Newyorský odborník na počítačové čipy Paul Racine (Christopher Lambert) sa po úspešnom obchodnom rokovaní v exotickom Japonsku zoznámi v bare s miestnou kráskou Kirinou (Joan Chen) - a po príjemne strávenom večere sa s ňou v jej byte pomiluje. Keď sa však vráti do bytu po zabudnuté kľúče, stane sa šokovaným svedkom jej rituálnej vraždy a sám je ninjom, ktorý žene zoťal hlavu, poranený mečom na krku a na ruke. V nemocnici Paula navštívi učiteľ bojových umení Takeda Sensei (Yoshio Harada), pretože podľa hviezdice, ktorá sa Američanovi zasekla do ruky pri úteku, zistil, že vrahom bol jeho dávny nepriateľ Kinjo (John Lone) z klanu Makato. Ponúka mu ochranu, pretože Paul uvidel ninjovu tvár - a ten sa preto nezastaví, kým nepohodlného svedka nezabije... (TV Markíza)

wex666

Já si nemůžu pomoci ale mě tot béčko taky dost bavilo :)A kor v 95roce kdy tyto filmy letěly.80%Bylo to celkem rychlé a zábavné tempo. ()

JARDAHONDA

"Význačný obchodník Paul Racine stráví během pobytu v Japonsku vášnivou noc s nahodilou známostí, krásnou Kirinou. Zanedlouho se ale stane svědkem její rituální vraždy, kterou vykoná tejemný ninja. Sám z nebezpečné situace vyklouzne, pro zločince se ale stává nepohodlnou osobou č. 1. Rázem má na krku celý ninjovský klan a začíná divoký hon, v němž jde o krk." Akční film, vypráví příběh o cizinci, který se nešt´astnou náhodou zaplete do dávného sporu dvou samurajský rodů. Krevní msta, která se stala posedlostí - jedna noc vášně - staletí nenávisti. Závěr = 50% ()

andy60

Začátek nebyl vůbec špatný, ale jak se děj přenesl na ostrov, vše se změnilo v ubohou frašku. Jasný důkaz toho, že Lambert už není v pozici, kdy by si mohl filmy vybírat. ()