10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

Barush

Tenhle film mě vážně baví. I když k tomuhle žánru úplně netíhnu, a je to všecko na jedno brdo, (obzvlášť z prostředí amerických high schools jsou tu těch snímků mraky) tohle je věc, kterou mám fakt ráda. Asi hlavně díky Julii Stiles a Heathu Ledgerovi, baví mě se na ně dívat. Aspoň, že hlavní hrdina není ten školní princ, kterýho všichni milujou(Taková normální holka...). ()

AlchENEMY

Ta lepší varianta teenagerovských komedií. Příběh překvapivě není o sexu, ale jak už zde bylo řečeno, jakousi lehce podanou variantou Shaekspearea. Takže dvě hvězdy za samotný film, jedna hvězda za Heathe, který je s dlouhými vlasy fakt slaďoušek... ()

Yardie

První půlhodinka se tvářila snad i na 4 hvězdičky. Svižné, vtipné, vynikající hlášky i postavy - tatík gynekolog, učitel literatury, skvělé scénky. Nicméně potom se to pomalu začalo ubírat špatným směrem - méně vtipu, méně hlášek, a spíše se to blížilo klasické nudnější romantice. Což je velká škoda. Ale bráno z pohledu celého filmu - nečekal jsem tak dobrý film. Oproti jiným romantickým komediím je todle opravdu kvalitní "dílo". Škoda, že nebyla udržena nastavená laťka z počátku filmu. Ale i tak dobrý. Čisté 3*. Howgh! ()

Matros

Slabé tři hvězdy. Mám pocit že je tenhle film malinko přeceňovanej a nad výroky typu : ,,nejlepší komedie pro teenagery", mi fakt zůstává rozum stát. Maličko originálnější příběh než normálně u takových filmů bývá a velice slušná herecká sestava. Vtipných scén je velice málo a místy se to fakt vleče... ()

sona123

Ach, Heathe, tebe přece nejde nenávidět! Tak ten film byl o pár "ááááách" (široká ramena Heathe, jeho úsměv, kadeře, naducané tváře mladého Gordon-Levitta). Je to klasická romantická komedie ze středoškolského prostředí, plná nenáročných hitovek a povinných eskapád. Nic nového pod sluncem, ale i po letech se to dá. Jednou, samozřejmě. ()

Martin_W

Nevtipné, nemastné, neslanné. Málem odpad. Celých těch 94 minut u mně trvalo asi 3 hodiny a já pořád čekal, kdy nastane ten zvrat, kdy se mi film začne líbit. Tak se ale nestalo. 21% ()

jarmik

Heath a Joseph to roztáčí na plné obrátky a celý film není tak dobrý jen díky nim! Rozhodně má mnohem větší kvality než podobné komedie se špatnými herci, horší hudbou a horším a triviálnějším příběhem :) ()

