Televízna hviezda Jules (Cameron Diaz) a jej partner Evan (Matthew Morrison) prichádzajú na to, že život vo svetle reflektorov je absolútne nič oproti tehotenstvu. Premúdrelá detská spisovateľka Wendy (Elizabeth Banks) ochutná svoju vlastnú medicínu, keď s ňou začnú mlátiť hormóny. Jej manžel Gary (Ben Falcone) sa snaží, aby ho neprevalcoval vlastný otec - alfa samec, ktorý čaká dvojičky so svojou mladou a krásnou ženou Skyler (Brooklyn Decker). Rosie (Anna Kendrick)a Marco (Chace Crawford) sa musia popasovať s otázkou: Čo robiť, keď prvé tehotenstvo príde skôr než prvé rande? Fotografka Holy (Jennifer Lopez) sa chystá na cestu okolo sveta, aby adoptovala dieťa. Jej muž Alex (Rodrigo Santoro) si týmto nápadom nie je tak istý a snaží sa svoju paniku zvládnuť v skupinke zaslúžilých otcov, kde platí základné pravidlo: "Žiadne odsudzovanie!" Každému sa predsa niekedy stane, že mu spadne dieťa do záchodu alebo zje cigaretu, prípadne vyzdvihne z jaslí cudzie dieťa. (TV Markíza)

predators

Tato komedie nemůže sloužit ani jako antikoncepce, protože být otcem je daleko horší. Tedy musí být a to prostě tento film nevystihuje. Sledovat několik těhotenských párů je vážně nuda, jak v životě, tak na plátně. Zasmál jsem se všehovšudy jednou a to je na komedii málo. 10% ()

cukorek

Najväčší úspech v tejto komédií u mňa zožal dobre naladený kontrast medzi mladým párom a starým párom, kde otec Dennis Quaid skvele triumfoval vo všetkom nad svojím synom Benom Falcom. Pobavil ma ich vzájomný pomer, ktorý po niekoľkých pošmyknutiach našiel správnu cestu, nad ktorým držala ochrannú ruku jeho nová mlada mamička a syna vrúcne prijala za svojho. Jednou z usvedčujúcich viet bola "Viem, že peniaze neznamenajú všetko, ale utužujú vzťah medzi deťmi a rodičmi". Od tak bohatého obsadenie ako C. Diaz a J. Lopez som čakal viac, no tie boli takmer úplne odstavené na vedľajšej koľaji a len sporadicky sa zapojili do rodinných situácií. Ostatné závany vtipnosti ohľadom pôrodu a problémami spojenými s touto skutočnosťou boli, už použité v podobných filmoch, takže niet tvorcov za čo veľmi chváliť. No u mňa slabších 50%. ()

Marze

Diazová si do nádoby odložila obsah žaludku. A takový je celý film, plný hvězd, laciného humoru a rozjitřeného sentimentu. Kam příběh směřuje dobře víme, stále četnější vzdechy nás neomylně vedou k uhekanému vyvrcholení, při kterém vám bude pořádně trapně za všechny, kdo se na téhle slátanině podíleli. Kromě toho, že tahle komedie opravdu není zábavná, je také vrcholně nevkusná. Snaží se nám totiž namluvit, že mezi největší ctnosti patří hysterie a sebestřednost a že je v pořádku, když v rámci přirozeného výběru ti krásní a silní válcují ty ošklivé a slabé. ()

VenDulin85

Musím dát 4*, když vidím to nízké hodnocení tady... Po pravdě, od amerických filmů, které mají uvedené žánry viz výše mnoho neočekávám, a proto jsem byla příjemně překvapena. Ano, je to americké až hanba, ale stopáž a celkový děj sedí akorát a všechny příběhy mě potěšily. Cameron se v roli fitness guru opravdu vyřádila :-), mám ji holku čím dál radši. Oproti tomu Jennifer Lopez jsem nikdy nemusela a tady mi vůbec nepřekážela... Několik scén z otcovských meetingů stojí za to, ale nesmíte to vidět očima potenciální matky, málem jsem si dělala poznámky typu "nenápadně nainstalovat minikameru do kočárku, do koupelky, atd. ()

