trochu překombinovaný, ale bez toho by to nebyla zábava), téměř každý díl příjde nějaké to překvapení, ale pořád je to anime se vší svou Trapností (to velké "T" je oprávněné). Animace slouží svému účelu, ale není to nic převratného jak po technické tak výtvarné stránce (jednoduše další tuctová japonská animace). ()

dudo24

Veľmi sa mi to páčilo. Po celý čas som bol držaný v napätí, lebo naozaj som nevedel predpokladať, ani čo sa deje s postavou Yuno, ani ktorá z postáv hrá akú psychologickú hru. Ešte do toho aj vcelku neobmedzené možnosti mechaniky sveta, fakt sa mohlo stať hocičo. Keďže každá z postáv disponovala inou schopnosťou, tak sa stále dialo niečo iné a dej sa nedostal do nejakej monotónnosti. Veľká sila seriálu bola určite drsnosť a krutosť, ktoré zintenzívňovali emócie, empatiu k postavám a nepredpovedateľnosť. Aj trochu erotiky, ktorá bola prítomná, ešte pridávala k surovej naturalistickej atmosfére. Yuno sa jednoznačne stala pre mňa ikonickou postavou a s radosťou by som prijal všeobecnú absurditu a podvolil sa jej želaniam :D Veľmi som bol spokojný aj s vývojom postavy Yukki aj s vývojom jeho vzťahu k Yuno. Moja najobľúbenejšia postava je ale Deviatka, ktorej príbeh – aj keď veľmi stručný – , jej premena a jej charakter ma dostali najviac. Bolo určite veľa možností ako to celé ukončiť a viem si predstaviť aj iné alternatívy, ale myslím si, že to zvládli dobre. Na seriál je naviazaná aj jedna OVA epizóda, Redial, ktorá podľa mňa určite patrí do celku, aj keď je to už len taký vlažný dobeh. ()

Kira Reborn

Dobrá, mohla jsem dát o hvězdičku méně, nicméně je to hodně hodně dlouho, kdy jsem naposledy viděla tak dobré anime, tak se nechávám trochu unést.. :) Je to anime, teré má spád, dobrou animaci, atmosferickou hudbu, skvělé momenty a poutavý příbeh. Jako mínus by se dalo počítat množství postav a charakter hlavního hrdiny, který je trochu moc usmrkanecký ( to ho ale na druhou stranu dělá nejrealistější postavu vůbec :) ) Každopádně stojí to za to a vše ještě stojí na tom, jak to celé dopadne. ()

ReaperMan

Ne nadarmo byla Yuno Gasai zvolena v roce 2013 zvolena královnou Yandere charakterů. Škoda že jí jako druhá hlavní postava sekunduje takový, jak jen to říct slušně, vořežprut. Stojí za to vidět pokud máte rádi pořádně psychopatické, přesto sympatické postavy. ()

Ragefyre

43. Najobľúbenejšie Anime na MyAnimeList-e a tu má len 73% (áno len), hlavne že klišé sračky ktoré absolútne postrádajú dej a originalitu majú po 80, well done. Nechcem nikomu brať jeho názor, chápem že to nemusí každému sadnúť, ale občas sa mi z vkusu niektorých ľudí chce plakať. Keby už pre nič iné (hovorím keby), tak 5* už len kvôli hlavnej predstaviteľke, ktorú som si doslova zamiloval, a ktorej sa proste nedá nefandiť (Asi mám slabosť na krásne a nepríčetné dievčatá) + posledné 3-4 časti mi doslova vyrazili dych, rovnako ako tunajšie debilné hodnotenie. Radosť mi spravila hudba a rovnako aj prvý opening, ktorý bol výborný. Už veľmi dlho vo mne nič nevyvolalo toľko emócií, bol som nasraný, smutný a dojatý zároveň. No nič, možno som len sentimentálny. Moje hodnotenie bolo ovplyvnené aj tým, že Anime s Yandere postavami majú veľmi málo kvalitných zástupcov, a rýchli dejový spád v posledných častiach bol fakt geniálny. Občas nedokážem pochopiť niektoré tunajšie komentáre, mne to že je hlavný hrdina zbabelé, trápne, uplakané, dementné a sebecké decko (to že nie je impotent dokázal v 23. epizóde), vôbec nevadilo, vynahradzovala mi to tam jeho "NEŽNÁ" polovička. Nemôžem nič iné iba Anime odporučiť, pretože ešte žiadnemu sa vo mne nepodarilo vyvolať také depresívne pocity (občas sa to hodí). ()

Anime2

Kdo by řekl že s takového posery se stane chladnokrevný zabiják.No co k tomuhle říct,určitě spousty,spousty krve.Nechápu proč rozmazávali vydloubané oko nebo jak tam ležela ruka ale jinak to bylo super. ()

