Svatý Grál v Americe

• USA Holy Grail in America
USA, 2009, 94 min

Kamera:

Bo Hakala

V roce 1898 narazil jeden farmář z Minnesoty na velký kámen pokrytý runami. Mělo se za to, že jde o podvod, ale nové důkazy nasvědčují, že mohou být pravé. Podařilo se templářským rytířům objevit Ameriku sto let před Kolumbem? (oficiálny text distribútora)

arcticsky

Úvaha, že by se zrovna templáři dostavili do Ameriky ještě před Kolumbem s Vikingy mi přijde dost přitažená za vlasy...zřejmě spíše fámistický dokument. ()

Tom_Lachtan

Dokument, který se nemůže rozhodnout, jestli chce být pojat seriozně a s čistou hlavou, nebo jestli chce opakovat líbivé fráze plné rádoby tajemna a ... A to je tak nějak všechno, co bych k tomu měl, jdu trávit čas účelnějším způsobem a jdu sundavat z oblečení psí chlupy. ()

Everyone

Pokud se spekuluje i nad tím, že i Egypťané mohli objevit Ameriku, tj. dokonce před naším letopočtem, tak proč by před Kolumbem, tj. o x staletích později, nemohli jít, díky znalosti Vikingů, i po stejné trase Maltézští rytíři, kteří nebyli v Evropě po incidentu s francouzským králem moc "oblíbení", když o Vikinzích se dnes již nepochybuje (kolem roku 1000 - uznáno cca kolem roku 1960), kdežto o Číňanech a Egypťanech prozatím ano. Egyptský objev mi nepřijde, tak nezdolatelný, pokud to člověk srovná s neuvěřitelně odvážnými cestami Polynézanů, kteří měli ještě primitivnější vybavení. ___ Ale mluvit o Svatém Grálu, ať už je to cokoliv, mi přijde zbytečně kontroverzní, ale chápu, že v Americe toto sousloví rezonuje jinak. ()