Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅲ 降臨 (viac)
všetky plagáty

Kumpanie Jestřába se bez Griffitha a Gutse skrývá v tmavých lesích a pod velením bojovné Cascy jen s vypětím sil vzdoruje královské armádě. Potřebné povzbuzení přinese návrat neohroženého Gutse a k obnovení původní síly má dopomoci osvobození uvězněného vůdce Griffitha. Výsledkem je trpké zklamání a složité dilema pro Cascu. Sled událostí ale vzápětí nabere zcela jiný směr, do hry se vrací talisman Behelit a o slovo se konečně rázně přihlásí démoni. Nastává temná éra, Griffith je postaven před osudové rozhodnutí a začíná věčný boj Gutse s přízraky – zrodí se Black Swordsman. (Dont)

Stefi.

cca 5 let čekám na ukončení původního Kenpū denki Berserk . Nakonec jsem se ho dočkal ale jenom z půlky. Nová Berserk trilogie je super, naneštěstí pro neznalce původní TV série nebo ještě líp mangy, je to poloviční zážitek, především skrze kratší stopáž. Což pro zasvěcené nemusí být nutně zlo, spíše mi vadilo přespříliš umělé CGI, které osobně nemusím a dávám přednost původní animaci z roku 1997 i když byla plná statických obrazů. Každopádně mě tohle dílko potěšilo, dozvěděl jsem se pár nových věcí, především okolo zatmění a konečně vím kdo je Kostěj. Vážně doufám, že se někdy dočkáme filmů dalších :) Objevit se u nás v kině, nebo nedej bože na BD/DVD minimálně jeden lístek/disk by určitě prodali. ()

Hees

Pokračujeme tam kde sme prestali http://www.csfd.cz/film/318810-berserk-ogon-jidai-hen-ii-doldrey-koryaku/. Pôvodný seriál http://www.csfd.cz/film/139653-kenpu-denki-berserk/, ktorému dokáže konkurovať tento posledný tretí sfilmovaný diel trilógie najviac s pomedzi ostatných dvoch filmov. Prečo je tomu tak? Plusmi sú dĺžka (najdlhší film) a to, že sa snaží tento tretí diel dokonca priniesť nejakú pridanú hodnotu oproti anime. Najsilnejší a najlepší diel nie je pre každého lebo sa dostávame v druhej polovici filmu do sveta dosť nechutného a to nemusí každý zvládnuť. Napriek tomu, že brutalita a erotika bola prítomná aj predtým teraz je to už maximum čo niekto dokáže zvládnuť. Preto treba povedať, že tá druhá polovica to je vlastne smerovanie aj celej mangy a dôvod prečo vlastne Guts bojuje proti monštrám v mange. Som nadmieru spokojný a len malý krátky vlas chýbal, aby tretí diel dosiahol kvalitu anime. ()

novoten

Když temnota obestírá obzor a Behelit ukáže svou pravou tvář, to se pak jeden může doslova přetrhnout a přesto osud všech zúčastněných mění jen za cenu velkých ztrát. Ta smrtící gradace čím dál depresivnějšího působení hlavních postav bere dech, ale protože se finální třetina dá sledovat jen s velkým nervovým vypětím, na nejvyšší hodnocení to tentokrát nestačí. Paradoxně právě ony zničující chvíle a fatálně otevřený konec byly tím, co v mých očích posouvalo seriálového Berserka mezi legendy. Teď mě naopak vědomí neodvratného pekla značně deprimovalo a chtěl jsem z něj být co nejdřív venku, hlavně proto, abych mnoho let po zhlédnutí seriálu viděl, co bylo dál. A nutno říct, že navzdory faktu, že jsem se vše dozvěděl během pár záběrů a vět, zůstávám spokojený. Jako finále trilogie zlatého věku úžasné a jako příslib (snad) věcí budoucích ještě lepší. ()

ledzepfan

Tak jó no.. Navzdory všem mým obavá po slabé jedničce a tristní dvojce nakonec třetí část dopadla nejlépe a kdo není tak náročný jako já, ten si k mému hodnocení může domyslet i tu čtvrtou hvězdu. Pořád je to sice zkratkovité, většina situací a myšlenek nemá čas doznít a často ani vyznít (což třeba mě krutě rozčiluje) a animace je pořád z velké části taková umělá(ikdyž tady se snad poprvé setkáváme aspoň s fragmenty na kterých je znát nějáký umělecký rukopis ).. To co tenhle díl odlišuje a vyzdvihuje znatelně nad oba předchozí je fakt, že tentokrát se jen neškrtá(ikdyž pořád ano), ale naopak se i přidává a divák tak dostane pár informací které v seriálu nezazněly a dokonce i nakouknem co se stalo dál s Gutsem a Cascou. Divák tak nemá jen pocit, že se jen zkratkovitě přebrblává text, ale poprvé dostane šanci se bavit... Nutno ale dodat, že i tak o žádnou velkou výhru nejde, protože seriálový děs, hrůza a zoufalé peklo které nejednoho diváka nutilo zalézt strachy pod postel se zde absolutně nekoná. Nějáký chytrák se například rozhodnul vyměnit brutálně temný kontrast rudé a černé za jakousi modrošedou expozici s nachovorůřovými tóny což rázem proměnilo noční můru v temnější fantasy pohádku-a to je škoda. Casca už nezažívá pekelné znásilnění ale jen takovou dost sexy nedobrovolnou prcačku(na což se sice dobře kouká ale je to trochu mimo záměr). atd atd......... Vyhodnoťte si to každý po svém-Já v celém tomhle Golden Age Arc projektu vidím trestuhodně nevyužitou šanci, která to alespoň na konci dobojovala do bodu kdy nejde o drtivý provar a trapas. ()

Dont

Závěrečný díl trilogie je jednoznačně nejtemnější, démonické zakončení dostává i daleko větší prostor než tomu bylo v seriálu. Je tedy proto výrazně propracovanější a lépe vysvětluje některé události (ať už pomocí opakujících se flashbacků do Griffithova dětství nebo prostřednictvím postavy Skull Knighta). Ale třeba nečekaný návrat Gutse ke kumpanii se mi zamlouval mnohem víc v seriálu. Druhá polovina filmu je už hodně filosofická, pro diváky neznalé souvislostí to může být obtížně stravitelné. Doufám, že se jednou dočkáme filmového zpracování i dalších částí mangy. ()