Robot a Frank

• USA Robot and Frank (viac)

Frank, lupič ve výslužbě žijící v blízké budoucnosti, má dvě odrostlé děti, které se bojí, že jejich otec už nemá dostatek sil na to, aby žil sám. Nejprve se ho chystají umístit do domova důchodců, Frankův syn se ale nakonec rozhodne pro jiné řešení. Navzdory staříkově přání mu pořídí chodícího a mluvícího humanoidního robota, který je naprogramován tak, aby podporoval Frankovo fyzické i duševní zdraví. Robot a Frank nabízí zábavný a dojemný příběh o hledání přátel a rodiny na těch nejméně pravděpodobných místech. (oficiálny text distribútora)

cukorek

Nostalgiou dýchajúci príbeh v ktorom nalakovaná, biela plechovka nabúra každodenné počínanie staršieho pána, mi miestami pripadal ako reklamný teleshoping, ktorý ponúka okúzľujúce a prácu zľahčujúce pomôcky do domácnosti. Hlavným produktom sa však stáva robot, ktorý má plné využitie pri každej činnosti. Zanedbaný dizajn robotov ako aj ich pohyb sa nedal prehliadnuť. Ani vzťahy medzi jednotlivými postavami nenabrali potrebnú dávku emócií a tak len občasným humorným pokropením sa hasil Schreierov "horiaci most" spájajúci umelú inteligenciu a osudové starnutie bývalého zlodeja. Bol som zvedavý hlavne na Liv Tyler, ale ani ona svojou krátkou prítomnosťou náročnejšiemu divákovi pôžitok nezlepší. 40% ()

honajz2

Film je to příjemný, ale mám z něj pocit, co chce pan režisér vůbec natočit - drama nebo komedii? Ono se to tady celkem pere často mezi sebou a je to dost znát, protože chvíli je to čistě drama o stárnoucím muži a bývalém zloději, co má příznaky alzheimeru a chvíli je to hlavně komedie. Celkově to je ale hlavně oddychovka, která je celkem příjemná, dokáže pobavit, hlavní hrdina je správně cynický a robot sympatický, jenom ta krimi zápletka mi zde připadala zbytečná, klidně bych celý ten film postavil na tom, že se stárnoucí muž postupně začíná přátelit s robotem, který se o něj má starat a kterého zprvu nemůže vystát. Pak mi ještě vadí režisérova neujasnějost a poslední scéna, protože celý ten film by perfektně fungoval jako oddychovka a právě ta poslední scéna to celkem slušně zabila. Za zhlédnutí to ale stojí. 3* ()

mazadlo

Takový ten intelektuální snímek na ráno. Robot a Frank je příběh o přátelství mezi ztrácejícím se důchodcem a robotem, který ho ošetřuje. Není divu, že se zapomínající starý pán upne na robota jako na nejlepšího přítele. Však je to ten pravý parťák na dělání neplechy. Na druhou stranu se tu dobře rozvíjí otázka demenčního onemocnění ve které není důchodce slintající zombie ale sympatický dědoušek, který to nemá v hlavě v pořádku. A právě proto je tento film nádhernou ukázkou toho ironického přístupu k pochopení života v zapomění. Za to čtyři hvězdy. To ostatní ať už sci-fi nebo robotika je vlastně jen vata, která vyplňuje onu škvíru. A proč? Dívali byste se na to jinak? Ne....ale je důelžité to vidět. ()

Fr

,,ODVEZ TU HROMADU ŠROZU Z MÝHO DOMU!“...... /// Bude – nebude. V časech virtuální reality už není třeba hledat si cestu k dětem, ale k robotům. Tak třeba Frank – ne že by měl na výběr, a tak jeho robotickej komorník (vošetřovatel vole…) pracuje na zlepšení jeho kognitivních funkcí. Nečekejte filosofický rozjímání na téma ROBOT. Spíš …. kurva co? Nevím, … přesto je film vtíravě milej, ale nezamaskuje fakt, že je to taková historka rozvinutá vo nepodstatný věci, s nádechem sci-fi, bez sci-fi serepetiček. Jednohubka, která mi nic neřekla. Nebo to, že člověk a robot můžou bejt kámoši, má bejt objev budoucnosti? To taková Eva … no to je jedno. Hvězdy 3 – neurazí. Ale sere mě, že je to jen takový bezemoční plácání, kde by ten robot mohl bejt klíďo nahrazenej jinou postavou. Vod filmu chcu víc a ne jen několik zvučnejch jmen a hromadu šrotu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli je VGC-60L vhodnej typ pro důchodce. 2.) Hledám parťáka. Mám tip na jedno knihkupectví…. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Gilmour93

Víte, jaký je rozdíl mezi stařeckou a robotickou demencí? Ta druhá se spouští tlačítkem a může být i užitečná.. Lehce nostalgické, místy úsměvné indie o úskalích stárnutí jako jsou osamělost, nedostatek vitality či pocity nepotřebnosti a promarnění. Twist s exmanželkou působí poněkud rozpačitě, ale budiž vše odpuštěno, když interakce Franka Langelly (mrzutý a zapomínající zloděj Oceanova typu) a jednoho Krytona japonského designu (zákony robotiky bezvýhradně ctící, sebedestrukci občas simulující domácí pečovatel) působí tak milým a zároveň smutným dojmem. Jak už to tak bývá, síla se často skrývá v jednoduchosti.. ()

• Tělo robota bylo navrženo tak, aby jej bylo možné ovládat člověkem skrytým uvnitř. Všechny pohybové scény tak odehrála tanečnice a herečka Rachael Ma. (Adrai)
  • Film s rozpočtem 2,5 milionu amerických dolarů byl natočen během 20 dní. Samotné natáčení probíhalo v severní části státu New York. (Adrai)
  • Podoba robota z knihovny má navozovat dojem že se jedná o mnohem starší verzi než je Frankův robot. Design tohoto robota připravilo studio Castelli Models. (Adrai)