Otrávená generace

Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2007, 26 min

Réžia:

Daniela Gébová

Naše moderní civilizace s sebou nepřináší jen větší pohodlí, dlouhověkost, hmotný dostatek a stále nové vynálezy a technologie, jak si co nejvíce zjednodušit a zpříjemnit život. Existence člověka je zároveň ohrožena skrytým nebezpečím jedů, které jsou součástí všech civilizačních vymožeností. Žijeme v iluzích, že pomalá smrt námi vyrobenými jedy, které pomalu zaplavují planetu, neexistuje. V čím větším blahobytu žijeme, tím intenzivněji nechceme vidět naše ohrožení. Přítomnost jedů v našem těle a životě zkoumá ve svém dokumentárním filmu originálním způsobem režisérka Daniela Gébová. Uvidíme v něm jak odborníky, tak lidi, kteří mají s jedy ve svém každodenním životě neblahou zkušenost. Dozvíme se také, jaké jedy má v sobě sama tvůrkyně dokumentu. (oficiálny text distribútora)

kaposlav

Nič nové som sa nedozvedel. To, že v priemyselných mestách je zdraviu škodlivý vzduch vie snaď každý tak ako že na dedine, kde nie su továrne je to vhodnejšie. Toxicke látky v hračkách nie je znova nič nové veď to videl kade kto v tv. Pobavilo ma ako dôsledne vyberala tovar pri nákupe, ale tie výrobky v plastových obaloch nie su o nič lepšie. V plastoch su tiež ftaláty. O kozmetiku sa nezaujmam a celkovo to bolo dosť mizerne spracované. Ak si niekto myslí, že keď sa vyhne tovaru made in china a iného tovaru z Ázie, že to bude lepšie tak sa strašne míli. Najvačšie toxicke svinstvá produkuje USA a EU. ()

Marze

Dvanáct let od natočení dokumentu se tyto skutečnosti staly chronicky mediálně známé, takže dokument trochu zastaral. Navíc v mnoha ohledech se situace zlepšila. Já jsem jedovaté prostředí zdá se přežil bez úhony, ale spousta lidí dostalo rakovinu. ()