Černá díra

(divadelný záznam)
Česko, 2011, 93 min

Scenár:

Simona Babčáková (divadelná hra), Jiří Havelka (divadelná hra) (viac)

Kamera:

Jan Matiášek

Úspěšná současná crazykomedie Dejvického divadla.  Na polozapomenuté benzínové pumpě někde na americkém středozápadě chcípl pes. A přesto se tu děje něco neobyčejného. Lidé, kteří sem vstoupí, se dostanou do časoprostorové smyčky a nemohou z ní uniknout. Termín černá díra je převzatý z astronomie. V roce 1969 ho zavedl americký vědec John Archibald Wheeler. Teoreticky ji ovšem předpověděl v obecné teorii relativity už Albert Einstein. Inscenace Dejvického divadla si pohrává s představou lidského jednání v takové situaci a vznikla jako autorské dílo celého inscenačního týmu včetně herců. (oficiálny text distribútora)

DR.SZ

Obdivuhodná sci-fi komedie je dobrá díky Dejvickému divadlu; ani jedné z absurdních rolí není co vytknout. Avšak snaha režie o neustálý chaos je z poloviny nepříjemna a ke konci již nudí. Doporučoval bych víc se soustředit na pár okamžiků a aspoň náznaky vysvětlovat, oč kráčí a KDO je přítomen. 77% ()

jfaba

Začátek skvělý: Babčáková a hrnek :-D Potom sem tam nějaké dobré gagy, ale jinak mi to nic nepřineslo. Možná v divadle, naživo, by dojem byl lepší. ()

PTuranyi

Výborne natočená divadelná inscenácia s bláznivým nápadom, keď komično vychádza z toho, že sa jedna scéna opakuje a variuje s rôznymi obmenami stále dookola. Musím oceniť hercov, ktorí perfektne zvládli nestratiť sa v kolotoči scén. ()

dave91

Totálně ujetý scénář,kdy se jednoduchý děj s malými změnami neustále opakuje.Navíc si všechny postavy neustále mění role.Tak tohle zrovna nemusím.Co musím,to je uznat herecké mistrovství všech herců.Pokud si odmyslím jakýkoliv děj,tak jsem se ztvárněním postav doopravdy bavil. ()

pupidup

no, rovněž to nebyl můj šálek kávy...tyhle věcičky mě dost nudí....humor je buď hloupý nebo na mě moc geniální...prostě na mě obojí špatně. ()

PaPiLiO

A mě se to líbilo...!:) humor dejvického divadla mám strašně ráda a i když to má takový pomalejší rozjezd, ve druhé půlce to bezvadně graduje!:-) je teda fakt, že naživo to mělo samozřejmě lepší atmosféru, ale líbilo se mi to i po čase v TV záznamu. Jo a díky tomuto představení už nikdy nemůžu splést spelling jedné nejmenované americké řeky!:) ()

Major776

Divné a především rozhodně ne! zabřichopopadavé......humor toť dosti podprůměrný. Co má býti směšného na absurditách, které se opakují stále dokola? Netuším. ()

marzzy

"Tak kávu! - S mlíkem? Bez? - Obojí." Blbost. Totální absurdní a nelogická, kdy se prakticky jen opakuje úvodní "rozehrání". Za mě výbornej nápad a přesně takovej, kterej se mi líbí. Práce s detaily, výborný výkony v čele s Trojanem. Bavil jsem se. Jedná se o divadelní záznam, ozývají se smíchy diváků, kulisy se vůbec nemění, má to strukturu, pevnej řád a určitě to není lepší jak naživo, ale je to skvělý. Odjakživa mě bavily úvahy s časem, úvahy, že se události opakují nebo se čas úplně zastaví. Nedá se moc rozepisovat o ději, ani pátrat po odpovědích, proč to proboha je a o čem to vlastně je. Tady je to úplně jedno. Všechno nemá přece vždy danej důvod, i když jsme si zvykli po něm pátrat a pokud není, tak si ho vymyslet a řídit se jím. Bezdůvodnost mám rád. Tahle hra je o smyčce, která nedává smysl. A je to vtipný. ()

adaben

Zajímaví a dobří herci (D.Novotný), ale jinak mne to míjelo. Snad kdybych to viděl přímo v divadle, snad by to byl i pro mne zážitek. ()

ogarius

Fakt mazec. Docela nechapu, jak se to nekomunikoval nelibi. Super obsazeni, DD nema chybu. Ti herci muzou hrat v jakekoliv komedii a jen je uvidim, musim se smat 😂 ()

juro odpad!

Absolůtně nechápů tohle hodnocení!!!  Na co si tady všichni hrajete?  Na nějaké intelektuální umělecké kritiky???  Popravdě větší kravinu jsem už dlouho neviděl - ano vím o čem to je i o té časové smyčce to vím, ale fakt děs na druhou a nezachrání to ani top herci z dejvického divadla -  tohle kdyby mělo 16 hodin tak by se tam všichni mohli střídat ve všech postavách i 5x a mohli by si dialogy přehazovat z prava do leva  a jediný kdo by u toho byl debil tak by byl divák, ale v tomhle případě bych dal 1 hvězdu za absolůtně dlouhý (16 hodin ) trvající extrém. ()