StephenRed

Od seriálu se očekává, že přijde s něčím novým. Od japonského anime se čeká, hlubší myšlenka. Pomine-li člověk krev a likvidaci protivníků ve většině dílech, uvidí odkaz, který s sebou příběh nese. Lásku, ke které má nejblíž bolest, osamělost a utrpení. Zaměřujete-li se na skutečný příběh Mirai Nikki, nesete si tyto pocity až do posledních dílů. Protože proč se stát Bohem? Abychom ochránili ty, které milujeme, bez nichž nedokážeme žít a s kterými chceme žít navždy. ()

Tess92

Líbilo se mi to moc. Ale jenom do té doby, než se začali proplétat časoprostorem a vymýšlet blbosti. Na to já jsem vyloženě alergická. Nápad s mobily byl fakt dobrý a Yuna byla naprosto skvělá. ()

Harroc

Po shlédnutí jsem musel upravit žebříček největších filmových magorů. Protože Druhá je fakticky případ pro psychiatra. Celý seriál byl plný napětí a akce, jenom mě zklamalo posledních pár dílů, kde by se dalo říci, že mleli páté přes deváte a strašně to bylo zamotané (ale srozumitelné). Druhá je tahounem seriálu, i když by si i ostatní "čísla" zasloužila více prostoru. SPOILER: Pokud chcete dobrý konec, musíte kouknout na Mirai Nikki Redial. ()

stLukaz

První třetina je perfektní, druhá je taky skvělá......................ale ta třetí? (zhruba poslední čtyři díly) Všichni až na Yukiho a tu fanatickou stalkerku Yuno jsou už po smrti a začíná to být dost nepřehledné a překombinované, myslím si že ten konec měli udělat nějak jinak. Ohledně toho všeho jsem ale spokojen. ()

Yuninka

Já mám ráda psycho krvácké anime :D Ne vážně, anime pěkné, pro mě napínavé, hodně zvratů, situace, které jsem neočekávala. Mělo to všechno ovšem jednu vadu, která mě v celém anime a po celou dobu strašně iritovala, Yukitero. Pro mě to byl prostě ubulenej fracek a když už jsem začala ke konci seriálu trošku naivně doufat, že se změní, tak pro změnu vystřílí všechny, kterým mohl věřit a kteří, podle mě, měli daleko lepší charakter jak on. No nic, jinak i mnozí záporaci mi byli sympatičtější jak on. Ale jinak mojí hrdinkou byla Uryuu Minene :P ()

Alwirian

!!! Spoiler: Zastřelte ho, rozšlápněte mu někdo ten podělanej mobil, ať ten ubulenej a naprosto zbytečnej vopruz Amano konečně vypadne z tohodle průměrného seriálu. Konec spoileru !!! Už jsem zažil pár nepříjemných charakterů, ovšem Amano nastavil laťku vážně vysoko. Když se na to podívám celkově, tak jsem fandil dobrým i zlým postavám bez rozdílu, jsou daleko lépe vykresleny než rádoby hlavní looser. Všechny postavy měly páteř, pohnutky, minulost, doufali v lecos, jen Amano se nechá táhnout událostmi, aniž by ukázal kousek charakteru - ukázkový Rimmer anime světa. Bohužel zde není taková kvalita ostatního obsahu aby vykompenzovala nedostatky toho hlavního sr*če. Celkové hodnocení: 5,5/10. ()

sovel

Opět jedno z novějších anime co mě oslovilo. Supr příběh i tu romanci jsem překousl, výborné charaktery a zde jsem našel svoji oblíbenou ultra psychopatickou ženskou postavu Gasai Yuno :) oproti ukňučenému ubožákovi Yukiterovi. Mix brutálního násilí, lásky, detektivní zápletky okořeněné lesbičkou a završeno teploušem. Toto anime má snad vše. Dále výborný dabing a kresba. Sečteno podtrženo jasných 10/10. ()

KacuDLe

Fotky a ukázky vypadaly suprově, takže jsem se těšila až se k tomuto anime dostanu, nicméně jsem byla zklamaná. Yukii byl ubulený rozmazlený fakan, který využíval psycho holku Yuno, která zabíjela na potkání. Jako těšila jsem se hlavně na Yuno, ale nakonec jsem z toho měla smíšené pocity. Yuno mi přišla chvílemi až moc nepřátelská, to jak svázala Yukiiho a zamkla, tak tomu jsem nechtěla věřit. Říkala jsem si, že to snad ona nebyla, protože ho miluje, ale ono to bylo myšleno jinak. Konec, kde se Yukii promíchával několika světy najednou mě už nudil, takže myslím, že 3 hvězdičky jsou dobré hodnocení. ()