Když se v New Yorku poprvé setkáváme s finančním magnátem Robertem Millerem (Richard Gere) na oslavě jeho 60. narozenin, jeví se jako ztělesnění úspěšného amerického podnikatele a dokonalého rodinného života. Za zdmi jeho dokonalého sídla mu ale vše přerůstá přes hlavu. Zoufale se snaží dokončit prodej svého obchodního impéria dříve, než se přijde na jeho podvody.Snaží se utajit svůj dvojí život před svou loajální manželkou Ellen (Susan Sarandon) a úžasnou dcerou a jedinou dědičkou Brooke (Brit Marling). Miller se snaží vybalancovat aféru s francouzskou prodavačkou umění Julií Côte (Laetitia Casta). Právě v okamžiku, kdy se snaží prodat své problémové impérium, neočekávaný smrtelný omyl jej nutí žonglovat se svou rodinou, podnikáním a zločinem za pomoci Jimmyho Granta (Nate Parker), osoby z Millerovy minulosti. Jeden špatný krok nastartuje podezřívavého detektiva New Yorské policie, detektiva Michaela Bryera (Tim Roth), kterého v jeho úsilí nic nezastaví. Bojuje o čas, který nemá. Miller je konfrontován s limity svého morálního pokrytectví. Podaří se mu to dřív, než celá ta bublina praskne? (oficiálny text distribútora)

in flames

Gere konečne začína nachádzať role čo ho bavia a snaží sa vymaniť z pozície dobrého chlapčeka. Toto je pre mňa jeden z jeho naj výkonov. Byť si film nedrží napätie celý čas rovnako aj to samotné kolísanie má význam. Záver možno nie jednoznačný ale pre mňa uspokojujúci a vlastne aj hlboký. Ano aj takto môže taká situácia dopadnúť, aj ked sa nám to nepáči. ROTH asko vždy skvelý a v role,ktorá mu sadne. ()

icewhite

Zajímavá a v celku napínavá podívaná na život bohatého lakomce, který pro peníze udělá cokoli a klidně půjde i do krimu. To si ale můžeme jen domyslet, jelikož nákup dalšího filmového materiálu na který by se zaznamenalo jak se Ríša rozhodl svou situaci řešit by rozpočet navýšilo tak, že by film byl asi prodělečný. ()

Purish

Podobne ladených filmov bolo už pomerne dosť a preto, ak máte radi zápletky súvisiace s finančnými podvodmi, intrigami a nejakou tou vraždičkou či nehodou na okorenenie, vrelo odporúčam. Pravdou je, že dej má spád a určite som sa nenudil, no na druhú stranu treba povedať, že sa nejedná o nič výnimočné. Preto tento film hodnotím na tri hviezdy, ale určite tým nikoho nechcem odhovoriť od príjemného oddychu s R. Gerem v hlavnej úlohe. ()

Falanx

71%. Vzpomínka na malou krizi. Dnes už jenom vzpomínku. Bylo zahráno co už se tolikráte stalo. Plus krimi popoháněčka... Ošidili mě, úspěšného amerického podnikatele. Já tolik věřil ruské mědi. Obchody. Kšefty. Všechno se dařilo. Nehoda prciny, safraporte, a já tam zrovna byl... Naštěstí mne miluje mamka a holčička taky, a já vše pořeším. Řádně využiji vztahy, vší silou zaberu, a zaberu a zab... ()

Tomgunses

Neskutečný příběh zmrda, který se chce za svůj zhýralý život vyvinit... Za spoluúčasti dalších zmrdů, právníků a jiným. To byl zase příběh, který nastavuje zrcadlo společnosti. Proč toto má člověka inspirovat a obohatit? Za ucházející filmařinu a Richarda 20 % ()