Svatý Grál v Americe

• USA Holy Grail in America
USA, 2009, 94 min

Kamera:

Bo Hakala

V roce 1898 narazil jeden farmář z Minnesoty na velký kámen pokrytý runami. Mělo se za to, že jde o podvod, ale nové důkazy nasvědčují, že mohou být pravé. Podařilo se templářským rytířům objevit Ameriku sto let před Kolumbem? (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Dokument, který se nemůže rozhodnout, jestli chce být pojat seriozně a s čistou hlavou, nebo jestli chce opakovat líbivé fráze plné rádoby tajemna a ... A to je tak nějak všechno, co bych k tomu měl, jdu trávit čas účelnějším způsobem a jdu sundavat z oblečení psí chlupy. ()

arcticsky

Úvaha, že by se zrovna templáři dostavili do Ameriky ještě před Kolumbem s Vikingy mi přijde dost přitažená za vlasy...zřejmě spíše fámistický dokument. ()

Everyone

Pokud se spekuluje i nad tím, že i Egypťané mohli objevit Ameriku, tj. dokonce před naším letopočtem, tak proč by před Kolumbem, tj. o x staletích později, nemohli jít, díky znalosti Vikingů, i po stejné trase Maltézští rytíři, kteří nebyli v Evropě po incidentu s francouzským králem moc "oblíbení", když o Vikinzích se dnes již nepochybuje (kolem roku 1000 - uznáno cca kolem roku 1960), kdežto o Číňanech a Egypťanech prozatím ano. Egyptský objev mi nepřijde, tak nezdolatelný, pokud to člověk srovná s neuvěřitelně odvážnými cestami Polynézanů, kteří měli ještě primitivnější vybavení. ___ Ale mluvit o Svatém Grálu, ať už je to cokoliv, mi přijde zbytečně kontroverzní, ale chápu, že v Americe toto sousloví rezonuje jinak. ()