Johnny Warricker je dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa se objeví záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Johnny se pro nalezení pravdy musí vzdát své identity.
Ve špionážním dramatu zasazeném do Londýna a Cambridge vystupuje Johnny Worricker, dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa a přítele v jedné osobě Benecta Barona je objevena záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Zdánlivě náhodné seznamování se sousedkou, politickou aktivistkou Nany Perpanovou, jde podezřele dobře. Johnny je nejdříve donucen odejít z práce. Později se pro pravdu vzdá i vlastní identity. (HBO Europe)

ragtime

Page Eight by chcelo byť napínavým politickým thrillerom, ale všetko ostalo tak na poli cesty. Bill Nighy je výborný komik (to zdôrazňujem), sedia mu role, ktoré v sebe majú určitú stopu zábavy. Ale tu sa snaží na obrovskej ploche pôsobiť dramaticky, až to pôsobé smiešne, prisahal by som, že sa mu občas mihne v tvári úsmev vo chvíľach, keď to absolútne nie je vhodné. Rachel Weisz má s vážnymi témami vo filmoch už svoje skúsenosti a tu nech sa snaží sebeviac, nevystupuje zo svojho priemeru. Hodí sa to pre televíziu, pre ktorú to aj je zamýšlané. Nič viac, nič menej. ()

Peabody

Pokud máte rádi střílečky a myslíze si, že agent hlavně běhá po střechách a bourá v autech, nedívejte se na tohle. Pokud považulete Conspiracy (Wansee) za špatný válečný film, protože se v něm neshazují bomby a hrdinně se neumírá, nedivejte se na Stranu 8. Ale jestli vás zajímá, co je méně dramatická, ale daleko častější práce tajných sluřeb, to jest analytika, tak tady to je. No a Bill NIghy přidává nejméně jednu hvězdu, tedy pro mne. Jestli při scéně, kdy se sejde poprvé ministryně vnitra s Johnyho šéfem a Johnym mecítíte napětí, které se dá krájet. jste o hodně ochuzeni, užívejte si svých stříleček a akce. Navíc prosím bez dabnigu, je s titulky, jinak dialogy nevychutnáte a tady to místy stojí za to. ()