Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. Rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Aspoň, že Honzův táta Karel má pro syna pochopení. Karel je bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře... (oficiálny text distribútora)

Wowara

Dávám dvě hvězdy jen za výkon Anety Krejčíkové.. slepou zahrála opravdu velmi dobře. Jinak na mě byl film až moc "sexictický", občas jsem se cítila až trapně. A ty nenápadné reklamy? Hned to hodnocení prostě letí dolů. Mrzí mě, že se tomuto Vetchý, Stašová, Nárožný ... propůjčují. ()

Psycho.R

Nečekaně příjekmná tragikomedie. Nárožný, Balzerová a Vetchý jsou standartně dobrý herci a pro Polákovou mam slabost už od Krávy :-) ()

Karp

Největší problém vidím v tom, že se po uvolněnosti několika prvních minut, začne brát ten film až příliš vážně. Také stavění na stereotypním bouráním předsudků je trochu zbytečné. Proč zkrátka nepřijmout odlišnost a nehledat pointu někde jinde? Ať si A. Krejčíková nabrkne třeba černocha, ale ať nenásleduje nesmiřitelnost v postojích hodná Monteků a Kapuletů. Čekal jsem komedii a vyšlo z toho jakési drama... ()

E lan

Vcelku povedený český film, nijak násilný, nijak laciný a navíc plný velmi dobrých hereckých výkonů. Více takovýchto českých filmů... ()

josieaddms

Mělo to slušný potenciál, který byl ovšem hnusně česky zpracovaný, to znamená srabsky a uboze. Většinu už napsala velmi trefně uživatelka GlamourCat. Bylo to celkem dobře zahrané, to fakt, ale chudák Stašová pořád hraje megery. Přitom je fakt sympatická! Škoda tolika klišé a nevyužitých nápadů. Mohlo to být ale ještě mnohem horší. Mladá Krejčíková je dost zajímavá, a ten Polák to zahrál taky celkem slušně. Jenom nechápu proč to nemohl hrát normálně Rom. Vlastně chápu, protože pak už by to nebylo jen takové lehké pohlazení, všechno zamést pod koberec, ať máme happyend. To je motto tohoto filmu. ()

Inozuka

Nečekaně koukatelný film, na který bych sice do kina nešel, ale v televizi patřil k tomu lepšímu, co se dá z tuzemské produkce shlédnout. Dojemný příběh slepé dívky, která je trošku jako z jiného století - přes svůj handikap čeká na velkou lásku, hraje na klavír (třeba Tmavomodrý svět od Ježka) a je sympaticky naivní. Aneta Krejčíková ji zahrála opravdu dobře a v některých chvílích by se nad ní srdce ustrnulo. Přestože se autoři snažili do děje zamíchat i řadu dalších lidskoprávních fenoménů, nepůsobilo to ani moc křečovitě. Možná toho Roma si mohli odpustit, to mi přišlo až příliš tlačení na pilu (stačilo by, kdyby to byl kluk z děcáku), ale budiž.... Ostatně události posledních let s rostoucím anticiganismem jasně mluví o tom, že tahle zápletka zas až tak mimo mísu není. Trochu přehnané mi přišly huličské scény, navíc někdy až moc citující ze Samotářů. A takový nedotažený se mi zdál i konec... na můj vkus až moc useknutý. Romantická část mé duše zůstala neukojena a žádala jednoznačný happy end. Jo a vynikající Vetchý, role šitá na tělo... ()

Oonika

Ono to jako nebylo špatný, vůbec ne... Jen mi to prostě přišlo udělaný tak napůl, trochu odfláknutý + těch kontroverzních témat tam na naši republiku bylo najednou až moc :-) ()

mira.l

Nečekaně příjemný film, nemám bližší zkušenost s žádným nevidomým člověkem, jak se chová, jak se pohybuje, ale myslím, že A. Krejčíková tady podala skvělý, uvěřitelný výkon, ale i ostatní osvědčení členové hereckého ansáblu nezklamali. Je to takové "ze života", chvíli veselé, chvíli neveselé, SKORO po celou dobu docela reálné, téma homosexuálů mi nevadilo, bylo to tu podáno docela humorně, že jedna z hlavních postav - Rom vlastně není Rom a výsledné dítě je (nebo teda bude, až se vybarví) spíš černoch - no nad tím se snad i dá oko přivřít. Přesto plný počet dát nemůžu, ten konec říběhu od svatby s gayem mi přišel takový poněkud nereálný, no ale budiž, život píše všelijaké blbosti... Nad čím ale oko nepřivřu, je všudypřítomná otravná reklama - panu Charouzovi je zajisté třeba vyjádřit dík za jistě nemalou podporu při vzniku filmu, ale do hajzlu, to nám to musí cpát co sedm minut zas a znova??? U Charouze si teda auto určitě nekoupím!! Za to mínus jedna, ale i tak vcelku rád dám poctivé 4 *, hlavně za ten výkon Anety. ()

