Úžasný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (viac)

Báječný hotel Marigold v Indii si vybrala skupinka siedmich noblesných dôchodcov z Veľkej Británie, aby v ňom strávila svoju zaslúženú starobu a odpočívala obklopená prepychom a vymoženosťami. Tento plán platil len do chvíle, kým sa sedem seniorov, túžiacich po zmene a novom živote, neocitlo pred bránou starého, rozbitého a nefunkčného hotela. Od tej chvíle sa všetko zmení a dôchodcov namiesto odpočinku čaká prežitie vzrušujúcich, vtipných a romantických dobrodružstiev, pri ktorých spoznajú skutočnú tvár exotickej krajiny plnej netušených radostí a možností. (TV JOJ)

Fjera

Milý film se spoustou zajímavých a výborných herců. Scénář byl ale trochu nuda. Postrádala jsem nějaký dějový spád. ()

allegria

Navzdory své předpojatosti a očekávání, že to bude kýč, byla jsem velmi mile překvapena. Od té doby, co jsem viděla tento film, už věřím, že i v "lehkém" žánru najde člověk hodně životní moudrosti. Navíc oceňuji poutavý herecký výkon Judi Dench. ()

Desmi

Říkáte si - parta důchodců napospas v Indii, to by mohla být sranda. Jenže není. Není to vtipné, není to drama ani romantika.. Kolosální nuda. ()

PTuranyi

Príjemný film, ktorý s nadhľadom staroby sprevádza diváka príbehmi siedmich dôchodcov, ktorí sa z rôznych dôvodov rozhodli stráviť jeseň života tisíce míľ od svojej rodnej Británie. Skupina troch mužov a štyroch žien by naznačovala, že čoskoro dôjde na romantické pletky. Scenár však nie je žiadna limonáda a podobá sa skôr bonboniére, takže hoci na romantické vzťahy skutočne dôjde, stane sa tak bez zbytočnej melodrámy či pátosu a nakoniec to nedopadne úplne tak akoby ste čakali. Neoddeliteľnou súčasťou príbehu tejto partie je však aj osud ambiciózneho mladého rojka a riaditeľa hotela Sonnyho, ktorý musí okrem trampotám s hotelom čeliť aj nesúhlasu rodičov s jeho nastávajúcou. Produkcia je výborná, netlačí na emócia, nedramatizuje a všetko plynie v pokojnej uvoľnenej a dôstojnej atmosfére ako sa na pokročilý vek hrdinov patrí. V tomto smere je film plný skúsených a ostrieľaných hereckých hviezd filmového plátna, ktorí postavám vdýchli živé a uveriteľné charaktery. 70% ()

dogrose

Já nevím, jestli je to klišé nebo ne, jestli je prvoplánové točit to v bývalé kolonii, nebo ne.... Ale mě se to líbilo. Když tam tak seděli bok po boku v letištní hale, říkala jsem si: tak TOHLE jsou HERCI. Film by měli zhlédnout všichni čeští důchodci a lidé do penze směřující, aby pochopili, že se na stáří musejí sami zajistit a ne že jim všechno dá stát a taky, že život po šedesátce zdaleka nekončí, ba naopak nabízí možnosti, a to i přesto, že žijeme v ČR/SR. ()

ren-g

Parta důchodců opouští své nudné životy a vydává se na cestu do daleké Indie, aby si na stará kolena užili trochu klidu a zapomněli na své životy v Británii. Marigold, úžasný, luxusní a jedinečný hotel má jedinou vadu na kráse, je nějaký ten rok před dokončením rekonstrukce. Po prvotním lehkém šoku ženského osazenstva se zde všichni zabydlí a začnou se odehrávat jednotlivé příběhy. A ty mě bavily. A víte proč? Když jsem říkal parta důchodců, zapomněl jsem se zmínit, že jsou to jedni z nejlepších britských herců v čele s vždy fenomenálním Billem Nighym. A to je ten důvod, proč se na film dívat, protože i když jsou ony příběhy v podstatě obyčejné, oni je povznáší na lehce neobyčejnou úroveň. ()

NeverEver

Kdo ma rad filmy o duchodcich, kteri resi "zivotni" krize a ani v 80 nevi co se zivotem (a nebo vedi ale bali se s tim neco 60let delat) nebo komu se libi, kdyz film temer az do absurdna prehani a ukazuje jak je Indie jeste vic indicka nez ve skutecnosti (a vy dava to za vtipne "pasaze ze zivota"), jiste nalezne ve filmi zalibeni. Obsahuje totiz presne tohle vse. A jeste navic ma dobre herecke obsazeni (asi tem hercum museli dat jiny scenar, kdyz podepisovali smlouvy, jinak nevim jak by se do toho filmu "pri smyslech" upsali). :-( 2* ()

e-pilot

Kdo touží po bránicirvoucí zábavě, založené na fekálně-sklerotickém zesměšňování starých lidí, ve stylu pitomostí americké provenience, tak ten se rozhodně nedočká. Tento film je sice o anglických důchodcích na indickém vejminku, ale jedná se o inteligentní a ke stáří uctivou zábavu. Tvůrci se samozřejmě (ne)mohli (ne)vyhnout (ne)zbytné sentimentalitě spojené s vyšším věkem, přesto však nepřekročili pomyslnou hranici dobrého vkusu. Světlou stránkou filmu jsou i fakt povedené dialogy s až přespříliš zdvořilým a nadmíru optimistickým majitelem hotelu. ()

