Totalitní design

všetky plagáty
Česko, 2008, 9 min

Réžia:

Pavel Lukáš

Vzpomínky Roberta Zeitgeista na propagandistické tiskoviny 20. století. Lidstvo, vyčerpané válkou a následnou bídou, znovu upadá do područí totalitní moci. Jednoduchá a rázná řešení zbavují jednotlivce obtížné námahy myslet. Snadno se s ním manipuluje a bezelstně přejímá formulace servírované státní mocí. (oficiálny text distribútora)

Segrestor

Ano, i touto cestou se může ubírat amatérský film. Výsledek je unikátní. Autor svým zpracováním doslova bourá hradby, které zde navršili mnozí tvůrci s mobilem a přehnanými ambicemi, tvůrci, kteří mají utkvělou představu, že film musí být nutně něco, kde se culí pár ohyzdných spolužáků. Pavel Lukaš si hraje s animací způsobem, který diváka jednou pobaví a jednou zatluče do zdi. Film má jednoznačně profesionální úroveň a stojí za vidění. ()

Adam Bernau

Moc pěkné ve všech složkách (včetně doprovodné hudby), ale spíš jen jako studie k něčemu, co by mohlo být opravdu zajímavým filmem, ať už mělo jít o tvůrčí hrátky s materiálem nebo o výpověď (či o obojí). Název a začátek hned vykládá karty na stůl, což je sice ospravedlněno velmi podařeným koncem (samotný závěr komentáře, závěrečné obrázky i propojení obojího), celkově mám však pocit nenaplněných devíti minut. ()

korbitch22

Naprostá amatérská pecka, tohle se opravdu jen tak nevidí.Dokonale zpracované, se zvláštní atmosférou a na téma válečné historie kterou miluju a už od základky se o ní hodně zajímám.Kdyby bylo komentáři trochu lépe rozumět a byla by použítá pro ucho míň vygradovaná hudba, jednalo by se o 100% dílo.Pavel Lukáš je velký talent, bohužel opět musel za každou cenu jít film studovat a jeho studenstká práce nestojí za nic ( zatím sem viděl pouze jednu ) a odmítám jí hodnotit.Amatér má zůstat amatérem, nebo se věnovat filmařině profesionálně, ale bez filmové školy, která 90% tvůrčího talentu změní v nabiflovanou rutinnu od vyhaslých hereckých a tvůrčích "es".Tohle je jedinečný důkaz toho, že když má amatér volné ruce a talent, jde nějaký studim do prdele.80%. ()

alchac

Jo, tak tohle mě dostalo. Opravdu velmi povedený kousek, který má zajímavou myšlenku i výborné vizuální zpracování, na amatérský film naprosto neskutečně (animace vynikající). Doufám, že Pan autor udrží takto vysoko nasazenou laťku i nadále. P.S.: Válečné plakáty mi vždycky přišly svým morbidním způsobem úchvatné :o) P.P.S.: Zamindrákovanej nýmand Kórbič opět nezklamal, snaže se tu čtenářům cpát, jak strašně pohrdá filmaři, co šli filmařinu studovat! Jó, závist je svině a na FAMU holt kuchtíky s talentem na úrovni orangutana neberou. Dovoluji si tak touto cestou maestra poprosit, aby si své přiblbé názory s logikou rozšláplého psího hovna napříště strčil tam, kam slunce nesvítí, šoupal nohama a koukal se, jak vypadá práce skutečného filmaře, neb po jeho svěžích amatérských neškolených filmových větrech jsem týden větral byt!!! ()