markotter

Nezměrná nuda a údiv nad skoro všemi hereckými výkony i těch, od kterých bych to nečekal. Rozhodně ne komedie, spíš parodie na sebe sama a rozhodně ne romantický film. ()

matysek2425

Jedna hvězdička za Stašovou, druhá za Vetchého...zvažoval jsem ještě jednu za dvojici Nárožný+ Balzerová, ale to bych tuhle podprůměrnou pseudozábavu povýšil na průměr a tím opravdu nebyla. ()

spacylemon

Jedna hvězda za vychytralý plán jak se zbavit dědečka (a nejspíš pak podědit jeho byt a tučné úspory na knížce). Bohužel plán úplně nevyšel, jelikož dědkovi prdla pumpa v následku přeužívání Liderinu, ještě dřív než svého čmavého vnoučka poprvé uviděl... :-( Jinak typický představitel české rodinné komedie, kde všechny postavy svým blízkým neustále lžou a vůbec se chovají jako skety. Žánru, který do české kinematografie úspěšně zavedla již Marie Poledňáková se svou "komedií století" a způsobila tak nenapravitelné škody. ()

Marwinek

Rozhodně to není špatný film. Ale rozhodně není ani dobrý. Pobavil, zaujal, ale potenciál nevyužit. O. Vetchý si famózně střihnul nástavbu Okresního přeboru, A. Krejčíková zahrála nevidomou dívku excelentně, ostatní tak nějak neměli moc prostoru. Nevím kdo hrál "vnuka" E. Balzerové, každopádně to byl mimořádně špatný výkon. Tak nějak mi celý ten film přijde nedotažený, bylo tam spousta zajímávých situací dále nerozvinutých, což je škoda. Takže 3*. ()

john.h

Tak vysoko hodnotím hlavně díky Anetě Krejčíkový, která je takovým nejzajímavějším prvkem filmu. Kdyby ukázala kozy jako v Poupatech, šel bych možná s hodnocením i výš. Je to moc hezká holka, přestože to není prototyp krásný holky. A má příjemný hlas. Jsem na ni zvědavý do budoucna. ()

Paviozo

Docela hezký a na naše poměry vtipný film. Vynikající Vetchý, který se ve svých letech našel zřejmě v roli fotbalového burana. Duo Krejčíková Nárožný taky moc pěkný výkon. Trošku mě zklamala lehce přehrávající Stašová, kterou mám jinak rád, ale zřejmě ta role byla pouze blbě napsána. Dal bych 4 hvězdy, ale nějaké věci mě nutí jít s hodnocením dolů. Je to hlavně fakt, že čeští filmaři ještě nezvládli dostat do filmu product placement nevtíravým způsobem. Nebo jsem jediný kdo si všímá toho, že v každé scéně jede Ford s poznávačkou Ford Charouz, na křižovatce jsou bilboardy Ford Charouz a podobně? Stejné jako s BMW u Románu pro muže. Jinak mi ještě vadila podpora homosexuálů a etnických menšin jako těch dobrých, ale na to má každý svůj názor takže to bych filmu nevyčítal. Lepší 3 hvězdy :). ()

Smerfetka88

Po dlouhé době se zase objevila česká komedie, která mě opravdu pobavila. No a co, že se jedná o miš maš stylů? No a co, že je to místy kýčovité? Odcházela jsem z kina plná dobré nálady a ještě teď se usmívám nad mnohými scénami a hláškami - a o to přece jde, ne? Obrovským plusem filmu a tak trochu i hnacím motorem byli herci, kteří se ve filmu objevili. Stašová je megahvězda, která mě ještě nikdy nezklamala, Balzerová to zahrála skvěle, Vetchý pobavil v každé scéně, Nárožný je klasika a Hrušínský ve svém štěku nezklamal. ()