Neúspěšný spisovatel se vrací do vesnice v Galicii, ve které vyrostl. Má zde převzít cenu, ovšem brzy přijde na to, že skutečný důvod, proč ho pozvali je, že má skoncovat se starou kletbou, jež sužuje obec posledních sto let. (oficiálny text distribútora)

misterz

Svieži španielsky vetrík do žánru hororovej komédie. Vlastne ide o komédiu s hororovými prvkami, ale to nevadí, zábava je zaručená. Potešila aj príjemná vizualizácia pripomínajúca staršie hororové filmy, taká pekná spomienka na poctivé masky bez digitalizácie. Vytkol by som len trocha pomalší rozjazd, ale od miesta, keď sa ukáže prvý krát stodola, snímok sa rozbehne a naberie tú správnu atmosféru. Španieli to proste vedia. U mňa preto spokojnosť. 70/100 ()

Eliott

K hororvým komediím bývam většinou dost skeptický, ale v poslední době je mi neustále dokazováno, že pro to není žádný důvod. Abych tedy žánr uvedl na pravou míru. Jedná se o španělskou černou komedii s hororovým prvkem v podobě vlkodlaka. A jelikož jsem se bavil vážně královsky, uvažoval jsem od samého začátku pouze mezi čtyřmi a pěti hvězdami. PS: V budoucnu planuji pro velkou slávu opětovné shlédnutí a hodnocení na základě toho upravím. 82% ()

Matty

Od Osvícení oklikou přes Evil Dead a Amerického vlkodlaka v Londýně k Od soumraku do úsvitu (znalci hororů nechť si po zhlédnutí doplní lépe pasující filmy). Tvůrci téhle zábavné rychloexkurze různými podobami hororového žánru raději přehánějí, než aby sázeli na pouze tušené, čím se přiklánějí k větvi španělského hororu reprezentované např. snímky Álexe de la Iglesii, nikoli kolegů, kteří sázejí více na atmosféru. Film směřuje od jednoho extrému k dalšímu, aniž by na okamžik zvolnit tempo. Povinnou historickou explikaci (staletá kletba a tak) si odbyde ještě během titulků, takže po zbývajících devadesát minut většina prostoru patří zveličování žánrových klišé, nehollywoodsky černému humoru a narážkám na frankistickou minulost (které se konzervativní venkované chtějí zbavit i za cenu dalšího prolévání krve). Jestli vám není proti chuti míšení hororu s fraškou, neváhejte. 75% ()

Cervenak

Takmer za štyri. Španieli vedia nielen strašiť, ale aj baviť. Humor je taký "sedlácky", ale veľmi roztomilý. Zhruba od polovice (geniálna scéna s prstom) už je to len nálož krvavých gagov. Navyše to v istých chvíľach dokáže zvážnieť a byť naozaj strašidelné, alebo sa vytasiť s funkčnou ľakačkou. A príbeh dáva zmysel. Takmer. :) ()

SOLOM.

Jedná se o docela dobrou španělskou hororovou komedii, která se snaží udržet svižné tempo od začátku až do úplného konce. Pokud máte rádi onu pomyslnou buranskou „příchuť“ podobně laděných kousků, jste tady správně. Tvůrci si na nic nehrají, prostě se jen snažili nabídnout divákům co možná největší porci ulítlé zábavy, černého humoru a ucházející triky. Navíc se vše podstatné dozvíme již z úvodních titulek, takže se následně můžeme nechat unášet touto netradiční podívanou. Humor i napětí je nám tu presentováno rovnou měrou a každý si tu určitě přijde na to své. Postavy jsou správně ulítlé, vypouští z úst jednu hlášku za druhou a i když to místy zavání trošku trapností, dá se jim to díky jejich buranství odpustit. Vše je nám totiž podáváno tak legrační formou, že jim ty některé přestřelky jistě odpustíte. Navíc samotní vlkodlaci nevypadají zas až tak zle. Jen je potřeba říci, že jejich eliminace byla opravdu pestrobarevná a i v těchto rádoby „nervy drásajících“ momentech si užijete spoustu zábavy. Tím je vám samozřejmě jasné, že o nějaké ponuré atmosféře tu nemůže být ani řeč. Napětí se tu sice na několik okamžiků skutečně objevilo, ale nebylo zde prioritou, na které by příběh stavěl.70% ()