Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

Mikino00

Jsem velký fanoušek Queenů, dokázal jsem lehce překousnout i spoustu odchylek od reality a dramaturgických změn, které měly dodat vyvrcholení filmu na síle, ale po celou dobu sledování filmu jsem se nebavil. Sled scén a zásadních okamžiků z historie kapely byl sice fajn, ale nepůsobilo to přirozeně, místy jsem měl pocit, že sleduji hraný dokument. Film je jinak vypiplaný po vizuální a zvukové stránce. Malek hraje jako o život, ale na lepší výsledný dojem to prostě nestačí. ()

bobstock

Co dodat. Kdy uvidíte tak často vyprodaný sál i v mnoha reprízách než teď u Bohemian Rhapsody. Sám jsem si po projekci zatleskal nahlas a to jsem dlouho neudělal. Je to vděčným tématem slavných Queen, kteří spojili několik generací v jejich osobitém alter-rocku. Je to Rami Malekem, který je pro mne pasován nejen jako král Freddie, ale i mužských oskarových vyhlídek. Je to celým týmem počínaje Bryanem Singerem, který nám dal šanci prožít znovu či poprvé v luxusním kino zvuku LIVE-AID koncert v 85 roce! 90% ()

Dman

Nemám rád, když se natočí nový film a od prvního dne, kdy má premiéru na plátně, mě bombardují ze všech stran ohlasy, jaká je to pecka a jak to ničí všude žebříčky. Jdu totiž potom do kina s pocitem, že po skončení odejdu s absolutní euforíí a občas se stane, že jsem zklamanej jenom proto, že to nebylo až tak úžasný, jak mě na to každej připravoval. U Bohemian Rhapsody se mi přesně tohle opět stalo a přitom se film opravdu povedl. Jsem rád, že jsem se dozvěděl víc věcí o Freddiem a celých Queenech, hudba byla skvělá a při závěrečném koncertu přišla i slibovaná euforie :) Jen jsem díky médiím čekal asi víc a samotný film hodnotím čtyřmi hvězdami...každopádně jsem zažil pro mě jeden z nejlepších hereckých výkonů a Rami Malek si prostě tu pátou hvězdu ode mě zaslouží. :) ()

Nethar

Upřímně řečeno se mi film o tomhle pánovi nejdřív moc sledovat nechtělo, ale jak se množily pozitivní recenze, začal jsem být zvědavý. A stálo to za to. Pochopitelně vám ta hudba nesmí být nepříjemná, protože je nedílnou součástí filmu, celý ho podbarvuje, až vyústí v mocný závěrečný Live Aid koncert, který je zkopírovaný do posledního detailu. Skvělé herecké výkony (pochopitelně hlavně Rami Malek), různorodé emoce správně nadávkovány, prostě se to moc povedlo. Že něco není úplně tak podle skutečnosti, jak to bylo doopravdy, a že Freddie je zde představován snad až moc v pozitivním světle je pravda, ale je to za účelem zlepšení vyznění filmu jako takového. Sledujeme Freddieho cestu ke slávě, vztahy s jeho nejbližšími, vznik nejznámějších písní, onemocnění a na závěr onen Live Aid koncert, ve kterém sledujete předělávku koncertu do filmu, vlastně jen hraje písnička za písničkou a přitom má vše ten správný závěrečný dopad na diváka. Jednoznačně to chce film vidět buď v kině nebo aspoň s nějakými pořádnými reproduktory. Hodnotím vysoko, ale berme to v rámci hudebních filmů. ()

sweeta666

Film je to boží! :-) Krásně vyskládané, zábavné a herecky slušně obsazené. To vše spolu s perfektně sehranou hudební scénou vtáhne diváka do děje a snu být rockovou hvězdou. Ukazuje to ale i druhou stránku popularity a tlaku na to být co nejlepší v hudební branži. Určitě se ale na to není radno dívat jako na životopisný film, protože je tam pár nepravd. Druhou stranou to plní účel - diváka to zaujme a pak si dohledá sám, co je jinak... ()

Kamas

Já vím.. Jsem asi poslední člověk, který viděl film Bohemian Rhapsody. Nikdy předtím, by mě nenapadlo, že na film o Queen dobrovolně půjdu. Jejich písně byly dobrý, ale pro mě příšerně ohraný a taky jsem si myslela, že už o nich vím všechno. Smála jsem se lidem a jejich nadšeným ovacím z filmu.. ALe jen do dnešního večera, kdy jsem film viděla. Rozesmál mě, tekly mi i slzy a pohupovala jsem si nohama do rytmu.. Už dlouho se mi nedostal film tolik pod kůži. Ty písně prostě znovu dostanou jiný rozměr.. Hodně emotivní film a skvělá hudba.. a Rami Malek, který se vám usídlí v srdeční krajině. "Who wants to live forever anyway.." ()