frenkie

Báječný hotel Marigold je fajn film s laskavým humorem, zasazený do exotického prostředí přelidněné Indie, kde nic nefunguje jak má a kde Evropanovi, zvyklému na běžný civilizační standart, jakože ložnice mají dveře, musí naskakovat husí kůže. Řeší se zde samozřejmě vztahy jednotlivých postav, co jiného také čekat. Vše je samozřejmě dost předvídatelné, až klišovité, ale díky podání celé plejády výborných britských herců, je to slušná podívaná, které rozhodně nenudí a na emoce dojde také. Pěkné 4*. ()

enzo_cz

Po shlédnutí trajleru bych čekal víc. Herecká partička je samozřejmě moc fajn. Toma Wilkinsona navíc normálně baštím. První půle za silnější 4 obzvláště za příjemné a svižné vtáhnutí do děje. Bohužel druhá půlka hlavně díky psychologickému pitvání postav to sráží dost dolů. Přesto se jedná suma sumárum o povedený snímek s dávkou poctivé filmařiny. ()

RoyBatty444

Herecky vynikajúco obsadený a napriek tomu nevie dosiahnuť vyššie hodnotenie. Film proste v priebehu svojej stopáže stráca na dychu a všetky posolstvá a osudu sa zlievajú a trochu pokyvkávajú. Heslo manažéra hotela Všetko bude na koniec v poriadku a pokiaľ to ešte nie je tak nie je koniec len pripomína, že film ešte stále neskončil. ()

nydahl

Tak ani nevim proc film tohodle typu vzniknul ale pravda je ze jsem nebyl schopen ho nedokoukat.Nevim jestli pribeh nekolika duchodcu , kteri se rozhodnou dorazit svoji zivotni drahu v hotylku aka duchodaku v Indii ma byt nejaky motivacni prvek kampane za aktivni duchodce nebo se nekdo snazil ukazat povestny blabol ze zivot v 60ti nekonci.Klasicka klisatka typu "nase cesty se rozchazeji" nebo "musim navstivit nekoho koho jsem celej zivot nevidel" jsou tady napaleny jedno za druhym ale i pres tu prvoplanovost mi to kupodivu nevadilo.Pribeh o nicem , dej o nicem a zaver naprosto kycovity ale tak nejak se na to koukat da. Pro me velmi atraktivni obsazeni Wilkinson , Dench a skvely Nighy je asi ten duvod proc tohle jsem schopen bez vetsich problemu stravit. Takze spatny film a davam 2 hvezdy - ale kouknete se na to.... ()

Mates Hradecky

Chcete-li poznat pravou tvář Indie, tohle si rozhodně nepouštějte. Kterápak velká cestovka poskytla na film finanční hotovost? Britská pohádka o tom, jak to nakonec všechno dobře dopadlo. ()

ZekiZeki

Popravdě po přesunu děje do Indie jsem si musel k filmu dlouho znovu hledat cestu. Po chvíli jsem si ji však našel a pak už jsem se jen dobře bavil. To vše spíše díky britské herecké seniorské extralize než scénáři. Ten je totiž střižen dle základních scénáristických pouček. A to je škoda, protože stačilo málo a mohlo jít o nehynoucí klasiku. ()

landavid odpad!

Kašlu vám na vaše potěšení,ale mám dojem,že se tady ve všem vyznáte.Především mi řeknětě,jak to,že tady mluvíme? Přece jsme mrtví a přitom mluvíme,ani se nehýbem...Co je to za kejkle? Kdybyste si přáli mohl by vám to líp než já vysvětlit Platon Baruch Immanuel ČeSeFedovič. Je to náš domácí zdejší filosof a učenec,ale tři měsíce tak hluboce spí,že ho už nikdo nevyburcuje ke kloudnému slovu.Jednou týdně zabručí pár slov,která nemají a ni patu ani hlavu. Je to prosté,když jsme ještě žili,jsme chybně pokládali tamní smrt za smrt.Tělo tady ještě jednou ožívá,zbytky života se soustřeďují,ale jen ve vědomí,zkrátka život pokračuje jaksi ze setrvačnosti.Všechno je soustředěno kdesi ve vědomí a pokračuje to ještě dva až tři měsíce,někdy i půl roku po shlédnutí. Máme tady jednoho,který už skoro úplně zetlel,ale po šesti nedělích vždycky jěště nějaké slovo zabručí,je nasmyslné,to se ví,mluví o nějakém bobku:Bobek,bobek-ale i v tom je pořád nepatrná jiskřička života-ale páchnoucí,ale někomu to stačí když nemá čich. ()

Gabrisha

Koncert britských hvězd! Nejvíce mě bavila Maggie Smith. Zezačátku bylo tempo filmu takové rozvleklé, ale pak byl najednou konec, přitom by člověk ještě 30 minut vydržel. Prostě příjemná britská lehká komedie. ()

vodnarik

Dve hviezdy za viaceré vtipné hlášky a celkovo neopozeranosť prostredia, v ktorom sa príbeh odohráva. Mám však pocit, že téma starnutia tu nebola dostatočne využitá na to, že to bol film hlavne o ľuďoch prežívajúcich jeseň života. Jedno pozretie mi úplne stačilo. ()

robbez

Hlavní myšlenka a tipy pro seniory: Změnit život můžete v každém věku. Pro důchodce není jen Florida. V Indii se dá žít velmi levně. "Staříci a stařenky" jsou jako filmové postavy i jako herci docela zajímavé typy. Indie je tu hodně barevná, prosluněná, romantizovaná a idealizovaná. Emoce a dějové zápletky působí trochu uměle a křečovitě, ale celkově je to film milý a vtipný. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)