Skupina turistov z celého sveta sa chystá preskúmať podzemie Berlína. Pravdepodobne ho postavili nacisti a tiahne sa pod celým mestom. Keď sa ich miestny sprievodca (M. Riemelt) zraní, prepadnú mladí ľudia panike. (pancakes)

iamek

Konečně horor z prostředí tunelu, který byl natočený normální kamerou. Navíc námět a scénař není vůbec špatný. Do doby, kdy se řeší nacismus bych dal 5 hvězdiček, ale jakmile přešel film do klasické slasher nalajnovanosti, tak jsem musel dát jednu hvězdičku dolů. I tak se ale jedná o jeden z nejlepších hororů v posledních měsicích a všem fanouškům žánru ho doporučuji. ()

korbitch22

Možná se jedná v Německých vodách o filmařský nadprůměr,pořád je to ale jen tupá a nudná vykosovačka,která vykrádá hned několik filmů a to přímo neskutečnou podobností scén,od Metra až po Texaský Masakr.Začátek přitom vypadal dost nadějně,podzemí,nacistická mytologie a parta tupejch komparzistů na vybití.Bohužel od zranění jejich vůdce se postavy chovaj typicky imbecilně,jak už to tak ve shlasherech bývá,Nathalie Kelley předvádí naprosto příšerný herecký výkon a bylo mi za ní normálně trapně.Roztřesená kamera je na tečku a příběh přes vlnu nudy dojede do debilního finále.Další zhovadělá píčovina které hodnocení díky bohu rychle klesá,když sem si to pouštěl mělo to 65%,proto sem si naivně myslel že by to mohlo být něco zajímavého,bohužel.Jen další,tupý a neoriginální slasher a přitom stačilo jediné....zapojit prvek fantasy,přihodit dvoumetrovou gorilu v koženém plášti s hákáčem na rukávu a udělat z toho něco démonického,jenže tohle nikoho nenapadne a celá pointa kolem lezení pod zem,abych se kouknul na 3 fresky v podělanym bunkru nabývá na mezigalaktické debilitě.Další shit.20%. ()

heyda

Asi do 60. minuty jsem byl nesmírně nadšenej a uvažoval jsem nad maximálním hodnocením. Jenže! Poslední půl hodinka, která je čistě slasherová s občasným exploitem přináší spoustu nelogických momentů, Nathalie Kelley začne hrát neskutečnou histerku (tak hrozný herecký výkon jsem v hororu už dlouho neviděl) a především veškerá ta pečlivě budovaná atmosféra vyzní do ztracena a je to obrovská škoda. Kdybych byl režisérem, tak do 60. minuty nic neměním a posledních 30 minut udělám úplně jinak. Jiný závěr příběhu, jiné scény, zajímavější exploitation, potenciál je tam obrovský a nápadů mám mnoho, nechal bych si snad jen tu výbornou scénu v metru. No a teď co s hodnocením, že? Dlouho to vypadalo úžasně, ale ke konci se bohužel začaly nabalovat zbytečné kraviny, takže můj celkový dojem klesl asi na těch 60%. ()

rollman1

Katakomby, podzemí či metro jsou pro mě v hororu ty nejlepší místa, protože je zde malá šance na útěk, atmosféra je velice temná a prostě je to cool prostředí pro horor. Urban splňuje všechny tyto případy a ještě navrch dodává skvělého, oplzlého a hnusné záporáka, kterého by jste nas*at určitě nechtěli. To bylo hodně velké hovado a ta jeho držka, to teda. Výborný kousek z Německa, kde nechybí zajímavé prostředí berlinského podzemí, boj o holý život, nějaké to gore( pro mě je scéna s kůži jedna z nej, co jsem viděl) a v neposlední řádě sympatické osazenstvo. Nezbývá mi nic jiného než doporučit. ()

eraserhead666

Tak po pařížském, moskevském a "pražském" podzemí nás filmový horror zavedl i do podzemí berlínského. A bylo to přesně takové, jak se dalo očekávat. tedy vcelku nic moc nuda, kterou nakonec zachránil záporák. Oni ti němečtí záporáci od dob dr. Heitera z lidské stonožky začínají mít něco do sebe. K dobru filmu lze připočíst vlastně ještě jednu věc. Na začátku jsme v hloučku diváků tipovali, kdo zhebne první a kdo přežije. Netrefil se ani jeden. Jako není to úplně špatné, ale pokud vás vyloženě nebaví tunelové filmy, asi to moc nezaujme. 2,5* ()

