Božena

(festivalový názov) (študentský film)
  • Česko Božena
všetky plagáty
Krátkometrážny
Česko, 2010, 14 min

Film „Božena“ je autorským filmem studenta Davida Vignera, kterému se podařilo krátkou povídku s nečekanou pointou dobře zpracovat do podoby scénáře a výsledného filmu, jehož realizace byla náročná na prostředí i atypické rekvizity. Zvládnout to vše v prostředí školy vyžadovalo organizační talent i tvůrčí schopnost řídit početný filmový štáb a práci herců. Potvrdily to i výsledky talentových přijímacích zkoušek na FAMU, kam byl David Vigner přijat ke studiu oboru režie hraného filmu. (oficiálny text distribútora)

Blacker94

Podle mě výborný studentský film, ve kterém nechybí dobrý hlavní motiv, ani skvěle propracované hlavní postavy. Myslím si, že je zde i dobře zvládnutá práce s prostředím (v prostorech natáčení jsem rok bydlel). Nejvíce na mě ale stejně působí velice dobře propracovaná psychologie postav, a dost nepředvídatelný konec. Zkrátka, David má veliký talent, přijetí na FAMU mu přeji, a doufám, že se od něj v budoucnu dočkáme dalších dobrých filmů. ()

Deimos

TV-Noc filmových nadějí VII/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +Tomáš Váhala v hlavní roli opět potvrzuje že má charisma, zahráno civilně a s citem, hodně dobrá závěrečná pointa -nezlobil bych se kdyby tam byl ještě lepší hudební doprovod, a klidně bych si postavy dokázal představit i v dalším filmu/// Tak tohle zaslouží pochvalu. Velice dobře natočený studentský film, výborný výběr hlavní dvojice. Fakt jsem spokojen, škoda že to nebylo delší./// Celkem 71%/// ()