Príbehy obyčajných ľudí, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte v súčasnom svete moderných techológií. Zlyhania v komunikácii ničia ich vzťahy. Byť online v dobe internetu prináša riziko straty identity, krádeže, nehody, poníženia a smútku. Stávajú sa väzňami virtuálneho priestoru a obeťami rizík, ktoré prináša... Tvrdo pracujúci právnik, ktorý neustále visí na telefóne, si nedokáže nájsť čas na komunikáciu s vlastnou rodinou. Odcudzený pár používa internet ako prostriedok na únik z reality ich dávno mŕtveho manželstva. Ovdovelý bývalý policajt sa usilovne snaží vychovať neposlušného syna, ktorý kyberšikanuje svojho spolužiaka. Ambiciózna novinárka vidí svoju životnú príležitosť v príbehu o mladom dospievajúcom chlapcovi, ktorý vystupuje na internetových stránkach pre dospelých. Sú to ľudia okolo nás, priatelia či neznámi, rodina, susedia či kolegovia, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte. (TV JOJ)

Lazy87

Aktuální věc o ......... pokroku??? Jo je to pokrok, ale každý, kdo si s něčím chce hrát, tak by měl být seznámen s možnými ryziky. Ale pěkný obrázek o hrozbách internetu, především sociálního charakteru. Jinak nic nového pod sluncem, ale některým by se to mělo povinně pouštět. ()

Yhitte

Série propojených příběhů o tom, jak internet může být nebezpečný, od krádeže identity, po cyber šikanu. Pěkně udělané otevřené konce, ale chyběl mi tam ten sprázný ráz, který by člověk chtěl od thrilleru, ale to je asi tím, že "nebezpečí internetu" jsou cpány každým rodičem dítěti do ksichtu, až je to trochu trapný. ()

JerryPilsen

Veskrze naučná moralita,určená jako odstrašující případ.Mozaikové členění se v několika bodech spojí a zároveň dál zůstává ve své koleji.Nic není vysvětleno do konce a nic není vynecháno.Dobré,ale chybělo větší tempo.Vše ostatní skvělé. ()

xhelmutx

bolo to riiiadne monumentalne...prelinanim dejov a stylom trosku evokuje mamoth/babel...tu vsak ezachranujeme svet a a neziiizame na globalne skazy....aasi by som najprv hadal, ze to natocila zena lebo cely film sa niesol aj v duchu "fuj fuj zle, zlee muzske ego".... ()

Anubiska

Všichni jsou na FB,všichni se všemi žijí virtuální životy,sdílejí hanbaté fotky atd..... s tím netem je to jako s demokracií,taky se musíme naučit s ním zacházet. Výtečný film. ()

danny79

Povedene, socialni drama s neokoukanymi herci, dobrym scenarem a velmi dobrou rezii a soundtrackem. Film jde kupredu, je zpestren radou napinavych udalosti, je citlivy. Nejde sice tak psychologicky do hloubky, jak se tvari, ale zdarily a zajimavy film. ()

maxs

Filmové drama poskládané z několika zdánlivě odlišných příběhů, jenž jsou jemně propojeny, někde více a někde méně, fenoménem internetu a sociálních sítí. Odcizení, anonymita, ztráta identity, prostředí podvodníků a fakerů... Příběh manželského páru, který si je natolik vzdálen, že si každý z partnerů hledá své místečko ve virtuální síti. Příběh chlapce, který ve svém osamění našel osobu, na které mu záleží a pro kterou je schopen žít - než mu osudově "bodne nůž do zad". Pak je tu neutěšený vztah ovdovělého otce se svým dospívajícím synem, který si zcela neuvědomil následky svých pubertálních počinů. A konečně příběh mladíka, který nasedl na vlnu virtuálního prodeje svého těla, avšak zdánlivě se z tohoto světa snaží uniknout a žít jinak, k čemuž mu má pomoci reportérka, která se o jeho příběh začne z vlastních důvodů blíže zajímat. Všechny příběhy jsou velmi současné, zachycující nešvary dnešní (neosobní) doby a dává tak hlubokou sondu do naší společnosti. Kéž si z tohoto dílka každý z nás kousek odnese.. ()

Rupmen

V úvodní části jsem musel nejdříve překonat chuť film vypnout – vadil mi nepřehledný počet postav zachycený neosobní chaotickou kamerou v jejich přirozeném prostředí. Chybělo málo. Teprve když jsem dokázal rozlišit hlavní hrdiny a zorientovat se trochu v jejich příbězích, začalo to být zajímavé. Evidentní spojnicí všech příběhů je svět Internetu, mobilních telefonů, elektronických médií a sociálních sítí, zkrátka moderní svět, ve kterém virtuální realita vytlačuje skutečnost. Svět, ve kterém už na skutečný život nezbývá čas ani chuť, a který v přímé konfrontaci s médii je uboze šedivý a nedostatečně atraktivní. Problém bezpečí, zneužívání, anonymity, identity, kdy lidé ztratili schopnost komunikovat napřímo a ztrácejí i schopnost ovládat a řídit to, co vytvořili. Tvůrci neagitují a nemají tedy ambice tento problém vyřešit, možná jen nesměle naznačují, že cestou může být projevit zájem o své okolí a nenechat se semlít. ()

Meteora17

Dost dobrý. Díky tomu můžeme vidět, jak facebook, či jiné podobné internetové stránky můžou být nebepečné. Ale i tak se tady nikdo nenajde, kdo by je přestal používat. Bezvadné zpracování, až na ten konec. Nápad úžasný. ()

Edwin44

Příběhem podobnej filmu Men Women and Children ale řekl bych že o třídu lepší. Tady všechny 3 příběhy byly hodně silný. Slušně to vygradovalo ke konci. Jason Bateman co pro mě definitivně stal hercem vážných rolí než těch komediálních. Hodně velký překvapení pro mě. Dokonce snad pozměnim svých top 10 filmů.... PS. Soundtrack taky byl hodně slušnej ()

babuca

niet čo komentovať lebo vrcholom komentátorskej onanie je ten genialny ,, zmzd ,, / :) / Verbal, s ktorým musím plne súhlasiť. Verbale brilantný koment ! ()

Helgard

no konečně....kdysi dávno někdo natočil film se Sandrou Bullock v hlavní roli...jmenoval se síť. Byla to první vlaštovka varující občany této planety, že spojovat se do velkých celků není úplně bezpečné a není pro úplně každého...Nestačilo to, a od časů sítě vzniklo asi 5-6 dobrých filmů kde internet byl jedním z hlavních hrdinů tu záporných a tu kladných. Ale až tento film odhaluje podstatu smutné skutečnosti dnešní doby. "Díky internetu mají k sobě mnohdy blíže dva, kteří jsou na opačném konci planety, než dva, kteří jsou na opačném konci bytu." Takže znovu a zase a smutně častěji děkuji rodičům, že mne povili v době kdy se hráli céčka, soutěžilo se na oranžových tatrovkách v jízdě jednosměrkou, absolutní king byl ten, kdo za odpoledne vyhrál pět duhovek a večer na nás doma čekaly dostihy a sázky. Ámen. ()

Von Kempelen

Není to úplně špatný, námět určitě zajímavej, jen mi film přišel hrozně jednostranej, místy až křečovitě se snažící ukazovat temnou stránku moderních technologií. Přitom obsahuje spoustu silnejch momentů, který se ale v celkovým křížovým tažení proti digitální době tak trochu ztrácí a to je škoda. ()

Dazzy

Celý film na mě působil dojmem, že v dnešním přetechnizovaném světě je obrovský problém s komunikací mezi lidmi... Každý by se na chvíli měl zastavit a uvědomit si to, co pro něj znamenají jeho blízcí... ()

AC.DC.76

Přesto (a nebo právě proto), že jsem ajťák, nějak k těmhle filmům netíhnu... Ale nakonec se vždy podívám a jsem zklamaný, až na tenhle! Pojetí je velmi realistické a mnozí se v tom možná najdou ať už jako kterákoli z postav. Dávejte si pozor, jaké komu sěřujete informace... ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)