Sofia

Mělo to i pár světlých a komických momentů (proslov na expu nebo scény s černouškem Jordanem), ale jako celek docela hrůza. Jediné sympatické postavy hrály snad jen Elizabeth Banks a Chace Crawford. Nejvíc mě štve, jak se všude dokola omílá, že je to natočeno podle stejnojmenného amerického bestselleru - kniha What to expect when you're expecting je normální těhotenská příručka, která v Americe sice platí jako bible pro všechny těhotné, ale s tímhle paskvilem nemá společného vůbec nic. ()

eraserhead666

Rodičovství a děti se v poslední době stávají docela silným stigmatem. Buď jsou velebeny, odmítány, jejich absence je kritizována a naopak jejich prožití a vlastnění stavěno až na roveň jakési lidské povinnosti. Je to dobou. Ale také hlavně lidmi. Jak porodit a nezbláznit se mě zaujala již tím, že scénář psaly ženy ale točil to muž. Což docela dobře propojilo oba póly pohledu na věc. A musím říci, že v tomhle ohledu hodně povedeně. Ano, nejde o nic jiného, než jen o další rodinně agitační komedii, která se nevyhne tradičnímu nakopávání a přesvědčování, jak je to dobře a jak by to mělo být. V tomhle ohledu žádná změna ani překvapení. Je zde několik různých variant nabývání dětí (záměrně nepíšu těhotenství, i když toho a jeho různých poloh, od bezproblémového až po "sere se co může a utrpení nade vše", je zde požehnaně). Až si myslím, že těch dvojic bylo až zbytečně moc. Přes všechen ten agitační balast je zde však několik velmi zábavných a krásných okamžiků. Scény s tatínky v parku jsou naprosto úžasné, ta čtveřice s Chrisem Rockem v čele je supr a jakožto otec jsem s nimi v naprostém souladu. To, co tam říkají je mantra tak opomíjeného a přehlíženého (i maminkami a partnerkami) otcovství. Líbila se mi linie s Elizabeth Banks (i z vlastní zkušenosti, z toho sledovacího pohledu, je těhotenství někdy opravdu opruz k posrání), byť zrovna Banks mě už přestává bavit. Jediné, čeho Cameron Diaz od Masky dosáhla, je vyhasínání. Obrovským potěšením bylo opětovné setkání s J Lo, tu jsem měl vždycky rád, i jako herečku. A tady je dobrá. A na rozdíl od Cameron vypadá pořád dobře. Její linie je ale dost naivní idealistická pohádka. No a pak je tu Anna Kendrick a to je kapitola sama o sobě. Jak její příběhovou linií, tak jejím výkonem. Ta holka by mohla být němá a stejně byste pochopili vše, co vám chce říct. Kromě Rocka ještě bavil Dennis Quaid, v takové rovině jsem jej viděl poprvé a dost pobavil. Obsahově je to jen další idealisticky výchovně laděná americká sluníčková komedie středního proudu (a oni už asi jiné neumí, to mentorství a poučování tam nacpou, i kdyby hlavními hrdiny byla ranní směna u hovnocucu), z diváckého a mého subjektivního hlediska je to však mnohem zábavnější komedie, než se mi z komentářů a hodnocení zdálo. Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli do toho půjdu ale teď vůbec nelituji. A až budu někdy v posteli umírat na mužskou rýmičku, dám to klidně znovu. 3.5* ()

Beastmaster4

Průměrná, mírně naivní a mírně pokrytecká komedie o lásce, manželství, přátelství a hlavně o těhotenství a problémech a radostech s ním spojenými. Trošku mi vadil přístup filmařů k dětem, které tu byly spíš jenom na okraj a hlavním tématem jsou pak problémy párů v období očekávání potomků. Film ukazuje rozlišné pocity a přístupy několika žen k tomuto nejkrásnějšímu a zároveň (asi - jsem muž :-D) nejdepresivnějšímu a frustrujícímu okamžiku každé nastávající maminky :-) ()

Morholt

Sice mě to nijak neurazilo, ale ani nepobavilo. Zkrátka ten americký pohled na těhotenství, porod či otcovství mi je cizí. Nerozumím mu. Nejbližší mi tak přišla linie Anny Kendrick, která byla vše, jen ne úsměvná. A nevyvážili to ani herci, ze kterých bych vypíchl opět Annu Kendrick a z úcty Dennise Quaida. Horší průměr. 30% ()

