Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

DejvCZ

Byl jsem na tom v kině a vážně jsem se smál :) Humor mi sedl a dávám 72%. To takový Diktátor je proti tomuhle nepodarek. ()

RISOvonVODKA

Aj by som mu tie tri hviezdy dal. Len ono je to tak stupídne až to bolí. No na to sme si už hádam po tých rokoch a tonách filmov z USA zvykli, nie? Pár krát som sa uškrnul, inak som si udržoval vysoko stabilný "poker face" a lineárna formácia mojich pier sa naštrbovala len skutočne sporadicky. Viem si to predstaviť ako vhodný film na noc s partiou pri chľaste a žrádle, babách a zábave. Niečo, čo bude bežať na pozadí, aby nebolo ticho ak náhodou ustane reč. Ak to ale chcete pozerať sami... radšej nie. ()

perteus odpad!

K tehle blbosti nemam vubec ale vubec nic co dodat. Uz to tu padlo. Herci nehraji zase tak spatne, ale proste to nefuguje. Proc proboha zase fekalni vtip ala curani do plechovky? To to nezachranilo. Ani ty orgie. A to, ze mimozemstani mysli ptakem me taky nerozesmalo. Radoby parodie na Blizka setkani tretiho druhu a do toho mychana Hvezdnou branou, taky nebylo ono. A efektni zaver? Ja se proste nudil. Odpad. ()

Reidi

Tento film je čistě svěží "bláznivá komedie" a kdo má rád filmy tipu Rrrrr či Rok jedna si podle mě tento film užije. 65% ()

IggyKure

Mě se film líbil. Vaugh a Stiller byli dobrý. Není to zrovna megatrhák, ale hlášek plno, sranda taky, scénář ujde... Nenudil jsem se a myslím si, že 53% je až moc přísný... ()

jurajP

hehe pri "skladbe" hercov v tejto snímke mi bolo jasné že to pod 4* nedám.... aaaa nedal, zábavný a hlavne dynamický "obsah" nenudil, zabavil možno aj z dôvodu že Ben Stiller je v každom svojom filme "nevyspitateľny"....no svojím spôsobom "neopísateľný"... ()

p.hubicka

Zasmála sem se, pobavilo to, místy to bylo trapné ale míň než sem z hodnocení čekala. Takže pohodovka na večer, když nečekáte nářez a záchvaty smíchu jako v jiných filmech, kde hraje Joah Hill. Vlastně jen kvůli němusem to nakonec zkoukla a zas taková tragedy to nebyla :) ()

Gwater

Co lze čekat od Bena Stillera ? Jak se to zdálo zpočátku umírněné a slušné, opět jsme sklouzli do oplzlosti a stupidity. Ano, můj patnáctiletý syn se svíjel smíchy, když bylo možné zabít mimouše pouze utrhnutím jeho abnormálního penisu. Takže ano, ale až po příchodu z hospody v lehce podroušeném stavu. ()

k.rakonos

Sem tam nějaký ostřejší fórek či snaha o parodii na akční horory, ale jinak spíš zklamání. Tak trochu slátanina. Jako kino na sobotu spíš ta horší volba. ()

cmeldova

Ben Stiller mě zklamal. Má nejeden pěkný film, ve kterém zazářil, ale poslední kousky, které s ním vidím stojí za houby. Tento film je absolutně bez šťávy, není v něm nic, co by mě zaujalo. Nelíbí se mi ani námět ani výkony herců. Přijde mi to jako hloupost, kterou někdo vymyslel z nudy a plácal jednu nesmyslnost za druhou, to co ho zrovna napadlo ať to dávalo smysl nebo ne. ()

StandikK

Tento film mě dovedl k myšlence, nalezt nový výraz pro film. O komedii se nejedná, ovšem pokud někomu příjde zábavné líbačka s vetřelcem. Sci-fi to sice trochu je, ale nejlepší výraz pro tento film je kravina na n-tou. ()

Montmorency

Tak občas to mělo to pár zábavných momentů, kdy se člověk zasmál, ale jinak nic moc.....Ale protože jsem v radostné předvánoční náladě a těším se na Ježíška, tak dávám 3* :-) ()

missteeque

Ten film nestál za to jít na něj do kina, avšak prohloupila jsem a šla! Spíš se hodí na oddychové odpoledne v obývačce. Pár scén bylo vtipných, hlavně ty s Richardem Adoyadem, který nevypadl z role pošukoidního Mosse z IT Crowd. Pár hlášek dobrých, ale jinak to bylo o ničem. ()