Cement73

Práve som dopozeral najlepší hudobný a životopisný film, ktorý bol kedy urobený. Precízna práca filmárov a presvedčiví herci. Dovi Dopo. Klobůk dolu. ()

Ricky_CZ

Narozdíl od jiných tady se na film nedívám jako na životopisný snímek, který má reflektovat realitu, ale jako kousek, který má pobavit, zahrát na emoce a připomenout. Splněno. Co se filmařiny týče, není co vytknout. A byť je na Ramim vidět, že gesta nejdou z jeho nitra, tak jako u Freddieho, svúj úkol splnil na jedničku. Jen bez IMAXu už to nikdy nebude ono... snad se dočkáme reprízy. ()

Oyer

Velká poklona celému týmu, který se na tomto "dokumentu" podílel. Ta podoba, to autentické prostředí, ta práce s tím, to podání... Nicméně: k obdivu všem zúčastněným : Fredy Mercury byl jen jeden - tak originální a tak výjimečný, že napodobit nelze. Proto jsem ani já - jako divák nezažil při shlédnutí tu potřebnou "husinu" o kterou tu asi mělo jít. Přesto všechno = dobrý. ()

Untentrauer

Jak se dá hodnotit film o někom? Podle toho, jestli se mu ten herec podobá? Podle toho, jak se to blíží skutečnosti? Ale co my víme o tom, jak ten člověk žil a o tom jak to skutečně bylo pokud toho člověka neznáme osobně? Vždyť my tím pádem musíme věřit scénáři....Takže hodnotíme místo filmu život toho člověka, tak, jak to někdo napsal no není to tak? Tady se dají hodnotit asi jen scény, plynulost, herecké výkony i když kdo z nás ví, jací ti lidé skutečně byli. Je to pěkně natočený. Fredy měl složitý, a rušný život. Mám rád jeho písničky a dokud jsem neviděl film, nevěděl jsem jestli mám rád jeho, jako bytost, ale teď vím, že ano. Herecké výkony se mi líbily napříč tomu, že nikoho z těch které herci ztvárnili osobně neznám. ()

mira007

Filmový hit o skupině Queen respektive jejím frontmanovi, který umřel na AIDS. První polovina je spíš jen hraný dokument a v druhé se tvůrci soustředili z toho udělat hudební drama, kde se řeší vztahy, homosexualita, choroba. Díky známým písničkám a hereckému výkonu Maleka se na to dobře kouká, ale éra Queen mne minula, takže mi tenhle film nepřijde jako 53. nejlepší film na CSFD. Věřím, že pamětníci dávají o jednu dvě hvězdy navíc, ale pro mne to bylo spíš zklamání. ()

Brejlil

Ano, konvenční, neobjevný, pro všechny... No, ale, kurva, komu to vadí? Od začátku je to jízda, občas vtipná, občas dojemná, naštěstí nikdy ne sentimentální. Už úvodní "konkurs" na zpěváka rozlije úsměv na tváři, a pak už je to čirá zábava. Hudba Queen působí skvěle i po letech, no a konec? Precizní rekonstrukce jednoho s nejslavnějších okamžiků rockové hudby. Divák je tam, ve Wembley, v roce 1985. I kdyby nechtěl. Malek si sice Oscara zaslouží, ale nejlepší byl stejně Gwilym Lee, dokonalý klon Briana Maye. ()

xxxvodnikxxx

Naprosto famózní, je dobré, že film není dokument, tak je pro diváka více poutavý, jinak dokáže nahnat slzy do očí, ale stejně tak vykouzlit úsměv na tváři. Jeden z mála filmů, u kterého je kino plátno nedocenitelné. ()

