Gisaengryeong

• Južná Kórea 기생령 (viac)

Seo-Ni má mladší sestru a k tomu ještě vychovává sirotka Bina. Netrvá ale dlouho a stane se součástí neuvěřitelných událostí, které zamíchají s jejím životem, a odkryje šokující tajemství. (Zíza)

Denila

Když moc přemýšlíte jak hodnotit a nakonec opravdu nevíte... Ono to docela drhlo, některé záběry se mi zase moc líbily, některé jsem si říkala že plantají dohromady až moc. Ovšem záběr na klučíka jak sedí u krbu a ohřívá nohu v krbu byl geniální. Tehdy jsem si řekla ano, musím to hodnotit alespoň třemi hvězdami, konec hezky vše vysvětlil ale jedinou věc ne. /komentář dále obsahuje možný SPOILER../ Proč ta babka rovnou nespálila tělo toho kluka co bylo v té obří váze, když o tom věděla.. Proč tam tahala toho živého a tím se vlastně zabila? /KONEC spoileru/ Nakonec jsem se rozhodla nechat si hodnocení proležet hlavou. Hezký horor který neurazí, ale ani nenadchne. Přece už jen slovo "hezký" by pro horor být použito nemělo. ★★☆ ()

Šakalík

Příjemné překvapení. Asijské duchařiny jsou už poněkud ohrané, ale tenhle jihokorejský snímek na to jde trochu od lesa a do hlavní role staví malého klučinu s uhrančivým pohledem, který nevěstí nic dobrého. :-) Vlastně to není ani standardní duchařina, tady jde spíše o okultismus a – jak je v jihokorejských filmech skoro už pravidlem – hlavně o pomstu. Film zdobí několik opravdu výborných momentů (mně se líbila třeba scéna v koupelně), má solidní atmosféru a nebojí se ani krve, takže i příznivci gore si přijdou na své. Celkově tedy hodnotím tenhle film určitě pozitivně. ()

VeliiQ

Mně osobně to přijde teda lepší než The Cat. Tak, jako u Ghastly jsem se dlouho nebála. Byly tam vážně napínavé scény, a ten kluk byl roztomilej. :D Teda, naštval mě potom, co zabil mou oblíbenou postavu. Ale konec to mělo stejně blbě udělanej jako u The Cat, a některé scény tam nedávaly moc smysl. Celkově se mi to líbilo. ()

tombac

Po zhlédnutí povedeného traileru jsem se těšil na slušnou korejskou duchařinu se zlým děckem. Ale skutek utek. Ghastly je z letošních tří letních korejských duchařin nečekaně nejslabší, a to se přitom jeho konkurenti moc nevytáhli. Špatně sestříhané nic moc lekačky i trocha akce a nefungující element zlého dítěte. Posedlá holčička z k-horrorové klasiky Phone zdejšího nevýrazného klučíka s přehledem válcuje. Vizuál má Ghastly jako většina k-horrorů vypulírovaný, ale to je s dvěmi hezkými herečkami snad jeho jediná přednost. Sterilní rutina bez jakékoliv subžánrové nádstavby. 4-5/10 ()

*CARNIFEX*

Seo-Ni sa spolu s manželom a sestrou presťahujú do nového krásneho domu. Ten nebol klasickou kúpou, ale dedičstvom po rodinnom manželskom páre, ktorý bol v príbytku zavraždený. Jedinou podmienkou dedičstva je postarať sa o syna zosnulých rodičov, ktorý sa stal sirotou. Po pár dňoch sa však začnú diať zvláštne veci. Sny či rôzne predstavy oboch sestier postupne začnú odkrývať temnú stránku rodiny. Kórejská "ducharina" ako sa patrí. Síce nie s najemotívnejším dejom disponujúcim mimoriadnym napätím, ale zato so slušnými hereckými výkonmi sympatických aktérov, originálnym nápadom, príbehom a rozuzlením - proste spokojnosť na úrovni 80%. ()