Čapkovy kapsy

Krimi / Komédia / Poviedkový
Česko, 2011, 5 h 36 min (Minutáž: 19–41 min)

Predloha:

Karel Čapek (poviedka)

Ondřej Pšenička, Oldřich Vízner, Karel Heřmánek, Jiří Strach, Tomáš Töpfer, Johanna Tesařová, František Němec, Václav Postránecký, Viktor Preiss, Naďa Konvalinková, Kateřina Burianová (viac)

Pod názvem Čapkovy kapsy se skrývá projekt České televize, v rámci kterého mladí a talentovaní režiséři točí klasické povídky zkušených scenáristů, například Ivana Klímy či Václava a Věry Šaškových. Každý z příběhů připomene velké autorské i myšlenkové mistrovství Karla Čapka. Zajímavé pro diváky jistě bude srovnání s předešlými televizními verzemi povídek, které vznikly ještě v době Československé televize. Autoři Čapkových kapes nechtějí s předlohami příliš experimentovat, mnohem důležitější je pro ně „vdechnout život“ klasice. (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (6)

Zmizení herce Bendy (2011) (E02)

Výborný Preiss a ke konci stejně tak působivý Töpfer v povídce o talentovaném herci a jeho záhadnému zmizení. Co se stalo je vcelku jasné brzy, ovšem rozluštění případu mělo překvapivý výsledek. Tedy téměř výsledek. Takový...Čapkovský. Potěšila i zmínka o Rakovníku a Křivoklátsku :-) ()

Soud pana Havleny (2011) (E05)

Ten si snad chce navrhnout oprátku. Vtipný příběh o papouškovi, který si neviděl do zobáku. ()

Muž, který se nelíbil (2011) (E06)

Opět hospoda, svědomí a slušnost, obvyklé to atributy Čapkových povídek. ()

Závrať (2011) (E07)

Neodbytný psycholog přijde na kloub příčině obtíží docela snadno. Spravedlnost je poté překvapivě rychlá. Výborný Pavelka a tradičně bezchybný Preiss. "A to, že dnes prší, je také tvoje vina." ()

Příběh sňatkového podvodníka (2011) (E08)

Bylo zvláštní, když herec Holub oslovoval detektiva pane Holub. Trochu mě to mátlo. Jinak hezky vypointovaná povídka o spravedlnosti. Doktor Mejzlík měl radost. ()

Případy pana Janíka (2011) (E11)

První případ byl milý, stejně jako pointa, zbylé dva byly spíše obyčejné. Naopak mě potěšilo obsazení pánů Bruknera a Preisse. ()