Nula

(neoficiálny názov)
  • Austrália Zero

Může se z ničeho stát něco důležitého? Tuto otázku se pokusí zodpovědět krátký snímek o panáčkovi s číslem nula, který je ve společnosti vyšších čísel utlačován a marně pátrá po smyslu života. (DaUr)

OK11

Film úplně postrádající hlavu a patu. Přestože obdivuji animace takového typu, tento filmík se mi znelíbil svojí délkou (ano, je moc dlouhý) a nesmyslností. Škoda jen, že z takového perfektního námětu dostali tak málo. Navíc mi to připomíná animák "Nine", tak doufám, že se neopičí, poněvadž to by byl jasný "odpad". Takhle dávám jednu étoilku za snahu a snad i za nějaký ten minimální přínos krátkometrážním filmům. Koneckonců, kdyby nebyly takové sračky, s čím bychom pak porovnávali perfektní Pixaráky? :) ()

Anianna

Výborná animace, působivá hra se světlem. Číslo jako nástroj ke stigmatizování jedince vidím v animovaném filmu poprvé, ale obecně to není nic až tak originálního. Co se mi ovšem opravdu líbilo, byla ta pointa/nepointa. Je lepší být přehlíženou nulou nebo siamským dvojčetem, které bude vždycky středem pozornosti? Louže nebo bláto? Pan Kezelos, zdá se, má více démonů (viz film Allure). ()

easaque

[[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]] ve zkratce: další hledání smyslu života je tentokrát hezky vlněné. Všechno to bylo fajnové, ale konec mě dorazil a smysluplnost dostala na prdel. Tím u mě padnul jen na 3 hvězdy. Já to viděl tady, i když s českými titulky, či dokonce slovenským dabingem je to na více místech. ()

Dydzej

Celkem povedený kraťas s hezkou originální animací o životě nuly ve světě, kde vyšší číslo znamená vyšší důležitost ve společnosti. Několikrát jsem se ve filmu zamyslel nad tím, jaký podklad byl inspirací autorům. Měl jsem pocit jakoby to charakterizovalo částečně i ten náš svět. Snímku bych vytkl jen matematický non-sense na konci. Jelikož byl však zároveň pointou, asi to ani nešlo udělat jinak. 7/10 ()

MickeyStuma

Příběh ukazuje postavení lidí ve společnosti podle čísel. Čím větší, tím lepší. Znamená to ale, že ten kdo má nulu má být zatracen? Krátká loutková animovaná povídka hodně útočí na city a zároveň vyobrazuje život takový jaký skutečně je. Je však osud každého z nás postaven na osudu či štěstí anebo pro lepší život musíme  něco udělat? Každopádně smysl života je jasný a byť ani tento příběh nijak nenapoví, jeho konec dokáže naladit na lepší myšlenky a nade všemu se povznést. Loutky vyrobené jakoby z klubíček vlny je zajímavý počin, který artovému pojetí dodává zajímavou výtvarnou obrazotvornost. Dokonce i pevně vyobrazují charaktery postav, které jsou skutečně nedílnou součástí našeho života. Myšlenka celé povídky je daná a kdo ji pochopí, snad mu i v životě něco přinese. ()

• Krátkometrážny film Nula bol preložený do viac než 40 rôznych jazykov, bol nominovaný na viacero cien za krátkometrážny či animovaný film a diváci ho mohli vidieť celkovo až na 50 filmových festivaloch. (MikaelSVK)