Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon

• Južná Kórea 고양이 : 죽음을 보는 두 개의 눈

Horor s pochmúrnou atmosférou najskôr opisuje príbeh trýznenia domácich maznáčikov. Mačky sa tentokrát pomstia tým, ktorí sa o nich nestarajú a nesnažia sa s nimi vybudovať vzájomný vzťah. Postupne sa však ukáže, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá... (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Slušný horor s dobrou atmosférou, ktorý "navyše" v závere pôsobí dosť smutne, až depresívne. Čo mi snáď po prvý krát pri takomto žánri prišlo ľúto. V 106 minútach sa zo začiatku opisuje príbeh trýznenia domácich maznáčikov, mačiek a ich vzájomnej pomste voči tým, ktorí nemajú skutočný cit a záujem o ich starostlivosť. Záver však ponúka rozuzlenie v ktorom sa preukáže, že v skutočnosti ide o úplne niečo iné .. ()

J*A*S*M

Asijský duchařský horor v posledních několika letech jaksi vymizel. Tedy nezmizel úplně, pořád se pár kousků vždycky urodilo, ale nekonal se žádnej projekt, se kterým by byla seznámena širší veřejnost (jako Kruh, Oko, Nenávist, Shutter). Po zhlédnutí The Cat (ne, ten originální název používat nebudu :-D) jsem si celkem jistej, že na další takovou pecku, která se dostane i k někomu jinému, než k pár zarytým fandům, si budeme muset ještě chvíli počkat. Mám z The Cat rozpačité pocity. Lekačky fungují většinou bezproblémově - u jedné se mi udělalo až špatně (nemám rád, když něco hnusného nabourává vaši oázu bezpečí - postel). Problém je v příběhu a scénáři. Bezdůvodně nasraný duch (podle jakého klíče se vlastně vraždilo?), spoléhání se na náhody v míře větší, než jsem ochotný snést, křečovitý vývoj děje... Za mne 6/10, ale aspoň za těch pár lekaček si snímek chvilku pamatovat budu. ()

Fr

MOHOU LIDÉ UMÍRAT KVŮLI KOČKÁM?....... /// Krásný a mrazivý lekačky (a je jich celkem hodně!). Okamžiky, který s kočkama nemaj nic společnýho, ale klidně na ně můžem svýst ,,natáhlýho brka“ Bo-hee v šatníku. Problém je, že ten ,,děs“ je vařenej vlastně z ničeho. A tak přátelé i nepřátelé živých koťátek budou nakonec trumfnutí obdivovateli mrtvej děťátek. Což spolu se zjištěním, že taková kočka může fungovat jako lék na klaustrofobii nemusí bejt k zahození. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trpím strachem z klause. 2.) Přemejšlím o adopci kočičky. (neberte si tu vod pejska, neumí vařit. Ani dort...) 3.) Rád se bojím a je jedno koho a čeho. 4.) Thx za titule ,,Arnošt Juránek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

ricci.s

Štandardná duchárinka, ktorá zaujme predovšetkým prítomnosťou mačiek, a to je vlastne aj to jediné, čo je tu ešte neopozerané. Ale musím povedať, že mi to vôbec nevadilo. Napriek zjavnej neoriginalite príbehu tu totiž funguje všetko. Už približne v polovici by som nedokázal porátať, koľkokrát som vyskočil z kresla. Ja tie šoky milujem! Ku koncu sa to však upokojilo a dojemné rozuzlenie už za veľkú pozornosť nestojí. Ale páčilo sa mi to, pozerať to v noci, to je bomba. ()

Dellamorte

Mačka sa stala vo výťahu jediným svedkom záhadného úmrtia svojej majiteľky. Tej sa ujme klaustrofobička , čo sa jej náležite (ne)vyplatí. " cica" je totiž iná. Prežúvaný, nefunkčný , fádny , opotrebovaný , odpozeraný , vyžmýkaný, prepozeraný, už dávno zadrhnutý J- námet sa Kórea snaží upraviť. Márne , avšak mačka to celé dokázala sfilmovať do konzumovateľnej formy. Hovorí sa , že mačky sú falošné , táto ale dokázala úlohu média zmáknuť na výbornú. Alergiu na mačky nemám a hodnotenie preto nechávam otvorené smerom navrch...asi mala vplyv aj projekcia. P.S. Je rozhodnuté - zvieratá mám rada + absencia prebytočného gore + bodík hore = 4 ()