Blueeyes

Bohemian Rhapsody je skvost. Velký filmový zážitek a báječná jízda na velkém plátně. Rami dostane sošku, to dá přece rozum :-). Rozhodně by měl, vlastně všichni z kapely by měli. Více padnoucí obsazení by se totiž nedalo najít. Nedalo! Perfektní casting, ikonická hudba a úžasné výkony. Kdo mě zná, ví, že 134 minut je na mě hodně, ale přísahám, že jsem se nenudila ani chvilku. Naopak! A když pak dojde na Wembley, průlety kamerou nad diváky a Radio GaGa, budete mít husí kůži, stejně jako jsem měla já, na to dám krk. Je asi zbytečný řešit zda film nelakuje skutečnost maličko narůžovo, možná. Ale tak to mělo být, nebo já to tak vidím. Jestli bylo záměrem tvůrců, aby diváci odešli ze sálu povzneseni, tak přesně to se povedlo. Pokud ale očekáváte ryze životopisné drama včetně utrpení a umírání, na své si nepřijdete. Tohle je feel good, strhující, energický snímek, krásný dárek pro fanoušky a já za něj děkuji :-) ()

barrahir

Nojo, tady se dává plnej počet lehko. Není to ani tak kvůli tvůrčím výkonům, i když Malek mile překvapuje, ale hlavně kvůli Freddiemu a Qeenům, jejich hudba jednoduše utáhne film sama. Poprvé jsem zažil, že v kině všichni zůstali až do konce titulků. Ostatně ideální film pro kina, sám jsem byl 2x a dalším dvěma lidem koupil lístek. // Druhé shlédnutí: Taky mohl Rami Malek nabrat trochu té svalové hmoty, v některých scénách vypadá, že ho po koncertu odvezou na kapačky. ()

Benny99

Film je nadprůměrnej, ale nálepka třetí nejlepší film je moc vysoko. Pátá hvězda je za posledních 30 minut filmu, které byly jedny z nejlepších minut mého života. Nikdy v životě jsem nezažil, aby celé kino tleskalo. Všechno je jednou poprvý. Radiooo, what´s new? Radioooo, someone still loves you! ()

husokachna

Film sám o sobě beru jako podvod. Ono totiž můžete natočit dvouhodinovej záznam toho, jak serou slepice a když k tomu pustíte Queeny, bude to epický. Proto i já jsem odcházel s pocitem, že to bylo fajn, ale dávám za pravdu všem, kteří to cupují na kousky. Ano, všechno je naházený bez ladu a skladu, nesmyslně to ukazuje střípky z Farrokhova života, všechno to šustí papírem (hlavní evil gay, jak tam pořád postává a potutelně pokukuje), jeden krátký rozhovor s bývalou snoubenkou otočí Freddieho život o 180 stupňů, Wayne producent poukazuje na to, že na Bohemian Rhapsody nikdy nebudou děti mlátit hlavama v autech (a každý přece víme, že Wayne mladý moderátor mlátil s Garthem hlavou v autě na Bohemian Rhapsody - WTF) atd. atd. Rami Malek si mě získal, ale nejsem takový fanoušek, abych posoudil, jestli hraje Freddieho nebo nějakou karikaturu. Musí se mu ale nechat, že na konci filmu už mi s Freddiem splynul a já se nedíval na herce. A propos konec filmu - co měly znamenat ty prostřihy na lidi na lešení, v davu, všude možně, to bylo totálně out of this world, jak kdyby to tam bylo naswedovaný. No prostě jsem si to užil, přiznám to, ale není to životopisný film Freddieho Mercuryho a není to rock'n'roll. Je to vykastrovanej popík pro masy a proto taky tak úspěšnej. PS: v diskuzi se ozývá, že pravý fanoušek musí tenhle film nenávidět. A souhlasím, i když bych doplnil. Povrchní fanoušci, kteří měli rádi Queeny, jak jim to pěkně hrálo v autě v rádiu, jak tam ten Freddie pěkně poskakoval jako srneček (slova mojí mámy, mimochodem filmem unešené), všichni ti, kteří Freddieho viděli jako tu rockovou ikonu a výstředního krále královen, ti jsou podle mě nadšení, tohle je film pro ně. Ukazuje jim Mercuryho, přesně jak by ho rádi viděli, není to ani moc homoakce, aby je otrávila a všechno je to takový vyžehlený, nezávadný a nenutí to se moc zamýšlet. EDIT: jestli se to jako dlouhodobě hodlá držet na čtvrtém místě nejlepších filmů zde, na československé filmové demenci, tak snížím hodnocení na odpad na truc. ()

cupito

Nejsilnější zážitek a nejlepší životopisné dílo vůbec. Pocta Freddiemu Mercurymu a Queen jako takové. Prvotřídní herecké výkony i kamerové záběry. Show must go on, takže by mohla vzniknout dvojka s návazností na Wembley, kde by nechyběla také Montserrat Caballé a Barcelona. Za mě osobně návrh na Oscara. ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

včera

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě