Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅰ 覇王の卵 (viac)
všetky plagáty

Narodený z obesenej ženy sa sirota Guts dostáva do výchovy žoldniera. Napriek neľahkému detstvu vyrastie z tohto dieťaťa silný mladík a veľmi schopný bojovník. Jeho sila mu dovoľuje používať aj masívny meč, ktorý presahuje dĺžku dospelého človeka.
Pri jednom z mnohých vojnových ťažení spoznáva Cascu a charizmatického Griffitha, vodcu žoldnierskej Skupiny Jastraba a držiteľa záhadného prívesku - Behelit. Guts mu očividne padne do oka a stane sa jedným z nich. Medzi členmi družiny nájde skutočných priateľov a postupom času získa pozíciu ako Griffithova pravá ruka.

Toto je iba jedna kapitola príbehu z rozsiahlej manga ságy od autora menom Kentaro Miura. Veľmi temný fantasy príbeh láka stále nových fanúšikov, pretože dej nie je ani po vyše dvadsiatich rokoch od jeho uvedenia v roku 1990 stále uzavretý. V roku 1997 sa Berserk dočkal aj svojho 25 dielneho anime prevedenia, ktoré slávilo tiež veľký úspech. Po približne ďalších pätnástich rokoch sa dostávame opäť k anime, ktoré bude ale na rozdiel od svojho seriálového predchodcu rozdelené do niekoľkých dlhších filmov. Prvý z radu filmov, ktoré majú pokryť dej celej manga predlohy, bude uvedený v roku 2012. Nesie názov Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler a ako jeden z troch filmov nám zachytí časť príbehu „zlatého obdobia“. (Trip)

sdf1

Další opravdu dobré zpracování Berserka, mám k němu však pár připomínek. Co mě na filmu iritovalo snad po celou dobu byla 3D animace, hlavně v akčních scénách (většinou v těch, které měli zobrazovat více vojáků najednou v bitevní scéně) nebo při souboji se Zoddem. Dále mě docela otravoval dabing princezny Charlotty, to že postavy v některých scénách vypadaly trochu podivně (třeba mi přišlo, že měl Guts občas docela širší krk než by asi měl mít) a to že film neměl žádné moc uspokojivé ukončení (to je pochopitelné, když je film jen začátkem trilogie), ale to už jsou jen detaily. Nekonec bych chtěl podotknout, že se mi moc líbila hudba (sice nevyrovnala původnímu Berserkovi) a kamera, pokud se tomu v tomto případě dá tak říci (tím myslím umístění záběrů). ()

Fixa

Na tohle jsem čekal dlouho! Těšil jsem se na to, jak na Pána Prstenů 4. Animace je pěkná, např. detaily rozmašírované hlavy, Gutsovým kusem železa, nebo útok na hrad, apod. K tomu opravdu nemám výhrady. Co se však týká děje, trochu jsem zklamaný, ale vím, že vlastní vinou. Je to tak, že seriál měl pro mě lepší atmosféru, jelikož měl více prostoru na vyprávění. Vůbec mi tam nevadila ona statická animace-naopak. A to ani nemluvím o skvělé manze, která je snad nekonečná, přesto dokonalá (a je úplně statická :-) ). Film bude pokračovat a já musím zase čekat. Už bohužel, ale vím, jak bude pokračovat. To jsou všechno, ale blbý kecy, protože i tak je nový Berserk výborný anime! ()

A.l.a.d.a.r.

Pořád neskutečný nářez . Podle mě mu nové provedení na kvalitě moc neubírá. Podle mě má možnost natáhnout na sebe spoustu dalších fanoušků. ()

maestrum

Škoda jen, že je to vlastně celé zkrácený seriál. I když by se tomu dalo říkat special edition. Dotažené do maxima...animace, hudba. Jinak než za 5* snad ani nejde nedát. ()

Nag0

Kedže mám seriál v živej pamäti, úvodný film trilógie mi príde ako bielizeň obyvateľov celého 10 poschodového domu natrieskaná do jedinej práčky. Pôvodnému seriálu sa prakticky nedalo vytknúť nič až na vizuál, ktorý mi ale príde už ako niečo čo mi neprekáža ak sa k nemu spätne vraciam. Od filmu som dostal vlastne presne to čo som očakával. Očakával som, že ako znalec seriálu, mi tam proste budú chýbať isté scény, a celé mi to môže prísť až príliš rýchle čo sa týka spádu deja, to sa aj udialo. Každopádne musím hodnotiť film kladne, kedže vlastne len kopíruje dej seriálu a dodáva mu krajší vizuál, aj keď za cenu pre mňa dosť kostrbate vystavaného deja. Musím uznať, že čo sa týka Berserka, plne by ma uspokojila asi len transformácia pôvodného seriálu do novej, digitálnej formy čo sa týka animácie, to by bolo za 5 hviezd, čo sa týka Golden Arc I, je to na 4. ()