Karamanlis

Súhlasím s s forsbergovým názorom, že sa z toho dalo vytlačiť viac - chcelo to explicitnejšie zobrazené mordy, poriadnu naháňačku po ponurom podzemí a tiež som sa márne tešil na črtajúci sa krvavý nástup tajomných nacistických "nadľudí", na pomery nemeckej hororovej kinematografie je však Urban Explorer bez debaty nadpriemerný počin, dejovo vzdialene pripomínajúci austrálsky The Tunnel. Nemeckí tvorcovi však namiesto v súčasnosti tak populárnych ručnokamerových found footage nezmyslov zvolili klasickú filmovú formu, čo je v tomto prípade len dobre, nakoľko v poslednej dobe ma už akosi prestáva baviť dívať sa na divoké kúsky, v ktorých je tretinu celkovej stopáže na obrazovke vidieť veľké kulové. ()

ARI50

Je škoda když dostanete do rukou tak užasne prostředí, kolik věci by se na něm dala natočit strach by vás jen procházel přesto jsem se snímkem jemně spokojeny, prostě nechce to promrhávat podobným prostředím. ()

Morholt

Já bych tomu neříkal expolotation horor. Jistě by se našlo pár scén, které by do žánru zapadaly, ale na co sází film především, je atmosféra berlínského podzemí. A tase povedla a nakonec mi sedl i přehrávající záporák. Překvapivá spokojenost. 60% ()

Mordenroth

Film o partičke primitívnych teenageroch bažiacich po dobrodružstve, ktorým spríjemňuje chvíle nemecký Scott Glenn s odporným predkusom a s vlastnosťami, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani austrálsky Mick Taylor. Len škoda, že to v tomto prípade vyznieva samoúčelne a absurdne. ()

6thSun

Většinu času jsem napětím ani nedutal a film si (až na jednu zbytečně krvavou scénu, jíž jsem přeskočil) užil, co však nelze přehlédnout, jsou (ne)logické džuzny, zejména ta, kdy se z (SPOILER) vraždícího dědka (který do té doby vykazuje toliko psychopatické, nikoli nadpřirozené sklony) stane Terminátor, prototyp nejmíň T-2000, přičemž ho minimálně nepoškodí ani postřelení a pořádná nakládačka železnou tyčí do hlavy (dokonce dojde i na výměnu charakterů: viz neskutečně absurdní scéna s revizorem). Slabších 70% ()

moviesfan

Chybělo mi víc napětí a určitých scén, protože celé mi to přišlo uspěchané, nedomyšlené, takové půl na půl. Závěr sice dobrý, ale zase i přehnaný. ()

Radka_86

Tak při hodnocení tohoto filmu jsem hodně v rozpacích...z každé strany jsem slyšela chválu a tudíž jsem se na něj hodně těšila, bohužel ale asi až moc a přišlo do jisté míry zklamání. Shrnula bych to takto: lekavých scén pomálu, krvavé scény celkem dobré, originalitou a nápadem to ale také moc nesršelo a prostředí by mohlo být taky mnohem více strašidelné, mám ráda pořádně úchylné vrahy ale tenhle byl opravdu trapnej až otravnej, nebavil mě ba přímo vytáčel. Těšila jsem se na toho sladkýho blond herce co hrál jejich průvodce, no...taky jsem si ho tam moc neužila. Zážitek z tohoto hororu mám opravdu spíše průměrný, podruhé už bych ho vidět nemusela. Jak se říká "neurazil, nepotěšil".... ()

Ten Druhy

Tomuto hovorím solídny nemecký exploitation s prvkami kanibalizmu, spojený s objavovaním podzemného Berlína. Spočiatku sa v ňom niečo splieta o nemeckej histórii, o Hitlerovi a Odinovi, ale hrozba je podstatne reálnejšia. Pochádza z čias NDR - násilníkom je komunistický psychopat, veterán z vojny v Afganistane (hoci mi nie je známe, či sa "dederóni" zúčastnili tohto konfliktu). Len škoda, že sa francúzska aj kórejská turistka vytratili tak skoro z obrazu a réžia dosť lapidárne až v závere ponúkla záber na ich dokaličené mŕtvoly. ()

