Hudebně zásadní desetiletí v atraktivní sestavě televizních "klipů"! To slovo jsme sice ještě neznali, ale už tehdy patřilo zpracování písniček na našich obrazovkách mezi možná nenápadně, leč dokonce světově zajímavé.
Přidáte-li k tomu podstatu v podobě spousty hitů v podání tehdejších, mnohdy však dosud zářících hvězd, pak je to výběr mimořádný, v tomto rozsahu navíc u nás i premiérový.
Kompilátor Jiří Svoboda poctivě sáhl do archivů z let 1960 až 1969, aby vylovil sestavu nezapomenutelných i k objevení určených hudebních záznamů. Mackie Messer Miloše Kopeckého, ale také připomínky semaforské Babety Jiřího Suchého, Motýla dua Malknechtová + Jelínek, nástupu mladých bigbíťáků Yvonne Přenosilové či Pavla Nováka, klasiků typu Yvetty Simonové, Milana Chladila, Evy Olmerové, Karla Hály nebo Judity Čeřovské, ale především excelentní  zastoupení historicky asi nejsilnější generace naší populární hudby vůbec. Marta Kubišová, Naďa Urbánková, Helena Vondráčková nebo Hana Zagorová, z pánů pak Karel Černoch, Milan Drobný, Karel Gott, Josef Laufer, Waldemar Matuška nebo Václav Neckář... (Supraphon)

Jara.Cimrman.jr

Vzpomínky na dobu, která začala mizet v době mého narození, byly naprosto skvělé. Písničky byly notoricky známé, ale klipy pro mne byly nejméně z poloviny novinkou, takže jsem si to vyloženě užil. A nebýt těch několika depresivních skladeb, které mé skvělé náladě neprospěly, tak bych s plným nebem hvězd neváhal. Ovšem Karel Kopecký se svými Schody do nebe musí pobavit každého, kdo žije v domnění, že tenhle úlet má být romantika - http://www.youtube.com/watch?v=agg7RyNOnxo. ()