Co nám dělá dokonalá těla?

(relácia)
  • Kanada Plastic Makes Perfect
Kanada, 2009, 39x22 min

Účinkujú:

Katie Uhlmann

Plastika vždy nemusí být tím pravým řešením... V kanadském cyklu určeném především ženám se seznámíme s mnoha lidmi, kteří se rozhodli radikálně změnit svůj vzhled. Tito lidé mají mnoho důvodů, které nám ostatním vůbec nemusejí být jasné na první pohled. Mnohdy jde dokonce o důvody zcela niterné. Jmenovatel ovšem bývá společný: sebevědomí. Jak podotýkají psychologové (ale i plastičtí chirurgové), i člověk, který chce třeba jen nepatrně změnit špičku nosu, může považovat plastickou operaci za otázku života a smrti. V cyklu nechybí příběhy jednotlivých adeptů na plastické operace, ale zajímavé jsou zejména pokusy se skrytou kamerou, kdy stejnou figurantku ve stejné situaci stylisté jednou "zkrásní" a podruhé "zoškliví". (oficiálny text distribútora)

Koprska

Takže po shlédnutí pár dílů je to hodně, hodně ubohé... Je třeba se ale docela zamyslet nad tím, jak stále a stále dokola opakují, jak je důležitý hlavně vzhled a první dojem.. Což může být v mnoha ohledech pravda, když žijeme v tak choaotickém světě, kde 95% lidí hraje pouze na vzhled a ostatní povrchní statky.. Servírovat ale díl za dílem lidi bez sebevědomí, kteří potřebují ,,vylepšit", aby se cítili líp je hodně ujeté... Při tom všem pokud to ale někomu pomůže, tak to vyloženě odpadní materiál není :-D ()

Zeck odpad!

Kanadský svaz plastických chirurgů se usnesl, že místo každoročního srazu v Alpách, kde celý víkend šňupají kokain, ožírají se archivním vínem, šukají luxusní coury a projíždí své zimní skútry značky Porshe, raději vytvoří svůj vlastní pořad, ve kterém budou hlavní hvězdy a spasitelé lidstva. Najali si jednu extrémně přežranou prasnici, aby v něm dělala vtipné (nesmírně trapné) vtípky a šli se porozhlédnout po klubech zakomplexovaných krav, aby je mohli v každém díle odoperovat a "zlepšit jim život". Najali si také herce, který jim tam představuje sociologa a pár letních brigádnic, které dělají průzkum na ulici. Výsledek je překvapivý - naprostá sračka, účelová sračka, kde se neřeší otázka, zda jít nebo nejít k plastickému chirurgovi, ale fakt, kolik let života tamní zakomplexovaná píča promrhala, když si se svojí centimetrovou jizvičkou od škrábance z trní, nezašla k plastickému chirurgovi. O "testech" na ulici snad ani nic psát nebudu, to nejsou testy, ale objednávka výsledku. 0% ()

ivishka odpad!

Podivný pokus propojení zrůdné plastiky a lidských příběhů. Nejen, že je to absolutně nepřijatelně natočené a neustále se opakující jakési "důležité" informace...Chápu, že třeba celebrity si udělají plastiku a k nim to prostě patří, protože oni se živí tělem..a spousta lidí se na ně dívá ale nesmí se to přehnat. Co se týče obyčejných lidí - samozřejmě má každý právo si dělat co chce ale co se týče plastiky mi přijde trochu víc bezúčelné se vrhat pod kudlu, když do svých např. 30 let s tímto "postižením" žili a najednou, protože tu je taková možnost to změní a třeba si pak na sebe v zrcadle ani nezvyknou...Takové jsou následky operace, které už nikdo nikde nenatočí... ()