Ozo

Ani nevím proč, možná kvůli zdejšímu hodnocení, ale čekal jsem od toho mnohem víc. Komentáře jsem si pro jistotu nepročítal, ale teď už tuším, že jsem udělal chybu. Když se totiž ve tři ráno u snímku, od kterého čekáte lekačky nebo aspoň trošku strašidelné atmosféry, nudíte, tak je něco hodně špatně. Takže, bezbohažel, nemůžu jinak. PS: (SPOILER!) gulášek byl chuťovka, ale původ masíčka mi byl jasnej hned (i když, to asi nebudu jedinej). ()

Thomassi

Jsem člověk, kterýho staršně fascinuje druhoválečný Berlín a jeho pozůstatky v současnosti. Proto, když jsem zjístil, že je v takovém to prostředí natočen film, a ještě k tomu horor, hodně jsem se těšil. A začátek, asi půl hodiny, mě ujišťoval a servíroval mi to, co jsem chtěl vidět. Tedy chodby a bunkr s kresbami z války. Fascinující. Pak přišla ta hororovější část, a vlastně klasická, kterou můžeme vidět v mnoha dalších: Záchrana maniakových obětí plná napětí a krve. Konec navíc ukázal, že i s žádným přeživším (teda až na Danteho) se to může dobře završit. Záporák s křivýma zubana a šíleným řepením byl ok, i ostatní herce nebylo nudné sledovat. Co mě ale nutí dát tři palce, i když silný, je prostě klasický děj, viděný už milionkrát. Za tu půlhoďku bych neváhal se čtyřma, za zbytek ale musím polevit. Nutno ale dodat, že na německou hororovou tvorbu velmi povedené. 65%. ()

AlistairMir

Jeden z německých nejlepších hororů vůbec který po shlédnutí většinu lidí odradí aby lezla do podzemí a místo toho se věnovala bezpečnějšímu koníčku...třeba koukání na tv. Vrahoun kterej v podzemí páchá svá zvěrstva je pěkně slizkej a má krásně veliké zuby takovej vraždící Šemík každopádně jeho stahování košile a domácí guláš určitě spousta lidí ocení. Skupinka kladných je veskrz sympatická až na blbku s foťákem díky které to taky všechno pěkně blbě dopadne protože fotit s bleskem člověka když balancuje nad propastí to může napadnout fakt jen...ehm...No a když ten člověk žuchne dolů a navíc to byl váš průvodce tak je na malér zaděláno ale všechno zlé k něčemu dobré aspoň jsme se dočkali masakru. Samozřejmě jak se mi stává často postava které jsem fandil nejvíc zvesela zařve tak co dodat..mrkněte na to a udělejte si názor sami ale němci se fakt vytáhli. ()

honajz2

Solidní atmosféru a snahu vytřískat z těch podzemních prostorů co největší atmosféru tomu upřít nemůžu a vlastně i proto mě to v první polovině tak bavilo a napínalo. Jenže pak z toho vypadl celkem obyčejný a průměrný horor, ve kterém sice zaujmou některé smrti, ale taky z toho pak je jen čekání na to, až je podivný bezďák všechny vybije. SPOILER A že to neskončí jinak je bohužel jasné dost rychle. KONEC SPOILERU Něco do sebe to sice mělo po celou dobu, navíc tyhle horory z podzemních prostorů mám hodně rád a tenhle celkem fungoval, ale na víc jak tři hvězdy to není. A dost mě zaráží, že tam bylo tolik světla, byť ho nebylo kde brát a baterky neustále nesvítily... 3* ()

Martin741

Najradsej mam filmy ktore sa venuju parizskym katakombam alebo rimskym katakombam. Tuna sa skupina ludi chysta preskumat podzemie Berlina. Na cele maju maxa Riemelta /Die Welle 2008/, ktory sa im ale stratil, a tak sa skupinka musi starat sama o seba. Podzemne katakomby vyzuzerali vyborne - samy o sebe, hlavne ked sa dlho s nimi nic nerobi, tak podzemne priestory vyzeraju odpudivo. Tito Nemci evidentne sa aspon trochu filmarsky postarali o priestory - a na vysledku filmu to hned vidno . 67 % ()