Tranz

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiálny text distribútora)

epoh

Danny Boyle se vrátil. Po vyměklém Milionáři z chatrče a na půli boyleovské cesty jdoucích 127 hodinách se vrátil k tomu, co mu vždycky šlo nejlíp - k temným, brutálním, nemilosrdným a nekorektním příběhům, kde hrdina je antihrdina, kde padouch získává sympatie, a kde si nikdy nemůžete být ničím dost jisti. Tohle je prostě BOMBA. ()

PAVLIS

Strašně rád bych dal víc bodů, protože se zase tak často nevidí tak dokonale padnoucí hudba k dění na plátně, skvělá kamera nebo vkusný design všeho okolo. Jenže stejně jako se dá objektivně Rosario Dawson považovat za krásnou, ale subjektivně mi nic neříká, stejně to mám i s tímto filmem. Nechytil za srdce a díky většímu důrazu na efekt než efektivnost nakonec dějově zaujal míň než jsem čekal. ()

MyrnaAlec

Po akčním začátku to vypadá na trochu zamotaně a trochu povědomě, ale potom se rozjede série flashbacků a překvapivých zvratů. Danny Boyle rozhodně do starého železa nepatří, stíhá točit invenční kousky ! Super muzika i výběr herců do hlavních postav se poskládaly do velmi příjemného zážitku. Nemůžu se dočkat, až natočí PORNO:) ()

Esdälon

Tvářilo se to až moc chytře a to byla asi největší chyba. Film hodně táhne nahoru naprosto vynikající psychopatický McAvoy střílející černochy do dicků. Nekompromisní s kozama venku a nějakou tou krví okolo, ale prostě se to tvářilo moc dobře na to, aby se to nakonec točilo kolem kousku "růžovýho, slaně chutnajícího, a někdy rybinou táhnoucího" masa. Škoda. EDIT: Musím jít nahoru ani po třech měsících mi to nejde z hlavy. ()

lucky.loo

Trans, je příjemným překvapení poslední doby. Drží Vás správně po celou dobu a jeho rozdílné tempo Vás v určitých momentech nutí přemýšlet a klást si otázku co by kdyby. Pointa, která dotváří správný film je řešená taky podle mého gusta. V mém případě funguje vše tak jak má. Navíc, neviděl jsem Rosario Dawson víć sexy než právě zde s James McAvoiem zvedají příběh o úroveň výš. Vincent Cassel se nemá příliš možnost předvést, ale jako vždy slušný výkon. Hodnocení: 88% ()

kiros179

Už jen kdyby tam nebylo nic jiného než několika sekundová scéna (61:24 - kdo viděl - určitě vi :) opravdu pohled pro bohy, slint), tak to určitě stálo za to :)))) Ale teď vážně. Dobrý začátek, kdy už tušíte, že všechno nebude tak jak se zdá, v polovině filmu jsem začínal mít strach, že já sám upadám do svého "transu" jako si mi úspěšně podařilo zde tempo hodně zpomalilo, . Ale naštěstí zmiňovaná scéna si vydobyla mojí plnou pozornost (společně ze zvýšeným tlakem) a ke konci je to Danny Boyle jak ho všichni máme rádi, všechno nám začíná zapadat do sebe tím způsobem, jaký asi nikdo nečekal. Nemá cenu být více konkrétní - podívejte se. Kdyby mužská část publika i přesto upadala do transu nastavte si budíka na 61. minutu :) 80% ()

miki68cz

Jsou filmy, které vás znechutí, jsou filmy, které vás potěší, které zklamou a třeba vám zkazí následující den a pak jsou filmy, které vás potěší svojí originalitou, dobře vypointovaným příběhem a fantastickými hereckými výkony, úžasně zvolenou muzikou jež je doprovází, zajímavým tématem. A takový je Trance. Je také dobře, že téma hypnózy není zase až tak profláknuté. James McAvoy hraje první ligu a pan herec Cassel a krásná Rosario mu zkušeně nahrávají. Dobré vážně dobré, až tak dobré, že vám tento film VŘELE DOPORUČUJI ()

george82

Vždycky když ve mě zanechá film nějaké snítko, tak je to znak dobrého filmu. A tenhle jich zanechal hned několik. Mám rád, když se děj zaplétá víc a víc a člověk pak už ani neví co je realita a co ne. A když pak na konci přijde rozuzlení...to je panečku paráda. ()

johny95

Trance sa tvári komplikovanejšie než v skutočnosti je. Jednoduchý príbeh zaobalený vo výbornej réžii Dannyho Boyla, avšak príliš zbytočný aby si u mňa zabezpečil ďalšie zhliadnutie. Musím však uznať, že herci sú do jedného výborní a soundtrack podobne ako v ostatných Boylových filmoch pomohol vytvoriť pár pmätných scén. ()

viktor.danek

Vizuálně dost dobré. Spousta zvratů jako v Mělkém hrobě (a trochu podobnej námět), ale tady mě to od půlky přestalo bavit. Přišlo mi, že si se mnou Boyle nehraje, ale ukazuje na mě prostředníček. Začíná mě taky štvát moje smůla, že kdykoliv vezmu svoji lehce prudérní mámu někam do kina/divadla, hraje tam zásadní roli nějakej pohlavní orgán. Tady doslova. Makro pohled. Ale jako má ji pěknou, to jo. ()

gicous

Jediná věc, která mně odradila od plného bodového hodnocení je způsob, s jakým se v příběhu operuje se samotnou hypnózou. Jako kovanému skeptikovi přes podobné věci mi to přišlo všechno až příliš. Ostatní ingredience příběhu ale Boyle dokázal smíchat s takovou dávkou audiovizuální preciznosti, že je na Trans radost pohledět. Herci hrajou výborně. Hlavně dvojice McAvoy a Dawson během příběhu vystřídá několik hereckých poloh a každou z nich zvládá s bravurou. Samotný příběh je plný překvapivých zvratů, díky nimž jsem si nebyl nikdy jistý, kdo je vlastně dobrý, kdo zlý, a kdo modrý s červenými puntíky. Všechny díly skládačky do sebe perfektně zapadly. Boyle veškeré klíčové odhalení do příběhu zapasoval přesně na ta správna místa. Kromě toho je celý film zabalen do atraktivního, dravého režijního stylu doplněného výbornou hudební složkou. Trans je skvělý thriller sloužící jako důkaz toho, že Danny Boyle je vyjímečný režisér. 8/10 ()

kolik27

Nebýt chaotické orientace ve scénách a až primitivního znázornění stavu hypnózy, asi by to bylo jiné, ale pro mě dojem z filmu je asi ten, že s posledním lusknutím ve scéně ktereou si až tak nepamatuji, sem se probral a dokázal bych shrnout celý film do pár vět a ne do sta minut. ()

Romeroo odpad!

Neskutečně hypnotický film, tak neskutečný, že jestli ještě jednou uslyším slovo hypnóza a vysloví ho kozatá kakaová pyskatá fujtajblice budu jí nucen snad uškrtit...15% ()

vieriX

Tak prvně je to Danny Boyle ten nikdy netočil konvekční filmy to je si třebas uvědomit. Pro hodně lidi bude film složitý na chápáni je tu spoustu věci kdy člověk neví jestli to je skutečné a nebo to je pouze vyvolané stavem transu. Herecké obsazení tu je hodně vymazlene. Film za sebe můžu jen doporučit. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (viac)