Pariah

Alike je šestnáctiletá afro-americká lesba, která žije v Brooklynu. Ve škole je známá jako Lee, výjimečná studentka, která se zajímá o poezii. Její nejlepší kamarádka Laura je také lesba. Ve škole všichni znají sexuální orientaci dívek, ale doma je to tabu. Alikeinina matka je zásadová, nábožensky založená a její otec citově chladný detektiv. Problém pro Alike nastává ve chvíli, kdy se seznámí s dcerou matčina kolegy, do které se zamiluje. (scrapy)

larelay

prvu pol hodinu clovek tapa, ze do coho sa to vlastne pustil, ale potom sa to rozbehne neuveritelnym tempom a vsetko, co chybalo prvej pol hodine bolo dobehnute vo zvysnych minutach filmu. Velmi silne, emotivne, naturalisticke... Kazda jedna postava vo filme hrala tak presvedcivo, az je tomu tazko uverit, ze to boli herci a nie real people. No a koniec, ach ten koniec, priznam sa, slzy tiekli potokom. Ale ja uz som raz taka, makkys prveho stupna :) ()

Martin741

Reziserka Dee Rees prilis tlaci na pilu, najma ten koniec mal akoze vyvolat vodopad alz. Mno, ten sa jaxi u mna nekonal ..... buzniad som videl uz  hodne, GLTB ci jaxa volaju tiez patria do vseobecneho rozhladu, taky Elton John napriklad   : 50 % ()

eisha3

Přišlo mi, že tento film nemá děj. Nebo tedy, samozřejmě má děj, ale takový, co utíká mezi prsty. Takový, co rychle plyne a je neuchopitelný. Takže zkrátka - tohle mě nebavilo. ()

farmnf odpad!

Já nemám až tak moc proti lesbám ani proti černým hubám. Bohužel tento film je plný prázdného amerického žvanění hloupých gest a je prostě nedívatelný. Jeho režisér svoji práci neuměl a to nebyl zdaleka jen on. Měl jsem u toho pocit jako když si moje žena telefonuje s mou tchýní. 30 let to poslouchám a 30 let se baví hodiny o hovnu, což je pro operátora dobrá zpráva, pro mě utrpení. Měli by mě dát odškodné za doslova promrdaný čas. 20 minut a pak next. ()

janik.sk

Lee je nesmelá romantička a tak trochu "chalanisko". Túži po láske a zároveň neustále prichádza do konfliktov s matkou, ktorá tuší, že z dcéry sa stáva "vyvrheľ" a snaží sa jej v tom zabrániť. Pubertálne témy, priveľa klišé, nie príliš atraktívne hrdinky, napriek tomu pekný film. ()

Piggsy odpad!

Tak jsem si zase nepřečetl obsah a podle názvu jsem očekával další počin Uweho Bolla podle počítačové hry. A hle, zas jen další opičoidní, srdcervoucí lesbické drama, ke všemu s ohyzdnýma černoškama. Film naprosto o ničem, nula bodů. To už i ten Uwe umí líp. :) ()

Zuzyzss

Dobré drama, které vyplňuje mezeru v coming-of-age filmech. Nechápu to nízké hodnocení a ještě méně chápu, že se někteří uživatelé v komentářích nestydí za svůj otevřený rasismus a homofobii. ()

nehru

I'm not runnin', I'm choosin' - je hlavni motto sestnactilete Alike v pribehu, co je na prvni pohled jenom dalsi variaci na tema dospivani a hledani sebe sama, ale postupem zjistite, ze v sobe takovou autenticnost a silu, ktera si vas ziska i kdyz jste to vsechno uz nekdy nekde videli. ()