DVD mapuje osmdesátá léta především popová, ale přesah do rocku (Olympic), country (M. Tučný) nebo šansonu (H. Hegerová) je užitečně možný. Vpravdě československé obsazení, největší úspěchy v podání trvale zářících hvězd, muzika formovaná tehdejší zvukovou módností i jasně nadčasová, dokument doby a potěšení pro všechny s chutí se ohlédnout za léty těsně před sametovou revolucí. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

České osmdesátky evidentně pokulhávají za těmi světovými, ale taková prostě byla doba. Klipy si vystačí s prostým pobíháním zpěváků po ulicích, uzavřených prostorách či "po schodoch" a málokterý z nich zaujme něčím výjimečným. Přesto lze ocenit, že z tehdejší hvězd v podstatě nikdo nechybí, takže se divák dočká Káji, Míši, Vaška, Standy s Péťou, Hanky, Helenky, Ivetky, Petry a v závěrečném Nejhezčím dárku se mihnou i taková esa jako Standa Procházka ml., Pája Horňák či dokonce jedinečný kudrnáč Arnošt Pátek. Mne ovšem poněkud zamrzelo, že se nejedná o výběr dostatečně reprezentativní, neboť každá z přítomných hvězd vyplodila několik ještě mnohem ohranějších odrhovaček, než nabídl tento poněkud utahaný výběr. ()

raduna01

Výborný výběr klipů. Na pomyslný žebříček dávám Marii Rotrovou - Ten vůz už jel a Michala Tučného s jeho Tam u nebeských bran ještě v černobílém podání. Dále stojí za připomenutí Čau, lásko, Hej, pane diskžokej, Bílá královna, Knoflíky lásky, Už nejsem volná, Jasná zpráva....... ()

Honza__St.

Jsem sice velký fanoušek hudby 80. let, ale toto DVD mě ve spoustě věcí zklamalo. Výběr písní je sice výborný (byť píseň "Vyznanie" by tam správně neměla být, při vší úctě k ní jde totiž o píseň z roku 1979), ale pokud jde o technickou stránku, musel bych hodnotit jako odpad. Celá spousta klipů byla nehorázným způsobem prostříhaná, jen aby se zbavili titulků s názvy písně (stačí si porovnat klip "Čau lásko" v nepřestříhané podobě - např. na youtubovém kanálu Supraphonu, a na tomto DVD), přitom v nejednom případě šlo sehnat klip v plné délce a bez jakýchkoliv titulků. Některé klipy byly neúplné, tak místo aby dali přednost autenticitě, tak je přestříhali ještě víc, aby "seděly" na plnou délku písně (učebnicovým příkladem je Bílá královna). A další mrzačení se dělo z důvodu, aby všude byl stereo zvuk, takže jakékoliv dodatečné ozvučení některých klipů (které tvůrcům určitě dalo práci) prostě zmizelo. Prostě učebnicový příklad toho, jak se remastering dělat nemá. P.S: Rok vydání je zde špatně, DVD vyšlo už v roce 2005. ()