Rufete

Skvělý film se zábavnými a známými herci, kteří se do středoškolské komedie pustili naplno. Vcelku obyčejnou a milou zápletku se povedlo rozvinout smysluplně a inteligentně, takže v celkovém dojmu je toto naprosto bombastická komedie a přijde taky na pár příjemných romantických chvil. Osmnáctiletý Joseph Gordon-Levitt by mohl z fleku hrát čtrnáctileté kloučky ze základky, alespoň v tomto věku. Trvalo ještě pár let, než dostal takovou tu dnes už známou podobu. Tady působil tak male a bezbranně, až to bylo roztomilé. Sázím, že na mladé slečny určitě udělal dojem. Vždyť i mě učaroval. Další postavu, tentokrát tajemného a "nebezpečného" mladíka, ztvárnil skvěle Heath Ledger. Když píšu tento komentář, znovu se ve mě probouzí smutek při vzpomínce na jeho smutný osud. Rád na něj budu vzpomínat v souvislosti s nezapomenutelnými hereckými výkony, kterými si vysloužil roli filmového miláčka. V této komedii samozřejmě nezklamal, byl to výtečný herec. Vše zvládal s přehledem a publikum ho milovalo. A miluje. Larisa Oleynik alias Bianca okouzlila svou mladičkou tvářičkou a roztomilým, svůdným chováním. Ke svému hereckému kolegovi se hodila, oba vypadali mladší, než se zdají a tak jim to spolu o to víc slušelo. A nakonec fantastická a na první pohled nedotknutelná Julia Stiles, která zakončila tuto partu velice slušně. Role "dračice" se jí povedla, málokterý kluk by se za takovou dívkou odvážil jít. A ten, který by to považoval za velkou výzvu, by se jistě vracel ke kamarádům s nemalým množstvím modřin. Volná inspirace Shakespearovým dílem mě nadchla, sice nebyla probrána nijak detailně, ale dnes už snad každý ví, o čem jeho hra je. Film byl natáčen v době, kdy měly tyto středoškolské komedie nějakou úroveň, to mu přidává na kvalitě. Dnes se točí kdejaký blábol. Takže jsem rád, že jsem mohl vidět tuto sestavu herců v tomto filmu a v tamté době. ()

Mikino00

Klasická mnohokrát ohraná zápletka v poněkud klasickém teenagerovském balení v sobě skrývá pár povedených vtipů a má trochu hvězdnější obsazení než podobné zázraky. V daném subžánru je to nadprůměr. ()

Sancoo

Modernizace klasické Shakespearovy hry, nebo pouze klasická teen komedie, kdy se hlavnímu hrdinovi podaří ulovit kočku, která nejdřív o něj nestojí, ale stejně spolu skončí? Já se přikláním k druhé variantě a i přesto, že jsem se několikrát zasmál a i přes dobré obsazení se jedná pouze o průměrnou romanťárnu. ()

Oralfabet

Teen romantické komedie sice úplně nevyhledávám, ale sakra, tohle musí být asi nejlepší zástupce tohoto žánru, co jsem viděl (pokud nepočítám méně čistokrevné kousky jako Scott Pilgrim nebo Heathers). Jo, negativa neodmyslitelně patřící k těmhle filmům tady jsou taky, cringem se nešetří (to prostě patří k authentic high school experience), v některých směrech je to šablonovité a předvídatelné, máme tady klasické studentské skupinky, z nichž jedna je označena jako beautiful people, přestože krásní samozřejmě musí být víceméně všichni herci atd... Ale to všechno je mi celkem jedno, protože ten scénář prostě funguje jako dobře promazanej stroj, herci jsou úžasní a kdybych chtěl kterýkoli aspekt nějak výrazně kritizovat, cítil bych se jako pokrytec, užíval jsem si to totiž každou sekundu. Další důkaz, že 1999 byl nejlepší filmový rok všech dob. 9/10 ()

Tomyš

Je to ulítlý, ale já to žeru. Bez Julie a Heathe by to asi nebylo ono, ale když mě se to tak strašně líbí... Dokonalý kompromis mezi romantikou a cynismem a mně to děsně sedí. ()

Greg25

Proč tenhle film stojí za to vidět? První důvod - Heath Ledger, ten nikdy nezklame, druhý důvod - Julia Stiles, proč už konečně nedostane nějákou hlavní roli?, třetí důvod - David Krumholtz v roli kamaráda J.Gordona - Levitta, je komický, ale ne trapný a čtvrtý důvod - scénář, který možná místy kolísá v klišé romantických filmů, ale obsahuje tolik hlášek a vtipů, že mu tu první věc musíte prminout, co na tom, že víte od začátku jak to dopadne, snímek natočený vyloženě za účelem pobavení, by měl sloužit pouze k pobavení, navíc Deeset důvodů, proč tě nenávidím vysoce převyšuje ostatní romantické teenagerovské komedie ne o hlavu, ale přinejmenším o tři hlavy. :-) Skvělá zábava = čistých 80%. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)