Kamca_

Původně jsem to čekala daleko horší. Dějově to nebyl žádný zázrak, ale výběr herců se vážně povedl. Nejvíc mě zaujal příběh Anny Kendrick. Film měl výborný spád. Filmaři si mohli opět odpustit ty trapné a hloupé scény, které kazily dojem celého filmu. V tom jsou v Americe přeborníci. 60%. ()

Tommassi3

"Wendy ?? Koukni, máš víc zhlídnutí než to video s tančící krávou !!" ;) Co dodat ?? Snad jen, že děkuji filmovému bohu, že jsem měl to štěstí nevidět víc podobných zrůdností, jakou bezesporu je tahle Jonesova - To jsi Brit, ty dobytku ?? Bez ohledu na zcela zřejmou cílovou diváckou skupinu v podobě průměrného Američana.. - odpudivá nevkusná a až monstrózně nevtipná vyumělkovaná groteska plná známých tváří, za něž je jednomu nesmírně stydno, když sice netrousí otřepaná moudra, zato se však ve vší té své povrchnosti tváří nesmírně chápavě, aby nakonec přišla s nevkusným poselstvím omlouvajícím a adorujícím přízemnost, iritující hysterii a sebestřednost.. ()

Ajinka126

Je to sice dost jednoduchá "komedie", ale na to jaké téma si bere na paškál, má příjemnou atmosféru. Nevyděsila mě tolik, jak jsem čekala :). ()

hous.enka

Námět není špatný, ale provedení je předvídatelné, neoriginální a nevtipné. Tklivé tóny při porodních stazích, pohledy na dmoucí se bříška, doteky a další várka tklivých melodií. Nejlepší dějová linka je těch dvou, co prodávají ve stánku - ta by klidně mohla mít film sama pro sebe, prtoože zbytek je jen sladká vata o budoucích rodičích, hormonech a předporodních párty. Trochu nuda. ()

Kryton

Tento film slouží jen jako jedna velká reklama na celebrity, které si chtějí udělat dítě anebo chtějí dítě. Plkají, hekají a vlastně to spíše vypadá jako "kámoška má dítě, uděláme si taky". Bohužel je to plytké a řídké. Vtipné momenty nehledejte, tedy pokud je vtipné říct "ku*va" v tv. Tohle by mohl být instruktážní film pro mladé lidi - nedělejte si děti! ()

SaNcHeZ_cz

Jak přežít bezkrevnou komedii a nezbláznit se z její blbosti. Výprava režiséra Kirka Jonese do nejšťastnějšího období partnerského páru se vyloženě nepovedla. Jediné co nabízí je přehlídka známých tváří bez ladu a skladu křečovitě opakující klišoidní fráze a rádoby hluboké myšlenky. Závěrečná rapidní morální proměna všech zúčastněných je pak jen vyloženě očividným dokladem toho, jak zoufale se snažili scénáristé spojit variace snímků ze života dohromady do něčeho komplexního. Jak jak šíleně se jim to nepovedlo. Tagline "Expect The Unexpected" hned nabírá na úplně jiném významu.[30%] ()

Lamiczka

Pět žen, pět mužských protějšků. Pět, někdy dosti prekérních, situací, které spojuje jediné. Potomek. Takto málo stačí k obsahu filmu, protože o ničem jiném tahle zhůvěřilost není. Pět holek, dam, žen a paní se ocitají v téměř stejné situaci. Očekávají dítě. Jedna z nich děti mít nemůže, takže v ten samý okamžik začíná svůj kolotoč okolo adopce. Nu což, těhotné ženy, má to být sranda, ublížit mi nemůže, že se na to podívám. No neublížilo moc, ale po skončení mě rozhodně chuť na to, že bych chtěla mít dítě, rázně přešla. Jediný okamžik, který zabránil tomu, abych tento brak poslala do propadliště dějin, byla pro mě naprosto rozsekávající a dojemná scéna, kdy si Jennifer Lopez jede přes půl světa pro svého malinkého černouška do bohem zapomenuté africké divočiny. Ten moment ve mě ještě dlouho zanechal hřejivý pocit u srdce. Jinak ale film spoléhá na hvězdné obsazení a jediným ještě trošku vtipným momentem je taťkovská parta v parku. A to opravdu jen trošku. Filmy o těhotných mi nevadí, ale musí to mít náboj a umět pobavit. Křečovitá a hysterická Cameron Diaz s falešným pupkem je velká tryzna. ()